Batman a Joker: Destruktivní duo
CREW1. vydáníčerven 2024série DC Black Label 15/15
0
...
...
...
...
+ 5 dalších ukázek
Koupit
Nejdestruktivnější týmovka Temného rytíře!

Harley Quinn byla unesena záhadným pachatelem – někdo ji Jokerovi ukradl. Ale kdo?
Ulice Gothamu terorizuje hrůzné humanoidní monstrum znepokojivě připomínající Jokera a sbírající uřezané hlavy. Ale proč?
Jim Gordon zmizel a poté, co Batman obdrží balíček s krvavou částí těla gothamského policejního komisaře, je mu jasné, že musí udělat doslova cokoliv, aby přítele zachránil. Ale jak?
Odpovědi na všechny tyto otázky se projasní ve chvíli, kdy Joker navrhne Batmanovi velmi nesamozřejmé spojenectví. A obludná konspirace, která za tím vším je, zasáhne Temného rytíře až v samotném jeho nitru.

Obsahuje sešity série Batman & the Joker: The Deadly Duo #1-7 (listopad 2022 - květen 2023)
Vyšlo jako 13. svazek edice DC Black Label.


Scénář
Marc Silvestri
Art
Marc Silvestri
Ink
Marc Silvestri
Barvy
Arif Prianto
Obálka
Arif Prianto, Marc Silvestri
Lettering
Petr Schwarz
Překlad
Štěpán Kopřiva
Redakce
Dagmar Garciová, Jolana Tichá
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7679-583-9
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
168 x 258 mm
Hmotnost
985 g
Tisk
barevný
Stran
288
Původní cena
799 Kč
Originál
Batman & the Joker: The Deadly Duo (DC Comics, 2023)
O scénář tohoto komiksu se postaral Marc Silvestri, který je v komiksovém světě více známý jako výtvarník a jeden ze zakladatelů nakladatelství Imaga Comics. Silvestri nosil koncept příběhu v hlavě několik let, než se mu ho podařilo dostat na papír. Samotná myšlenka, že Temný rytíř musí spojit síly s Jokerem je zajímavá, a každého čtenáře hned napadne - proč? a jak to bude vypadat? Tento příběh by se dal pojmout několika různými způsoby. Silvestri se rozhodl pro kombinaci detektivního thrilleru s prvky akčního blockbusteru. A tento styl příběhu hodně sedl.

Komiks je hodně ukecaný a má spoustu panelů s dialogy. Nicméně je to taky velká akční jízda, kde akce místy nebere konce. Silvestri to krásně vybalancoval a komiks se čte moc dobře. Je to napínavé a poutavé čtení, které nutí čtenáře otáčet stránku za stránkou. Příběh má spád, dobrou atmosféru, parádní tempo, napětí, zvraty a i hezkou myšlenku. Největší problém je ten, že je to lehce překombinované a pár věcí mi úplně nesedlo, ale musím uznat, že Silvestri si jede své a odvedl dobrou práci.

Kresba od Silvestriho je velmi, ale opravdu velmi povedená a působivá. Už od první stránky jsem věděl, že se mi Silvestriho kresba hodně líbí, a ke všemu k příběhu výborně pasuje. Jeho kresba je správně nepříjemná, temná, a místy se umí dostat hezky pod kůži - Joker a hlavní záporák. Silvestri si parádně vyhrál se stíny, s detaily a dal kresbě potřebnou dynamiku, která skvěle funguje v akčních momentech. Na druhou stranu si krásně vyhrál s pomalejšími částmi příběhu, kdy kresba dokáže působit tísnivě a depresivně.

O barvy se postaral Arif Prianto a odvedl luxusní práci. Tento komiks má výbornou vizuální stránku, a barevná paleta je zde nádherná. Barvy umocňují nepříjemnost a hutnost příběhu, a dodávají mu ještě více znepokojivější auru. Některé momenty jsou pastva pro oči a je radost koukat na to co, Silvestri a Prianto vytvořili.

Tento příběh vychází v luxusním vydáním. Nakladatelství CREW si na něm dalo opravdu záležet a já mám z toho obrovskou radost. Na deskách jsou dvě parádní kresby Batmana a Jokera, které hned navodí tu správnou atmosféru. Krom příběhu, najdeme v komiksu velkou galerii alternativních obálek. A když říkám velkou, tak myslím opravdu velkou a je na co koukat. Další krásným bonusem jsou stránky vytažené tuží od Silvestriho. Zde uvidíte kolik práce Silvestri odvedl, a jak moc si s jednotlivými stránky a panely vyhrál. A jako poslední bonus je samotný rozbor příběhu a jistých aspektů. Silvestri zde popíše jak komiks vznikal, popíše hlavní myšlenku příběh a pochválí své spolubojovníky. Bonusová výbava komiksu je parádní.

Největším záporem celého komiksu je jeho překombinovanost. Silvestri vytvořil poutavý příběh, zajímavého záporáka, a povedenou pointu. Nicméně, místy jsem měl pocit, že je to zbytečně složité a překombinované, hraje to na velké náhody a snaží se to čtenáře šokovat a vyvést z jeho komfortní zóny.

Další problém, který komiks čistě z mého pohledu má je, Joker a jeho hláškování. Joker zde není ten ultimatně nevyzpytatelný a děsivý padouch, jak ho známe z jiných příběhů. Joker se zde chová jako Deadpool. Používá popkulturní odkazy, hláškuje a snaží se být nad věcí. Neříkám, že to není zábavné, ale prostě to na mě tolik nefungovalo jak by mělo. Osobně bych byl radši, kdyby byl Joker mnohem více naštvaný a zlý.

Týmovka Batmana a Jokera je dobrý a zábavný komiks, který mi ve výsledku sedl. Bavilo mě ho číst, bavilo mě o něm přemýšlet - zvláště potom, co jsem si přečetl jak o samotném příběhu a pointě uvažuje samotný autor komiksu Silvestri. Je to akční thriller, ve kterém se pořádně něco děje a má to zajímavého záporáka. Určitě musím pochválit práci s atmosférou, a výbornou kresbu a barvy. Další pochvalu si zaslouží samotné vydání, protože je opravdu luxusní. Z mého pohledu se komiks povedl, a pokud si chcete přečíst zase trochu jiný komiks Batmanem, tak s tímto komiksem určitě chybu neuděláte.