Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Batman se střetne se svým nejděsivějším protivníkem.

Z Arkhamovy léčebny zmizí Joker a z hrozných stop, jež po sobě zanechal, nedokáže ani Batman vyčíst, k čemu vlastně došlo. V celém Gotham City se dějí prapodivné, hrozné věci a zdá se, že za tím vším je nový zloduch, který si nechá říkat Dollmaker.

Ten nyní unesl další dvě oběti – mladou nevinnou dívku a policejního komisaře Jima Gordona. Chce-li je Batman zachránit, musí Dollmakerovi jako návnadu předhodit něco mnohem lákavějšího – sebe samotného.

Když má již Dollmaker Batmana ve své moci, hodlá jej prodat tomu zájemci, který za něj zaplatí nejvíc. Dokáže Batman nakonec uniknout i z tohoto zajetí? A podaří se mu vypátrat Dollmakerovo tajemství a zjistit, kam se vlastně poděl Joker? Nebo nakonec zvítězí Dollmaker?

Obsahuje sešity série Batman Detective Comics (NEW 52) #1-7

Vyšlo v brožované a limitovanější pevné vazbě s přebalem


Scénář
Tony S. Daniel
Art
Tony S. Daniel, Szymon Kudranski
Obálka
Tony S. Daniel
Lettering
Pavel Mařata
Redakce
Jiří Pavlovský
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7461-345-6 (BB/art s.r.o.)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
176
Cena
599 Kč
Originál
Batman Detective Comics #01: Faces of Death (DC Comics, 2012)
Varianty
DC Comics - Legenda o Batmanovi #004: Tváře smrti (2021)
Batman Detective Comics #01: Tváře smrti (2. vydání) (2017)
Batman Detective Comics #01: Tváře smrti (paperback) (2013)
Batman Detective Comics #01: Tváře smrti (pevná vazba) (2013)
 • hroubek
  Tento komiks má parádní obálku. Hned upoutá naší pozornost a my jako čtenáři chceme vědět hned více. Komiks obsahuje dva uzavřené příběhy. Oba mají spoustu kladů, nicméně obsahují i pár neduhů, což mě ve výsledku trochu zamrzelo. Kreslíř a scénárista Tony S. Daniel je rozjede zajímavé a drsné příběhy s Gotham City. Děj má spád, krásnou kresbu a velmi nekompromisního Batmana. Čte se to velmi dobře, až na jednu nepříjemnou věc. Příběhy v komiksu jsou zbytečně překombinované, rychlé a mnohdy nedávají tak úplně smysl. A to je velká škoda, protože jinak by tento komiks byl velkou peckou. Takhle jde o hodně dobrý komiks s Batmanem.
 • Norri
  První část s Dollmakerem je krásně temná a brutální! Druhá část s Pinguinovým Icebergem už je slabší a měl jsem trošku problém se do toho děje dostat. Místy jsou fajn hlášky. Kresba je dobrý mainstream. Vyšší hodnocení dávám kvůli první části. Ta mě potěšila.
 • Palebras
  Jasně že to není nic moc převratného, ale já se bavil. Příběhy samozřejmě dále pokračují napříč sériemi, takže tento book je pouhým rozjezdem. Každopádně se mi líbila kresba. Dokáže vtáhnout do děje a působí prostě fajn. Oba příběhy jedou ve slušném tempu a čtou se opravdu dobře.. Tento kousek byl mým úplně prvním komiksem, který jsem si kdy koupil a nastartoval mou zálibu ve čtení tohoto média, takže normálně bych hodnotil za 4*, ale nemůžu zde jinak než za 5*
 • Radek Blacksad
  Radek Blacksad mecenáš7.8.2019 05:14Batman Detective Comics #01: Tváře smrti (paperback)
  Nie je to zlé a hlavne kresba a záporák sa vydarili. Má to svoje chyby a tou hlavnou je prekombinovaný príbeh, ale prvá temná polovica komiksu s Dollmakerom je vydarená a síce je druhá polka horšia, nenudil som sa.
 • R3nd4
  Takové zmatené čtení za pár dnu si na to ani nevzpomenu
 • JohnyG
  Danielova kresba Batmana i Jima Gordona je osobitá a opradu se mi líbila. První půlka byla fajn, Jokerova tvář přibitá na zdi a Dollmakerovi sešívanci a spousta akce. V druhé půlce jsem se víc ztrácel v postavách a přestalo to být temné, drsné a šílené, takže už mě to tolik nebavilo. Škoda, že se nedrží víc nějaké stěžejní linky, protože když se toho nakousne víc, tak je to pak takové chaotické. Ve výsledku jde o celkem průměrný book.
 • trudoš
  Podobně, jako v případě alb Batman a syn či Batman R.I.P., i zde se jedná o výsek událostí, které sice mají začátek a konec, ale zbytek vyprávění jako by na to nereagoval. V první části se tedy zabýváme atraktivním padouchem jménem Dollmaker, který zaujme zvrácenou spoluprací s Jokerem, pak následuje kraťas mimo hlavní linii, no a v druhé půlce se už autor věnuje jinému tématu. Pravda, obě tyhle části mají jakýs takýs závěr, ale že by byly uspokojivě zastřiženy všechny nitky příběhu, to se říct nedá. Hlavní protagonisté mizí do ztracena a nepodstatný plebs je buď mrtvý, nebo zatčený. Výsledný dojem navíc ruší množství vedlejších postav na jedno použití, které pouze zvyšují celkový chaos v souvislostech. Naštěstí Tony S. Daniel není tak psychedelický jako Grant Morrison a jde víc po akci, má však problém udržet zápletku na uzdě, což má za efekt drobné zmatky ohledně toho, co že se to na panelech vlastně děje. Tak jen doufám, že to všechno je pouze rozjezd k něčemu smysluplnějšímu.
 • luky.kuky10
  Dva příběhy, skvělá kresba a pro mě hodně zábavy. Příběh s doolmakerem se mi hodně líbil hlavně díky rozjetí linie s Jokerem. Co se týče příběhu s pinguinem, tak to bylo trošku slabší, ale taky jsem se u něj bavil.
 • choze
  Když jsem se na přebalu dočetl, že se můžu těšit na milióntý první únos komisaře Gordona a trilióntýprvní útěk Jokera z Arkhamu (uteče tu dokonce 2x!), bryskně jsem celou záležitost vyhodnotil jako TOTÁLNÍ ztrátu času. Příběh o Dollmakerovi mě ale příjemně (byť nijak zásadně) překvapil a svoje momenty měla i story s Penguinem (kterého nesnáším). SPOJLER! Přece jen ne v každém příběhu přijde Joker o xicht a malé holčičky porcují nožem policajty... A vždycky potěší Batman, ve kterém povinně nedefilují všichni padouši netopýřího univerza. Plus se mi to zamlouvalo i kresebně (třeba ta úvodní dvoustrana s Batmanem, za nímž vidíme mlhou zahalený Gotham), byť to opět nepřekračuje hranice mainstreamu. Takže nečekaná docela-spokojenost.
 • Drekorian
  Buď jsem blbec a nepochopil jsem nějakou hlubokomyslnou přesahovou myšlenku, nebo je tenhle komiks slušně řečeno o ničem. Příliš nefandím autorům, kteří zároveň píší scénář a zároveň kreslí, protože typicky (neříkám, že zcela vždy) z toho vyleze nějaká takováhle matlanina. Daniel skáče mezi příběhy, vždycky něco rozvrtá a pak opustí. Někde jsou ty výtky asi neoprávněné, Jokera je třeba jen natýzovat, aby smetanu slízl Snyder v třetí knize Batmana, ale na to, abych u první knihy nevěděl, která bije, to se mi snad u komiksu ještě nestalo. Kresba pěkná, libivá a zasloužila by si lepší příběh.
 • jh666
  Sice to není nic světoborného, ale pořád jde o povedený komiks. Jeho největší předností je skvělá Danielova kresba. Tento kreslíř ale není špatný ani jako scénárista. První příběh s Dollmakerem se skutečně povedlo. Příběh s Tučňákem byl už o něco slabší, ale i jeho kresba zvedala z průměru. 71 %
 • MultiScorey
  Příběh tohoto komiksu ušel, nic převratného, ale ušel. Ale co mě znovu dostalo do kolen byla kresba, ta byla doopravdy vynikající. Musím uznat, že kdyby tam nebyla takováto kresba, tak bych možná strhl i 2 hvězdy, jelikož to bylo to, co si mě na tom nejvíce získalo.
 • Flash
  Pro mě parádní rozjezd série, začátek booku je velice akční a ujetý správným směrem.Inu smysl pro domácí operace musí člověk mít cit a charakter. Těším se na pokračování. Příběh s Catwoman si nějak nedokážu zařadit, úplně jiná kresba, a vůbec se netýká dějové linky. A druhá půlka knihy je fantastická, to co rozjíždí Tučňák se svým podlým kasínem v Gothamu. To vypadá na to,že někdo tu bude mít dost práce. A co se týče všech těch postav( myslím ty holky) nebylo by na škodu nějaký úvodník, se seznámením s postavami,které si člověk nedokáže úplně zařadit.
 • J.T.honza
  Když se na obálku knihy dostane Joker, člověk by tak nějak čekal, že vnitřek bude hlavně o něm. Ale ouha, místo toho je tady Dollmaker, který přináší zajímavou zápletku, kterou je radost číst, bohužel ale končí neuspokojivým finále, které vyzní do ztracena a opět si budete muset nalistovat o pár stránek dozadu, aby vám vůbec došlo, že TOHLE už je myšleno jako (nejspíš dočasný) konec.

  Pak se příběh s Batmanem, který má opět jinačí holku, jejíž origin neznáme (a už mě fakt nebaví, jak jsou všechny vztahy superhrdinů a Batmana zvláště postaveny na klišé - holka na mě někde čeká a já makám až do zemdlení, páč za tím kompem musím příjít na to, jak záporáka porazit), přesune směrem k Penguinovi a jeho poskokům a i když i zde zase platí poučka, že záporáky musíme ukázat, ale nikdy s nimi uspokojivě bojovat nebo je snad nechat vyloženě vyhrát/prohrát, čte se to příjemně.

  Nakonec dávám slabší čtyři hvězdičky, protože ač to není nic zlomového, tak jak jsem hodně čekal od Sovích příběhů a ty mě pak spíše zklamaly, tak od Detective Comics jsem na základě zdejšího hodnocení nečekal nic a naopak mě docela mile překvapily. Jsem zvědavý na druhý díl.
 • Fry
  "Batman Detective Comics #01: Tváře smrti" - Tak jsem se konečně pustil už i do téhle u nás na trhu třetí Batmanovské řady z NEW 52 a i když jsem čekal trošku něco jiného, byl jsem hodně spokojen. Batman vyšetřuje případy hrozivých smrtí a narazí na Jokera, který skoro vzápětí putuje do "Arkhamu", ale tam se moc dlouho neohřeje a zůstává tu po něm jen jedna hnusná a krvavá stopa. Následně Batman zjistí, kdo je nejspíše zodpovědný za ony hrozivé vraždy a na scénu se dostává "Dollmaker". Druhý příběh je naladěn trošku jinak, ale příjemněji jinak... Záporákem je tentokrát totiž "Penguin", ale... nebo vlastně ne, no zkrátka tento příběh je trošku komplikovanější, ale o to víc poutavější. Jediné, co mi nesedlo byl kraťoučký "mezi příběh": "Ruská ruleta", která nemá s příběhy snad vůbec nic společné. Za mě 5*!
 • Schramm
  Především zklamání. Příběh s Dollmakerem je sice solidní, přesto končí tak nějak ne úplně uspokojivě. A zbytek je totální průměr. Možná je problém v tom, že mě zmátlo to slůvko DETECTIVE. Obecně drží tuhle knihu nad vodou Joker.
 • luky.kuky10
  Dva příběhy, skvělá kresba a pro mě hodně zábavy. Příběh s doolmakerem se mi hodně líbil a už teď se těšim na další pokračování které u nás vyjde. Co se týče příběhu s pinguinem, tak to bylo trošku slabší, ale taky jsem se u něj bavil.

  moje hodnocení 70%
 • stepan.tichy
  Tak DC nepřekvapili, ale dostal jsem to co jsem chtěl. První číslo bylo super a teprve se ukáže důsledek ve Snyderově Batmanovi o pár čísel později :) Každopádně příběh s Dollmakerem byl fajn, s Penguinem to bylo horší, ale dalo se to. Celkově dobrej průměr, kterej se v parným létu dá přečíst na jeden zátah a člověk od toho má přesně tu porci Dark Knighta, kterou potřebuje :)
 • rooty
  Zatím nejhorší Batman,jakého jsem četl,vlastně už ani nevím, o čem to bylo..moc mě to nebavilo..jinak kresba pěkná.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.6.2013 15:10Batman Detective Comics #01: Tváře smrti (paperback)
  Konečně normální Batman... možná proto, že si na nic nehraje. První část a celkem nechutně děsivý Dollmaker mě bavil, druhá část s Penguinem už byla o dost nudnější. Škoda, že se to z té normálnosti nevymanilo trochu někam do větších výšin.

  Celkový dojem: 60%
 • erik
  Mainstreamová kresba a nekomplikovaný príbeh, ako dlho som čakal na niečo podobné v Batmanovom podaní! Nič viac sa tu nenachádza. Úvodný príbeh je akože drsný a nejeden orgán sa dostane z vnútornej steny brušnej dutiny na vonkajšiu, ale je slasť čítať niečo, o čom si autor (a davy uctievačov) nemyslí, že je veľké (a prázdne) umenie. Škoda, že ďalšie príbehy, ktoré knihu nafukujú, sú skôr podpriemerné, i keď spĺňajú nároky na odreagovanie pri nejakej tej akcii. Pravda, Penguin sa konečne dostal do Čiech, to kvitujem.

  Po R.I.P. je každý komiks lepší a to tomuto dielku výrazne pomohlo. Bola slasť čítať niečo, čo sa síce netvári ako seriózna záležitosť, ale aspoň sa človek necíti ako lúzer, ktorý si nešľahol s autorom.
 • yojimbo
  První příběh je, pokud ho člověk srovnává s druhým, skvělý. Dollmaker, ač záporák spíš na efekt, se povedl - tihle vyšinutí psychopati jsou v kurzu již od dob Mlčení jehňátek. Příběh je díky němu správně temný a zvrácený, ale člověk se nemůže ubránit myšlenkám, že to šlo napsat lépe. Druhý příběh je pak jako studená sprcha - Penguin, pokud ho zrovna nehraje Danny DeVito, je dost slabý protivník, stejně jako děj točící se kolem Batmanovy holky na jedno použití. Jako celek průměr, žádný skvost. A podle zahraničních recenzí si tento status Detective Comics i nadále udrží, s občasným vymácháním ve vodách podprůměru. Člověk se alespoň o to více těší na Snyderova Batmana.
 • hartmi
  Ještě chci reagovat na ono "nelogické" zmizení Jokera. Tím co Joker na začátku prvního příběhu udělal zvedl novou vlnu nenávisti proti Batmanovi, jak je patrné v druhém příběhu. Navíc si tím nejspíš připravil půdu pro něco většího. Uvidíme co přinese (údajně) listopadové pokračování.
 • hartmi
  Tenhle Batman se mi líbil. Po vizuální stránce nemá chybu a všechny tři příběhy mě bavily. Taky oceňuju odlišnost první a druhé části knihy - první je temný thriller se správně zvrhlým záporákem a ve druhé jde vlastně jen o prachy a mocenské boje podsvětí, do nichž se Batman náhodou připlete. To vše ještě doplňuje příjemné intermezzo s Catwoman. Rozhodně se těším na druhý díl!
 • Walome
  Zajímavé hodnocení místních. Mně se Batman líbil, jo, souhlasím s tím, že Joker najednou nelogicky zmizí a linka s holčičkou je taky trochu mimo, ale celkově na mě tenhle komiks působil velice kladně, jak kresbou, tak scénářem. Ono to šílenství do sebe tak hezky zapadá. Některé panely nemají chybu. Doufám, že se dočkáme dalšího dílu a nestane se z toho další série, která se začala vydávat a pak upadne.

  Lenny, prosím tě, co myslíš tím druhým příběhem? Catwoman?
 • kaylin
  Tony S. Daniel není špatný scénárista a jeho kvality rozhodně nepodrývá to, že od třináctého dílu už na sérii "Detective Comics" nedělá. Odkroutil si rok, a to stačilo. V další knize si ho ještě budeme moct užít. Batman v jeho podání však není nutně takový, jak bychom očekávali. Nejsou to klasické detektivní příběhy, jak se komiks tituluje, ale vlastně je to akční efektní podívaná, kde je nějaké to tajemství, ale jeho odhalování není tak napínavé jako například v komiksech Jepha Loeba "Batman: Dlouhý Halloween". Více: http://www.comics-blog.cz/2013/05/65-batman-detective-comics-1-tvare.html
 • kaylin
  Tony S. Daniel je přesto lepším kreslířem než scénáristou. Nejen u jedné, ale hned u několika jím nakreslených stran jsem si říkal, že by se skvěle vyjímaly na stěně jako plakáty. Jeho stránkové panely jsou naprosto úžasné, dynamické a propracované. Naučil se skvěle Batmana kreslit a dává mu něco navíc. Jeho plášť se rozprostírá jako temnota, bohužel jeho tělo sem tam vypadá trochu robotické, respektive metalické. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/05/65-batman-detective-comics-1-tvare.html
 • Lenny
  Všichni říkají jak je tenhle Batman slabej... a fakt je slabej. Kniha obsahuje dva příběhy - první se točí kolem Dollmakera, záporáka který si užívá pižlání různých orgánů. A příběh mi tak nějak nedává smysl... původně se točí okolo Jokera, který ale mizí do pozadí. Zůstává tak akorát Dollmaket a jeho gang, který má patrně šokovat, ale spíš nudil. Příběhu chybí výraznější finále - to že Batman zmáčkne čudlík a díky tomu se osvobodí je vážně slabota.
  Druhý příběh je o něco lepší, ale zabíjí ho imho hromada postav, v kterých se čtenář často ztrácí - ale přesto je to přinejlepším průměr.
 • The Genius
  Kresbu u Tváří smrti má stejně jako v Batman R.I.P. na starosti Tony S. Daniel. Tentokrát má naštěstí pod kontrolou i scénář, který funguje mnohem lépe než ten Morrisonův. Příběh sice není tak detektivní, jak by se vzhledem k názvu série slušelo, spíš se jedná o průměrný mainstream, ale má velmi zajímavé chvilky. A hlavně je poznat, že si zde Daniel teprve připravuje půdu na něco většího.

  Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdami, je to tak někde mezi.

  Menší ohlédnutí za tituly s Batmanem za posledních 12 měsíců u nás na mém blogu - http://mygenius.blog.cz/1305/neni-vsechno-zlato-co-se-netopyri
 • Roiser
  Po příšerné Batman RIP knize konečně něco, co mi zas vrátilo chuť ke čtení Batmanových příběhů. Má sice své problémy, ale aspoň to dává smysl. Za největší problém považuji zbytečné množství neřádů a vedlejších postav, v kterých jsem se ke konci knihy začal docela ztrácet. Není to nic vyloženě ohromujícího nebo nového, ale zajímavé a napínavé to bezesporu je a navíc kresba je pefektní. Mnohonásobně lepší, než ten děs s podtitulem RIP.
11566491