Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 1 další ukázka

Koupit
Život mladého Mikedžiho, syna Nakamury, jednoho z pánů Japonska 17. století, se od základu změní, když v jejich pevnosti spatří legendárního samuraje jménem Mijamoto Musaši.
Tento silný a v mnoha ohledech velmi kontroverzní muž je nejslavnějším šermířem, jakého kdy Japonsko poznalo. Musaši Mikedžiho přijímá za svého učedníka a společně se vydávají na cesty. Musašiho cesta meče však není určena každému. Jeho učební metody a způsob života v mladém chlapci občas zanechávájí poněkud smíšené pocity.

Scénář
Thomas Day, Mathieu Mariolle
Art
Mikael Bourgouin, Federico Carlo Ferniani, Yann Tisseron
Barvy
Jean-Paul Fernandez
Lettering
Jan Schejbal
Překlad
Kateřina Strnadová
Redakce
Jan Schejbal
Žánry
fantasy, mytologický
ISBN/ISSN
978-80-906765-9-6 (Zanir)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
312 x 235 mm
Tisk
barevný
Váha
594 g
Stran
64
Cena
299 Kč
Originál
La voie du Sabre #01: Les Cendres de l'enfance (Glénat, 2013)
Varianty
Cesta meče #01: Zbytky dětství (vázaný zvětšený formát) (2018)
Cesta meče #01: Zbytky dětství (2016)
 • Finvarra
  Vlastně mě to zklamalo. Povím proč. Ale nejdřív pochvala vyvedené kresbě, scény jsou velkolepé, naaranžované, romatnické. Nekonzistenci a drobné anatomické chyby odpouštím, nakonec je to komix (hrozně mě na jednom obrázku iritovala posunutá nozdra) :D Návrhy obálek pro komix jsou nádherné, škoda, že je jim věnovaná jen jedna stránka. Taktéž skici jsou krásné a ukazují zdatnost umělce. Ale protože to nebyla jen kresebná stránka, která mě zajímala, tak... příběh podle mě šel příliš po povrchu, málo je toho věnované postavám, a tak je těžké si k nim udělat vztah. A co je horší, použití jména Musaši ve spojení s milovníkem žen a mstitelem. Tady by bylo lepší, kdyby měl prostě jiné japonské jméno. Tohle nejsem schopná akceptovat, i když vím, že to má být spíš fantasy, než jeho životopis. A připomeňme, že se o něm traduje, jaký žil asketický život. Ostatně to dokládá jeho Dokukódó. Odprostím-li se od toho, že to není onen Musaši, pořád se mi tenhle obrázek Japonska zdá příliš francouzský. Stejně tak vyobrazení cesty meče. To není prostě ono. Pokud mohu soudit, pak o Musašim je mnohem zdařilejší komix – i když taky upravený, aby lahodil oku čtenářovu – od Takehiko Inoue s názvem Vagabond.
 • faster86
  Šel jsem do toho na slepo a doufal, že to bude dobré. Ale měl jsem obavy...přece jenom evropan který píše o japonských legendách. Ale je to fajn, hezky vyprávěné, i když jsem chvílama nevěděl, která postava zrovna mluví. Kresba má evropskou kvalitu, řekl bych nadprůměrnou, takže 1⭐ navíc.
 • JohnyG
  Nemůžu říct, že bych mentalitu starého Japonska moc chápal, ale bylo to moc pěkné na pohled a nakonec i nějaká moudra senseiů z toho vzešla. Líbil se mi odlišný vizuální styl při retrospektivních vyprávěních a celkově harmonie barev, stylové kresby a příběhu. Celkově krásný kraťas ve velkém formátu. Rozjezd byl trochu zmatený, kdo je kdo a co je co, ale od scény čajového dýchánku pod stromem už je to mnohem jasnější a přímočařejší.
 • Darth Raelchi
  Proti tomu nemám co dodat. Skvělá práce. Nejenže to má skvělý příběh, ale také je tam spousta zajímavých odkazů a pouček na japonskou kulturu. Hodně poučné a přitom je to drsný příběh plný pravdivých mouder a poučení. Dlouho jsem neviděl takovou třecí plochu mezi drsností a jemností. Když si odmyslíte tu drsnost na cestách za učením, tak jsou to vlastně ctnostné myšlenky, které mají své místo v našem světě, jenomže tam je právě je ta drsnost. Tento díl je v podstatě seznamovák a postupně se sbližujeme s postavami. Pomalu do nich pronikáte a postupně se s nimi sžíváte. Kdo mi vlastně imponuje víc, Mikedži nebo Musaši? Kresba skvěle vykresluje bukolické Japonsko a je velmi zajímavé a přitom krásné vidět, jak žádný detail cíleně nevyčnívá, ale je jaksi součástí celku a přitom si těch detailů všímáte. Krásné záběry jsou na stromy a krajiny kolem nich. Práce s panely a dvoustrany jsou pastvou pro oči. Toto není tradiční evropský styl tvorby komiksů a paneláže. Je to velmi moderní. Velký formát svědčí tomuto příběhu a krajina a dvoustrany skvělé vynikají a vy tak můžete mít naprosto úžasný zážitek z četby. Tady vás to opravdu donutí číst obraz. Původně jsem do tohoto komiksu moc nechtěl, protože nejsem moc na adaptace děl a zvlášť už jsem jaksi přejezen starým Japonskem. Nějak jsem toho měl poslední dobou hodně a tohle jsem s hrdostí přehlížel, ale nakonec jsem neodolal a vlastně za to může vydání prvního svazku ve větším formátu, který jsem si v době vydání prohlédl a nakonec podlehl kouzlu Japonska 17. století.
 • Norri
  Konečně ta kniha vyšla ve formátu, jaký si zaslouží a jaký potřebuje. Větší formát nepřinesl jenom více detailů v kresbě, ale také větší přehlednost (i když některé neduhy ani velikost nenapraví). Příběh se teď lépe čte a dává větší smysl. Ale uznávám, že to může být také tím, že jsem to četl už potřetí. :-) Oceňuji, že nakladatelství Zanir vyslyšelo čtenáře a tento první díl znovu vydalo. Více v mé starší recenzi: http://vlcibouda.net/komiks/prvni-druha-cesta-mece
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš24.5.2018 11:10Cesta meče #01: Zbytky dětství
  Kresba je naozaj pekná, ale viacero okien pôsobí dosť neprehľadne a scenár patrí tiež k tým slabším bodom tohoto komiksu. Tak tenkú knižku som kvôli ťažkopádnemu scenáru čítal až na 4x a z toho 2x som skoro zaspal. Kto má však rád hlavne pekný vizuál, ten si tu príde na svoje, ten čo čaká aj dobrý príbeh, nech ide radšej o dům dál.
 • Schramm
  Příběhem za čtyři, výpravou za dva až tři. Doufám v nové vydání s upraveným formátem.
 • Norri
  Norri mecenáš30.8.2017 09:40Cesta meče #01: Zbytky dětství
  Zajímavý příběh a v mnohém poučný. Naprosto skvělá kresba, která je zabitá malým formátem. Až to Zanir vydá znova ve velkém, tak to bude pecka. U tohoto vydání za formát hvězdička dolů.
  Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/prvni-druha-cesta-mece
 • Alfi
  Zhrniem vám to:
  - pekná kresba
  - zmätený príbeh
  - prílis malý formát
  Netreba mi ďakovať :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.9.2016 10:38Cesta meče #01: Zbytky dětství
  Příjemná záležitost z japonského prostředí, které mám rád, s místy skutečně úchvatnou kresbou! V té souvislosti můžu snad jedině vytknout zmiňovaný malý formát a pak - zcela subjektivně - onen rozverný meči máchající "mangáááááá stajl", který se mi k celkovému a obecně spíše realisticko-fantasknímu vyznění nehodí, když se sem tam objeví.

  Celkový dojem: 70%
 • cyboy
  cyboy mecenáš13.8.2016 19:36Cesta meče #01: Zbytky dětství
  Ackoliv je, zda se, pribeh pomerne klisovitym bildungsromanem, tak i pro me slo o sympaticke prekvapeni. Opravdu je skoda toho formatu, protoze nektere kresby jsou skutecne skvele.
  75%
 • Final
  Final mecenáš2.8.2016 15:42Cesta meče #01: Zbytky dětství
  Tohle je pro mě překvapení roku. Skvělá kresba, a to hned ve třech provedeních, doprovázená smysluplným příběhem, navíc s japonskou tématikou smíchanou s fantasy. S tímto albem měl Zanir vyloženě štěstnou ruku, teď jen doufat, že se najde dostatek lidí, kteří se nějakým způsobem dozvědí, že tato skvělá věc u nás vůbec vyšla. Takže všichni, co čekáte na evropské komiksy, které nám naservíruje vbrzku Modrá Crew, tohle Vám čekání rozhodně zpříjemní. Podle zahraničních zdrojů by měly být celkem tři díly. A ano, zamrzí zmenšené provedení, ale rozhodně to není důvod si tohle album nepořídit v aktuální verzi.
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš26.7.2016 21:26Cesta meče #01: Zbytky dětství
  Z umu autorů jsem opravdu nadšen. Japonská, samurajská tématika říznutá fantasy motivy mi v tomto provedení sedla jako nic předtím, takže sérii považuji za nutnost. Musaši cvičící syna mocného lorda, k tomu pár fantaskních nestvůr a moře, tak fajn.
  Z čeho nejsem nadšen, je provedení. Tolik detailů utopených v trestuhodně malém formátu, na který musím doslova ostřit zrak, abych si z něj vynípal všechny mistrovské linky... z toho člověka zamrzí.
  Achich ouvej. Nu, nezbývá, než dodat klasickou větu: "tak aspoň že to u nás vyšlo."
  Jsem zvědavý na pokračování a budu doufat, že to třeba někdy vyjde v podobě, jakou si komiks zaslouží. 5 hvězd, ale se skřípajícími zuby.
 • kaylin
  Knihou "Cesta meče 1: Zbytky dětství" nakladatelství Zanir rozhodně nešláplo vedle, naopak rozšířilo svoje portfolio o velmi dobrý titul, který nám jen ukazuje, jak moc zajímavý evropský komiks je. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/07/1222-cesta-mece-1-zbytky-detstvi-80.html
1628122