Hlubina temných strachů
Argo1. vydánílistopad 2015
3.9
...
...
...
Koupit
Ďábelsky zábavná sbírka 101 komiksů, které zkoumají naše nejpříšernější, nejkomičtější i nejbizarnější strachy – a nebezpečí číhající za každým rohem! Fran Krause začal původně kreslit svoje fóbie, aby se s nimi vyrovnal. Po publikování na Facebooku se ale dostavil nejen nečekaný úspěch, ale také další náměty – fanoušci posílali kreslíři svoje vlastní děsy. Tak se zrodil fenomén jménem Hlubina temných strachů. Komiks Frana Krause vychází česky v těsném závěsu za originálem a v současné chvíli je již pátým týdnem v žebříčku New York Time Bestseller. Celobarevné komiksové stripy potěší všechny čtenáře, protože dokazují, že ti ostatní kolem nás jsou ještě divnější než my sami.

Scénář
Fran Krause
Art
Fran Krause
Překlad
Richard Klíčník
Žánry
autobiografie, humorný, satirický, ze života
ISBN/ISSN
978-80-257-1660-1
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
165 x 205 mm
Hmotnost
436 g
Tisk
barevný
Stran
144
Původní cena
289 Kč
Originál
Deep Dark Fears (Ten Speed Press)
Spoustu věcí mě samotného několikrát napadly, jsem rád, že nejsem blázen. Respektive, že jsem blázen, ale je nás víc.
„Keď sa zobudím, otváram oči veľmi pomaly. Takže nech už je v miestnosti čokoľvek, dostane to šancu schovať sa.“ Príjemná, sympaticky nenáročná jednohubka. Miestami (schválne) naivná a detská, inokedy mrazivá a znepokojivá (hlavne zrkadlá to pekne schytali, sú na každom kroku a niečo plánujú).
Každý máme své strachy, ale jen málokdo je umí ztvárnit s takovým nadhledem a grácií jako Fran Krause. Doporučuji.
Strachy mi bohužel nepřišly ani vtipné, ani jsem u nich neměl nepříjemný pocit, že by se něco takového klidně mohlo stát.
Recenze: http://www.youtube.com/watch?v=X2E6siezJrs
Je to hrozně krátký. Škoda, že tam není škvor, co leze do ucha.
Několik oněch "mikropříběhů" o strachu znám z internetu a všechny mě vždycky celkem zaujaly. Vůbec jsem netušil, že jsou součástí většího "projektu", a takto pohromadě dávají větší smysl. To, co se skutečně může zdát nejvýše absurdní a iracionální, je často skutečně uvnitř nás. Pod slupkou racionálních skeptických moderních bytostí se skrývá opravdu hlubina temných strachů; každý máme nějaké... působivé a zvráceně půvabné počtení.

Celkový dojem: 80%
Tohle prectete tak za 15-20 minut. Nejzajimavejsi na knize neni kresba (kterou popravde vubec nepotrebuje), ale ty strachy. Nektere z nich urcite znate sami a spousta z nich vas zarucene pobavi. Ciste textova forma by tomuto soupisu neubrala na kvalite temer nic. Nekdy ve vyhledu ji urcite otevru znovu, az budu potrebovat takrikajic instantni humor v jedne, dvou vetach. Muj strach se tyka toho, ze neco tak jednoducheho a prvoplanoveho se muze drzet pet tydnu na vrcholu prodejnich zebricku v americe (jak nam vydavatel tvrdi). 75%