Příběhy dvou chytrých a statečných myšek patří jak z literárního, tak z výtvarného hlediska k tomu nejlepšímu, co na poli komiksu v Čechách pro děti kdy vzniklo. Příběh myšek ilustrátorky Lucie Lomové vznikl ve spolupráci s Ivanou Lomovou, dnes již velmi respektovanou výtvarnicí. Obě sestry pracovaly tak, že Lucie kreslila postavičky a Ivana malovala pozadí – vynikající akvarely, jejichž výtvarnou hodnotu již čas dávno prověřil. Vymýšlením chytrých příběhů plných fantazie se pak bavily obě originální autorky.

Příběhy:
Žroutovec
Richardo
Věštba
V pohádce
Koloběžky
Bojovka
Kufřík
Dvojboj
Zakletý kouzelník
Ledové víly
Anča obrem
U starých Myšanů
Výlet s Robertem
Čertovský hrádek
Opička
Příšera
Sněhulák
Abrak
Záhadný holub
Obvinění
Koník
Orlí hrad

Obsahuje 22 příběhů vycházejících na pokračování v časopise Čtyřlístek v letech 1994 - 1997

Scénář
Lucie Lomová
Art
Lucie Lomová
Obálka
Lucie Lomová
Žánry
dětský
ISBN/ISSN
80-86283-46-1 (Meander)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 245 mm
Tisk
barevný
Váha
419 g
Stran
160
Cena
228 Kč
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš15.5.2018 11:48Anča a Pepík zasahují
  Druhá knížka A&P přidává na hravosti i tajemnu a víc se tu objevují pohádkové motivy, ačkoli krimi je tu pořád hojně zastoupeno. V obou žánrových oblastech se jedná o zábavné čtení. Celkově mi příběhy přijdou nápaditější než v první knize. Moje nejoblíbenější jsou asi V pohádce, Bojovka, Výlet s Robertem a Čertovský hrádek.
  Jinak oceňuji, že toto vydání série má takové krásné obálky; jsem rád, že jsem si jej kdysi pořídil.
 • baatcha
  baatcha6.6.2016 19:42Anča a Pepík zasahují
  Druhá kniha sebraných spisů českých Mickeyho a Minnie obsahuje příběhy z dob, kdy jsem Čtyřlístek kvůli donebevolající a prudce rostoucí demenci eskapád ústřední čtveřice přestal jako žáček základní školy kupovat. Tudíž jsem většinu z nich četl poprvé a ačkoliv mi vadilo, že se jejich zápletky musí vejít do pár stran a nemohou se stostránkově epicky rozjet, opět jsem si užil potěšení z kvalitního scénáře a libové kresby. Ano, mohl bych mít pár výhrad, například k tisku, který mohl být řádově kvalitnější. Také mi tu, vzhledem k tomu, že se jedná o "sebrané spisy", chybí nějaká ta datace - třeba kdy co vlastně vyšlo a tak, protože podle netu příběhy nejsou otištěné v pořadí, ve kterém vycházely. A také bych ocenil zasvěcenější předmluvu/doslov, než je těch pár nekonkrétních řádků, shrnujících obsah knížky. Co ale musím ocenit, je hřejivý pocit z kvalitního čtení, takové to nadšení, když jako dítě čtete něco nového, o čem sice nevíte, kam vás zavede, ale u čeho přesto podvědomě cítíte, že to bude dobré. Nadšení z dobrodružství. Tenhle pocit jsem hodně dlouho u komiksu neměl a po dočtení myšek mi ta spokojenost na dlouhé dny zůstala. Troufám si tvrdit, že Anča a Pepík je to nejlepší, co v 90. letech v českém komiksu vzniklo.
 • lukascus
  lukascus6.11.2011 00:49Anča a Pepík zasahují
  Anča a Pepík - pro děti to nejlepší, a nejen pro ně.
 • yogi
  yogi17.8.2007 17:41Anča a Pepík zasahují
  Dětem se to líbí ,víc netřeba dodávat. Msím dát hodně procent,nebo nám tu předškoláci na oplátku začnou hodnotit Watchmens a budeme mít vymalováno.
431