Anča a Pepík
Academia1. vydáníříjen 2004série Anča a Pepík 1/8
4.2
...
Komiks o dvou myších a dětech, Anče a Pepíkovi, vycházel s velmi příznivým ohlasem deset let ve známém časopise Čtyřlístek (1990-2000). Tato knížka přináší prvních dvaadvacet příběhů, které si u dětí i jejich rodičů získaly velkou oblibu svým osobitým humorem, svižným dějem a určite také pravou pohádkovou spravedlností, která vždy zvítězí.

Scénář
Lucie Lomová
Art
Lucie Lomová
Obálka
Lucie Lomová
Žánry
dětský
ISBN/ISSN
80-200-1275-3
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 245 mm
Hmotnost
492 g
Tisk
barevný
Stran
160
Původní cena
179 Kč
Anču a Pepíka jsem měl ve Čtyřlístku nejraději. Hrozně se mi tenkrát líbilo (a stále líbí), jak to paní Lomová dokázala jemně malovat. Navíc ty příběhy mi přišly zábavnější než čtyřlístkovské.
Do života jsem si ovšem vzal, že oslovovat Annu jako Anču je zcela normální (vycházel jsem tedy z předpokladu, že Anča v komiksu má původní jméno Anna) - ovšem jak jsem se spletl! Do jedné Anny jsem byl kdysi dávno zamilován a když jsem ji oslovil "Ančo," uvrhl jsem svoji osobu do nezlomné nemilosti. Krutý osude!
To ovšem nic nemění na kvalitě těchto komiksových příběhů. Můj nejoblíbenější z téhle knížky je ten, kde A&P zachraňují Roberta z podzemí lesa po tom, co se snažil střílet na ptáčky. Možná i proto, že to na mě působilo hodně v gumídkovském duchu (především Čmaf) a líbilo se mi prostředí lesa i podlesí. Četl jsem ho pořád dokola.
Být dítětem v době, kdy příběhy malých myšek Anče a Pepíka vycházely ve Čtyřlístku, asi jsou z nich mí all-time favorité. Takhle jsem se k nim dostal ze zvědavosti - po přečtení jiných knih Lucie Lomové - a myslím, že ve Čtyřlístku museli Anča s Pepíkem jasně převálcovávat i příběhy slavné zvířecí čtveřice, a to jak po stránce scénářů i kresby. V chytrých a napínavých příbězích pro děti se střídají zejména detektivní, ale i pohádkové motivy. Na dnes prakticky nesehnatelnou knihu jsem narazil v dětském oddělení místní knihovny a musím přiznat, že jsme se občas se synem přetahovali, kdo ji bude číst první :)
Asi každej mojí generace tohle zná ze Čtyřlístku, já měla ve svý době tuhle dvoujku dost v oblibě. I jako dospělák, když jsem dostala darem tuhle knižku, jsem jí s nostalgií otevřela a čtení mě docela dobře pobavilo.
Tahle dvojka by si určitě zasloužila víc pozornosti. Třeba animák jako má čtyřlístek. Anča a Pepík je sice komiks pro děti, ale přiznám se, že se občas rád nechám touhle dvojící strhnout do jejich dětské atmosféry plné tajemných míst a zapeklitých zločinů....
To nejlepsi co vychazelo ve ctyrlistku. Pekne, poucne, vtipne co vic si prat.
Musím dát vysoké hodnocení, jako dítě jsem příběhy o myškách miloval, byl to jediný důvod, proč jsem si kupoval Čtyřlístek. A když jsem Anču s Pepíkem někdy v Čtyřlístku nenašel, byl jsem pěkně naštvaný. Paní Lomová si mě už tehdy získala...
L.L. COOL Je. Anča a Pepík vycházeli ve čtyřlístku v době, kdy už jsem jej kupoval jen ze zvyku, takže moje milé vzpomínky na ně směřují především k výbornému kusu z IS "Anča a Pepík na stopě". Kratší příběhy ve čtyřlístku z této solidní tradice vycházejí. Krimi, mystéria, dobrodružství. Považuju A+P za jeden z nejlepších seriálů pro děti u nás, i kresba je super a potemnělá atmosféra neopakovatelná. Sborník mě i v současnosti v rámci možností bavil a byť to vyžaduje jistou dávku infantility, může dobře posloužit i dospělému. Takto v kuse se samozřejmě nevyhneme jisté repetici ve scénářích, ale nepřijde mi, že by autorce nějak docházely nápady. Mimochodem, proč jsou všichni oblečení "normálně", jen Pepík chodí do půl těla v těch svých trenkách?
Tohle sem samozřejmě miloval už ve čtyřlístku, ale neměl jsem potřebu tuhle knihu kupovat, už jen proto, že asi tak půlku příběhů mám v původních čtyřlístkách. Teď jsem to však sehnal za půlku původní ceny....no nekup to!"-)
Pro menší děti je to kouzelný a velice zábavný komiks. Detektivní zápletky zamíchané s nadpřirozeností jsou dotažené a mě se proto tato knížka docela líbila.
Čistě z nostalgie musím dát 80%, a to ještě tahle knížka neobsahuje nářezový příběh Anča a Pepík na stopě z IS, ale jenom krátké povídky ze Čtyřlístku. A nedá se to moc číst celé najednou, je to pořád dokola - na jedno brdo.
Ve Čtyřlístku se mi jako malýmu moc líbily. Hodnotím čistě z nostalgie. MdS
5121
yogi13.9.2019 21:53Anča a Pepík
Kazumaki15.5.2018 11:18Anča a Pepík
massilia25.12.2015 11:24Anča a Pepík
trudoš8.5.2014 09:34Anča a Pepík
DanQ2.4.2014 11:16Anča a Pepík
Pandos1126.3.2013 15:21Anča a Pepík
willis28.5.2012 14:37Anča a Pepík
tondaa10.4.2012 18:15Anča a Pepík
777719.2.2012 19:47Anča a Pepík