Plocan

Plocan
Plocan | 21.3.2019 | Tokijský ghúl #03

Musím říct, že třetí díl byl napínavý a čtivý, především proto, že se hlouběji zaměřoval na pár vedlejších postav z obou táborů - jak na Amona s Madem, tak na Hinami s Tókou. Kresba je líbivá a přehledná odhlédneme-li od soubojů a Kaneki je poměrně sympatickým hrdinou.

Plocan
Plocan | 17.3.2019 | Tokijský ghúl #02

Ve druhém díle autor představuje značné množství vedlejších postav, které se tu epizodně mihnou a zase zmizí. Představují se zde „záporáci“ stojící proti ghúlům na druhé straně barikády a zápletka s malou Hinami a její matkou Rjóko slibuje do budoucna něco většího. Zároveň nám zde autor poodhaluje více ze světa ghúlů, ať už mechanismy, jakými přežívají (skutečnost, že nemusí svou potravu vždy "lovit"), jak bojují a mimo jiné také, jak s lidmi splývají.

Plocan
Plocan | 17.3.2019 | Tokijský ghúl #01

Jako úvod do většího příběhu je to docela dobré. Líbí se mi kresba (zvláště postav a prostředí), která je ladná, přehledná, typicky mainstreamovská. Kde už ale kresba pokulhává, jsou souboje, které jsou absolutně nepřehledné a působí spíš jako čmáranice různých čar, kde není možné poznat, kdo kde zrovna do koho kope. Taktéž je fajn temnější nádech série a počáteční zápolení hlavní postavy s novou realitou, které se chtě nechtě musí přizpůsobit.

Plocan
Plocan | 16.3.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #06

Skvělý flashbackový díl, ve kterém se dozvíme více o Alově a Edově tréninku, o jejich nezdařeném pokusu oživit matku a také o tom, jak se Ed přidal mezi státní alchymisty. Na šónen mangu zaměřenou především na mladší čtenáře to má poměrně hloubku s notnou dávkou filozofování, ani jedno ale vůbec není na škodu. „Jedno je vším a vše je jedním“.

Plocan
Plocan | 16.5.2015 | Deník pána démonů #07

Pozor! Text může obsahovat spoilery! Jak jsem si myslel na konci šestého dílu - sedmička bude pouhým natahováním a oddalováním nevyhnutelného.
Raenef se zničehonic probudí a jakousi náhodou si nepamatuje vůbec na nic, co se odehrálo v uplynulém roce. Vrací se proto zpátky do města Pulhel, k cechu zlodějů, do města, kde se poprvé setkal s Eklipsem. A tam se ho také Eklips vydá hledat. Po jednom střetnutí a rádoby vyrovnaném boji s knězi se Raenefovi zase vrátí paměť a vrátí se s Eklipsem zpátky na svůj hrad, kde konečně začne plnit své povinnosti Pána démonů naplno. Poslední dvě kapitolky měly být možná jakýmsi doslovem, ale ve skutečnosti se jedná spíš o jeden takový kraťoučký "spin off" a o jednu vtipnou příhodu s Chrisem, Erutis a Raenefem na hradě.
Kresbě opět není co vytknout, je líbivá, občas doplněná o nějaké vtipné "chibi" panely a hlavně jsou díky ní souboje velice přehledné (i když jich v tomhle díle příliš nebylo).
Sedmý díl byl tedy sice zbytečnou vycpávkou, ale i tak mě bavil a bylo to poměrně důstojné ukončení série, ačkoliv by bylo lepší zakončení šestým dílem...
60%

Plocan
Plocan | 16.5.2015 | Deník pána démonů #06

Pozor! Text může obsahovat spoilery! Poslední velký souboj začíná. Kdo zvítězí? Nejsilnější Pán démonů, který kdy žil, nebo dětinský Raenef?
Ačkoli v podstatě celý díl vyplňuje pouze finální bitva mezi Raenefem IV. a Raenefem V. (a jeho přáteli), zapůsobil na mě tenhle díl ze všech nejvíce. Kresbu autorka dotáhla téměř k dokonalosti a i tentokrát jsme se dočkali různých vtipných panelů, které odlehčovaly situaci. Souboje se navíc autorce podařily zachytit skvěle, jako bychom je prožívali s postavami. Druhá autorka zase perfektně dovedla příběh ke svému konci. Způsob, jakým byl záporák poražen, skutečně dával smysl, což u podobných sérií rozhodně nebývá pravidlem. Během některých částí jsem doslova lapal po dechu a začínal se strachovat o své oblíbené postavy.
Když však nakonec vše dobře skončilo, říkal jsem si, o čem tak bude sedmý díl... Poslední Raenefova věta mě nijak zvlášť nenadchla, a tak očekávám od sedmého dílu pouhé natahování série...
Celkově byl šestý díl vynikající, co se týče kresby i příběhu, ale myslím si, že tímto dílem by mohl Deník pána démonů skončit.
100%

Plocan
Plocan | 10.5.2015 | Deník pána démonů #05

Pozor! Text může obsahovat spoilery! Pátý díl deníku nám odhalí plán Raenefa IV. a dá se tušit, že série pomalu ale jistě směřuje do finále...
Kniha Granvirias udělá z hloupého a dětinského Raenefa skutečného pána démonů se všemi jeho vlastnostmi a tak by se dalo říct, že všechno vlastně dobře končí. Paradoxně ale začne všem chybět starý dobrý hlupák Raenef, a tak se všichni ostatní obyvatelé hradu, včetně věčně zamračeného Eclipse, snaží najít způsob, jak vrátit současného pána démonů do původního stavu. Když se zdá, že je proměna nevratná, objevuje se na scéně předešlý pán démonů Raenef IV. a zasahuje, ničí Granviria a hloupoučký Raenef je zase hloupý jako dřív. Všechno se ale zvrtne v poledne velkého dne modliteb, kdy se lidé modlí za bohy, kteří se před 150 lety obětovali, aby zachránili lidstvo. Raenef IV. vypráví Eklipsovi a ostatním, jak vyzrál nad kletbou bohů a uvalil ji ne na sebe, ale na samotné jméno Raenef, což se také týká i našeho hrdiny, jehož temná osobnost se právě probouzí, vypluje na povrch a vytěsní jeho "hloupou" stránku. Aby byl ale Raenef osvobozen, musí s jeho temnou stranou bojovat nejvyšší vrchní Rasedův kněz - Chris.
Pátý díl mi dal spoustu odpovědí a hlavně uvedl finální bitvu, která v příštím díle propukne naplno. Raenef IV. není zas tak dobrým démonem, jak se na první pohled mohlo zdát a vypadá to, že i s ním se v příštím díle náš hrdina utká. Příběh rychle utíkal a za chvíli bylo dočteno, takže se na další díl vrhnu v nejbližší době.
Co se týče kresby, ta se od prvního dílu značně zlepšila. Pomalu také ubývá vtipných a komických scén, kterých je sice pořád požehnaně, ale do popředí už se tlačí i některá vážnější témata.
Celkově díl funguje jako spíš takový předvoj, nebo předzvěst toho, co se nás čeká příště a to si rozhodně nenechám ujít!
80%

Plocan
Plocan | 9.5.2015 | Deník pána démonů #04

Pozor! Text může obsahovat spoilery! Dostáváme se zhruba do pomyslné "poloviny" série a nutno říct, že mě tato baví čím dál tím víc, i když je každý díl velice krátký...
Na hrad pána démonů Raenefa dorazil jiný pán démonů! Jmenuje se Krayon a je to jeden z pěti nejstarších démonů na světě, který stojí o to, aby byl v jeho službách zaměstnán Raenefův ochránce Eklips. Aby Eklipse zviklal a dokázal mu, že Raenef není hoden být jeho pánem, uvězní Raenefa spolu s Chrisem a Erutis do noční můry, ze které není úniku! Povede se neschopnému pánu démonů projít zkouškou a dokázat, že je hoden svého titulu a Eklipsových služeb? Aby se příběh ještě víc zamotal, ocitá se na scéně Raenefův předchůdce - bývalý pán démonů Raenef IV. Ten Krayonovo řádění zastaví a vše může být zase jako dřív. Do chvíle, než však Raenef najde v zámku starou knihu, která mu slíbí, že z něj udělá skutečného a děsnahánějícího pána démonů...
Čtvrtý díl je zatím mým nejoblíbenějším. Nepostrádá nápad, vtipné situace, spád, moment překvapení a dokonale navnadí na další díl. Kresba je pořád stejná - pořád stejně dobrá a nemám jí v podstatě co vytknout. Raenef IV. byl taky zajímavým překvapením a jsem zvědavý, jestli sehraje nějakou důležitou roli i v nadcházejících dílech...
100

Plocan
Plocan | 3.5.2015 | Deník pána démonů #03

Pozor! text může obsahovat spoilery! Poté, co jsme se konečně dozvěděli, jak se stal Raenef pánem démonů a nadřízeným velkého démona Eclipse, vracíme se zase zpátky do přítomnosti, kde na naše hrdiny číhá další problém. Jak bývá zvykem, pošle vesnice pánovi démonů nevěstu jako obětinu, aby se pán démonů slitoval nad svými poddanými a přinesl do jejich kraje znovu vláhu a úrodu. Liči, dcera vlivného pána, se rozhodne vzít věci do vlastních rukou a vydává se do hradu Pána démonů jako ona nevěsta pevně rozhodnutá sprovodit pána démonů ze světa. Jelikož je ale Liči jen malá holka, setká se s neúspěchem, a tak je Raenefova "skupinka" bohatší o dalšího člena. Její otec se však krátce poté pro svoji dceru vrátí a vše se vrací od starých kolejí. V další části knihy se dozvíme něco o minulosti Chrise, nadějného kněze z Rasedova chrámu a nakonec se na hradě zjevuje podivná postava...
Ačkoliv se toho ve třetím díle příliš neudálo, třetí díl mě docela bavil. Knížka se čte poměrně rychle i díky velkým panelům, kresba je taky fajn a celkově se jedná o velice kvalitní oddychovku. Jediné, co autorkám už prostě nebaštím, jsou vážné scény, které se ale do takovéhle manhwy příliš nehodí, ačkoliv v ní prostě musí být. Mám však pocit, že autorky jsou zběhlé hlavně v komediích, skečích a zábavných gazích, ale vážnější části knihy jim dělají trošku problém...
Každopádně si nemyslím, že mě čtvrtý díl zklame a opravdu už začínám sérii přicházet čím dál více na chuť.
80%

Plocan
Plocan | 28.4.2015 | Gunsmith Cats #01

Pozor! text může obsahovat spoilery Na první pohled nenáročný příběh, ale osobitá a zajímavá kresba, sympatické hlavní hrdinky, auta, zbraně, nahota a navíc 450 stran - to je první díl Gunsmith Cats!
Osobně jsem měl trošku strach, jestli jít zrovna do téhle série, přeci jen každý díl stojí skoro 500,- ale zase má jen 4 díly, tak jsem si nakonec řekl, proč ne. A udělal jsem dobře.
Rally Vincentová vlastní ne tak úplně legální obchod se zbraněmi Gunsmith Cat a její naoko zaměstnankyně Minnie May jí chce pomáhat i při jejím druhém, mnohem nebezpečnějším povolání - lovkyni lidí. Velice brzy se stanou nerozlučnou dvojkou a jejich jména budou postrachem pro celé podsvětí Chicaga. Společně řeší různé případy, dopadávají nejrůznější a nejstrašlivější zločince a to všechno za nesčetných bombových výbuchů, rozstřílených zdí (i lidí), zběsilých automobilových honiček a také nějakých lechtivějších scén...
Nejsem si jistý, jestli bych mezi těmi "epizodami" našel nějakou tu "hlavní dějovou linku", protože tady si nikdy nemůžeme být jistí, co bude rozvedeno i v dalších kapitolách a co bude utnuto v posledních stránkách. Každopádně bych možná vyzdvihl postavu Kena Takiho, přítele Minnie May, který je takovým pojítkem mezi jednotlivými případy a jehož zmizení a následné pátrání po něm, nás provází po celý první díl. Stejně jako záporák Gray, který ke konci prvního dílu chystá útěk z vězení...
Je docela výhodné bedlivě sledovat každou postavu a snažit si zapamatovat její jméno i podobu, protože v každé z následujících kapitol se může mihnout a v další kapitole sehrát poměrně důležitou roli.
Občas mi přišlo, že kapitoly byly poněkud chaotické, nevěděl jsem, co se děje, protože kapitola končila rozvedením jedné příběhové linky a v další kapitole byl děj úplně někde jinde. Druhá polovina knihy na sebe však docela navazovala a samotného mě překvapilo, že jsem vlastně první díl přečetl tak rychle.
Kresba je líbivá a i když je příběh docela drsný a i některé scény jsou poněkud ostřejší, jsou vykresleny dokonale a na kresbu je radost pohledět.
I když se jedná pouze o první ze čtyř dílů a cena je poněkud vyšší, než za většinu jiných mang, odpovídá tomu i délka a kvalita. Při čtení se rozhodně nudit nebudete a jestli nad koupí váháte, můžu jen doporučit.
100%

Aktivita

Naposledy přihlášen: 30.9.2019 20:08
Komentáře u comicsů: 111
Hodnocení comicsů: 175
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 61 (cca 12299 Kč)
Má: 262 (cca 54421 Kč)
Chce: 3 (cca 1087 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 1 (cca 299 Kč)