Usagi Yojimbo #38: Zelený drak
CREW1. vydáníčerven 2024série Usagi Yojimbo 46/49
4.6
...
...
...
...
+ 4 další ukázky
Koupit
Usagi a jeho mladý bratranec Yukichi vyrážejí do nebezpečí, aby doručili vzácnou jadeitovou sošku!

Nejdříve se ale v příběhu „Duchařská historka“ setkají s Shizuye, která se chodí modlit ke svatyňce zasvěcené dávno mrtvé dívce, jež zemřela kvůli své lásce k ženatému muži. Shizuye se ocitla v obdobné situaci a naši hrdinové se ji rozhodnou ochránit. Ne všechno je ale tak, jak se to jeví!

V příbězích „Dlouhá cesta“ a „Tajemství zeleného draka“ se Usagi s Yukichim připletou k přepadení na obchodní stezce a zavážou se dokončit úkol zabitého kupce. O vzácné umělecké dílo mají zájem nejenom bandité, kteří přepadají pocestné a rádi by se obohatili na cizí účet, ale také někdo mnohem zlověstnější. Někdo, s kým měl Usagi v minulosti již nejednou neblahé zkušenosti...

Obsahuje sešity série Usagi Yojimbo (Vol. 4) #27-31 (březen 2022 - září 2022)

Scénář
Stan Sakai
Art
Stan Sakai
Ink
Stan Sakai
Barvy
Hi-Fi (Design)
Obálka
Stan Sakai
Lettering
Jakub D. Kočí
Překlad
Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce
Filip Gotfrid, Jiří Pavlovský
Žánry
akční, dobrodružný, fantasy, historický
ISBN/ISSN
978-80-7679-582-2
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
168 x 258 x 10 mm
Hmotnost
390 g
Tisk
barevný
Stran
140
Originál
Usagi Yojimbo #38: The Green Dragon (IDW Publishing, 2023)
Když se Usagi a Yukichi rozhodnou pomoci kupci, kterému je během přepadení ukradena soška nefritového draka, nechtěně se zamotají opravdu do velké hry. Bývalá vůdkyně ninjů Schizu má totiž své agenty všude a dostala se jí do rukou zpráva, která by dokázala otřást celým šógunátem. Což lord Hikiji rozhodně nechce nechat připustit. A v této situaci je naše dvojice Schizu přinucena pomáhat. Krátká "Duchařská historka" o žárlivosti a vraždě je pak opravdu lehce hororovým příběhem. Na barevného Usagiho jsem si už zvykl a zajícovi strasti z pera mistra Sakaie patří pořád k mým nejoblíbenějším komiksům.
Je to místy lehce předvídavé a z vaku šťastných náhod se rojí známé postavy, ale je to stále dobrý zábavný milý ušák. Pointa první povídky se mi líbila moc.

Celkový dojem: 80%