Ukázka č.1
Ukázka č.1
Ukázka č.2

+ 2 další ukázky

Koupit
Karel Franta patří k nejvýznamnějším českým ilustrátorům dětské literatury. Současně se řadí mezi nejkvalitnější tvůrce obrázkových seriálů pro menší čtenáře – a to nejen jako kreslíř, ale i jako scenárista. Kniha komiksů Karla Franty nabízí kompletní soubor všech jeho rozsáhlejších autorských příběhů, které publikoval v 60. a 70. letech v časopisech Ohníček, Pionýr a Sluníčko. Nejznámějšího Malého Vinnetoua doprovázejí cykly SOS, Strašidýlko Kuk a Návštěva z pralesa. Kniha je doplněna dalším obrazovým materiálem, který se v této knize prezentuje ve své úplnosti poprvé, a zasvěceným doslovem Tomáše Prokůpka.

Scénář
Karel Franta
Art
Karel Franta
Publicistika
Tomáš Prokůpek
Redakce
Ondřej Müller
Žánry
dětský, humorný
ISBN/ISSN
978-80-00-03301-3 (Albatros (Albatros Media a.s.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
195 x 255 mm
Tisk
barevný
Váha
914 g
Stran
224
Cena
329 Kč
 • Draco nobilis
  Draco nobilis admin22.3.2017 20:20Karel Franta - Kniha komiksů
  Před třemi lety jsem dostala za úkol tuhle knihu zrecenzovat. Rychle jsem ji přečetla, moc mě neuchvátila, nepobavila, odložila jsem ji do knihovny a myšlenku na nové přečtení, po kterém bych ji zvládla zrecenzovat, stále odsouvala (aneb nerecenzuji, dokud to nepřečtu aspoň dvakrát!).
  Když jsem se k ní konečně vrátila (díky příslibu recenzentských výtisků jiných knih a pocitu vnitřní hanby a dluhu), držela jsem v ruce jinou knihu. A nebo ji držela jiná osoba.

  Karel Franta je Bůh. Jeho kresba je nezaměnitelná s jiným autorem u nás, není vyumělkovaná a přitom netrpí prostotou či chudostí výrazu. Obrázky vyloženě hladí oči a sytí duši. Tak citlivé použití barev a stínování mi chybí u dnešních komiksů pro děti víc než cokoliv jiného.
  Dospělý se nepobaví nad každým dílem, zvláště u Malého Vinnetoua, ale některé skryté vtipy a ironické narážky jsou naprosto neuvěřitelné, často jsem si musela text přečíst i třikrát za sebou, abych se ujistila, že co je dáno, to je psáno a mohla se dosyta bavit.
  Jen je škoda, že uvedených obrázkových seriálů nevyšlo víc. Takhle mi Franta došel moc brzo.
  Recenzi psala: Kateřina
  Redakční úprava a krácení: Kopcová
 • kaylin
  kaylin20.12.2013 16:47Karel Franta - Kniha komiksů
  Karel Franta může i současným tvůrcům ukázat, jak se dělá komiks pro děti a mládež, a tato kniha by měla být skvělým připomenutím toho, jak velké autory jsme mezi sebou měli, respektive ještě máme. Nesmíme zapomínat na svou minulost, hlavně v komiksu ne. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/12/430-karel-franta-kniha-komiksu-85.html
26