DEmnoG [mecenáš]

DEmnoG

DEmnoG
M DEmnoG | 30.4.2018 | The Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface

Jednička mne bavila, dvojku jsme nedal. Třikrát jsem se snažil dostat alespoň za první čtvrtinu a ani prd. Vůbec netuším, co a proč se děje. O počítačových sítí a obecně hardwaru něco vím, ale i přesto nerozumím. Asi bude problém v tom, že mangu nemám kdovíjak načtenou. Kromě jedničky Ghost mne oslovil Crying Freeman a Akira.

DEmnoG
M DEmnoG | 28.4.2018 | Thorgal #18: Sluneční meč

Nechce se mi hodnotit každé album, tak to hodím jen sem. Právě jsem si přečetl všechny česky vydaná alba a Thorgal je skvělý komiks. Na to, že jde o 18. alb tak nejde o repetitivní příběhy, dějová rodinná linka mi občas připomínala Maria a princess Peach, přesah do mytologie, historie a i filozofie mne bavil. Bohatý vesmír, který není postavený na hrdinství, ale na lidskosti. Dobře se mi to četlo a skvěle se mi na Thorgala koukalo.

U sedmého alba Dítě z hvězd mne dojal ruční letering, který podle mne někdo psal ještě na film:).

Jsem rád, že Egmont zvedl Thorgala ze země a doplnil bílá místa.

DEmnoG
M DEmnoG | 26.4.2018 | Plutona

to massilia: Tlesk-tlesk-tlesk. A samosebou základem kvalitního a zdravého života je dát si každé ráno víčko sava, alobal na palici a hlavně se nenechat očkovat:).
to George Walker Bush: Skoro jsi to u mne ustál se ctí. Argumentuješ dobře, ale na hluchá vrata.

DEmnoG
M DEmnoG | 23.4.2018 | Dlouhý zítřek a další příběhy (pevná vazba)

Mám rád krátké absurdní scénáře. Pointa být může a koneckonců i nemusí. Absence pointy je též pointa. Co se mi moc líbilo jsou na konci každého alba postřehy Moebia ke každému příběhu. Kontext mám rád. Milý vhled na comicsy z časú minulých od skvělého autora, který se nebál vyvázat z okovů (super)hrdinů.

Bavilo.

DEmnoG
M DEmnoG | 23.4.2018 | Grandville #04: Noël

Jakmile se kdokoliv chytrý trefuje do náboženství, tak jsem jeho člověk. Talbot tohle umí parádně, protože je chytrým. Jsem rád, že po akčnějším třetím díle s fantastickým žabákem z knihy "Vítr ve Vrbách" Talbot do Grandville uvedl jednorožce, osamělého kovboje a když už v tom byl, tak do detektivky nahodil spor mezi náboženstvím, vědou a politikou. A kdo se občas nudí, může na panelech hledat bytosti a zvířata z jiných vesmírů. Pan Talbot se fakt baví:).

Závěr se mi tuze líbil a byl bych moc rád, kdyby si Talbot pohrál se čtenářovým očekáváním, které nenaplní. Pátý a poslední díl jsem měl v ruce a je mi sympatické, že dobrou polovinu knihy není možné zběžně prolistovat, protože je ve speciální plastové kapse. Dokonce je tahle vyfikundace patentovaná jako "Anti-Spoiler Seal." Takže vím prd, jak to s jezevcem bude a počkám si do příštího roku.

DEmnoG
M DEmnoG | 18.1.2018 | Alois Nebel: Na trati

to baatcha:

Nic ve zlém, ale stejná analogie může pokračovat takto:
Jóóó, první série M*A*S*H, to bylo něco, Lost je shit; jóóó, když jsem hrál Maniac Mansion, tak to bylo ono, Doom 2 fuck off; jóóó, Renault 5 bylo poctivě udělaný auto, ne jako ten Volkswagen Golf; jóóó, když jsem četl Little Nema, tak to byl zázračný komiks... kam se na něj hrabe Sin City; jóóó, Ray Charles to je panečku muzika, ta enegie a moudrost a ty mi cpeš Beatles, pffff; Steve Reeves je bůh, nikdo nebude nikdy lepší, ať jde Arnold to prdele.

Tím chci říci, že nebráním Reflex, jen že čím je člověk zkušenější (rozuměj, starší), tak může více srovnávat, ale nikdy neví, na jakém levelu bylo jeho "poprvé" ve srovnání s "objektivním" hodnocením o dvacet let staršího člověka. Takže se může lehce stát, že anžto to neví, tak se vydal po cestě, která ho dovede k nasranému důchodci, který v parku krmí holuby a nadává na všechno a na všechny. A to bych byl rád, kdyby se Draco nestalo:).

DEmnoG
M DEmnoG | 18.1.2018 | Alois Nebel: Na trati

to baatcha: Myslíš, že jde o objektivitu:)? Za 15 let může dnešní středoškolák tvrdit: "Reflex byl skvělý časopis a ne jako ta digitální sračka dnes. Jaké měl trefné obálky! A dal se koupit v trafice!" Z této perspektivy nutně dojdeš k názoru, že prvních deset čísel Reflexu byl ten nejúžasnější časopis pod sluncem a od té doby to s ním to jde z kopce.

A takhle to mají někteří lidé se vším. Jóóó, první série Lost, to bylo něco, True Detective je shit; jóóó, když jsem hrál Doom 2, tak to bylo ono, Call of Duty fuck off; jóóó, Voklswagen Golf z 99 bylo poctivě udělaný auto, ne jako ty dnešní modernosti s kurvítkama; jóóó, když jsem četl Sin City v češtině... kam se na něj hrabe Criminal; jóóó, Beatles to je panečku muzika, ta enegie a moudrost a ty mi cpeš Eminema, pffff; Arnold je bůh, nikdo nebude nikdy lepší, ať jde Phil Heath to prdele.

DEmnoG
M DEmnoG | 18.1.2018 | Alois Nebel: Na trati

to Draco: A tráva byla zelenější, sníh načechranější, sluníčko žlutější a voda modřejší! Stárneš děvče, dej si pozor, aby se z tebe nestal nasraný důchodce:).

DEmnoG
M DEmnoG | 16.1.2018 | Marvel - Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku

Výborně připravená kniha. Pokrývá historii Marvelu od roku 1939 do roku 2010 a na to, o jaké množství faktických dat se jedná, se povedlo vytvořit čtivý text. Alespoň pro mne, ale uznávám, že jsem zvyklí číst rozsahově a fakticky narvané bichle. Musím ocenit mravenčí práci, kterou autor přípravě věnoval. Vydolovat, kdo a kdy pro Marvel za těch 70 let pracoval, za co měl odpovědnost, kdo Marvel a proč vlastnil, je úctyhodný výkon. Howe do textu včlenit pohled na běžné fungovaní korporací, které neumí pružně reagovat na krize trhu a občas dávají přednost krátkodobým cílům, které vedou v dlouhodobém horizontu k úpadku, mění o 180 stupňů strategii firmy s každým novým výkonným ředitelem a podřezávají větev nejen sobě, ale i svým distributorům. Inu, všechno se dá dělat dobře nebo blbě. A to co děláme dobře se nakonec může projevit jako cesta do záhuby. A naopak.

Co mi přišlo milé je pohled na komiks jako na produkt, na podceňovaní autorů jako tvůrců zisku a na fanoušky jako dojné krávy. Potěšilo mne, jak natvrdo je cyklus restartovaní sérii, zachovaní statut quo postav, rozdílných sběratelským obálek s kreténskými hologramy stejného čísla pod heslem "dáváme fanouškům co chtějí" popsán jako útok na portmonky fanoušků.

Neumím posoudit objektivnost textu, ale myslím, že to ani není potřeba. Pro názor je dobré pracovat s více zdroji, takže tuhle knihu beru jako jeden z pramenů.

Co mne zamrzelo je český název titulu, který mne odrazoval od koupě. Čekal jsem milionté přetřásání nasranosti Jacka Kirbyho a Steva Ditka na Marvel a věčného propagátora Marvelu a sebesama Stana Lee. Originální "Marvel Comics: The Untold Story" na mne působí méně bulvárně. Co se mi na druhou stranu líbí je česká verze obálky.

Nu, za pět večerů přečteno, dobrá kniha, jsem rád, že u nás vyšla. V angličtině bych měl problém tohle přečíst. Vřele doporučuji.

DEmnoG
M DEmnoG | 10.1.2018 | Černá palice #01: Tajemství počátků

Když mi Vojta Rabyniuk tvrdil, že Černá Palice je skvělá, tak jsem ho bral s rezervou, protože se shodneme na dvou titulech. S Černou Palicí se shodneme na třech. První book je jeden z nejlepších startů, jaký jsem četl. Dobře poskládaný scénář, dobré charaktery, dobrá zápletka. Fakt mne baví. Ormstrona jsem zaznamenal v sérii Lucifer, kde mi přišel lepší než Gross. Jsem potěšen, že u nás vychází série, kterou má celou pod svým pérem.

Kniha je cvalík (šest sešitů) a doprovodné materiály s textem od Lemire potěšily. A jako vždy, kvalitní grafická a technologická práce od Comics Centra.

DEmnoG
M DEmnoG | 29.11.2019 13:33 | Pindárna

to Draco: Nenech si vrtat hlavu a kup je. Dnes mi prislo sedm chybejicich Star Wars Omnibusu (ty dva, co jsou out jsem si pred lety koupil). Kniha je to prakticky neznicitelna. Kdyz budes chtit, tak je za tri-ctyri roky prodas klidne za petikilo. Disney do toho slape, brand SW supporti novymi filmy a serialy. Star Wars sve kupce mit bude. Za tech v prepoctu necelych 15 USD se o SW Omnibusech da i rici, ze je to investice.

Jako nenarocnou rychlovku pred spanim, kdyz potrebujes snizit vykon hlavy, podle mne poslouzi. Otestovano vcera na Boba Fett.

DEmnoG
M DEmnoG | 23.11.2019 21:31 | Pindárna

to Fimi: Tak komiksy čteš teprve šest let, takže to máš první krizi. Za mne -> vyber si série, co tě oslovují a prodej u čeho víš, že to nebudeš číst podruhé. Samosebou hraje roli, zda nejde o pěkné knihy, takže ti činní potěšení je mít v knihovně. Jednoduše přestaň tak dupat na plyn a uber.

Ad čtečky: Když jedu na dovolenou, tak si kupuji na Kindle knihy, které jsou na jedno použití. Například tebou zmíněný Kotleta. Lepší, než si zmenšovat prostor v kufru.

DEmnoG
M DEmnoG | 23.11.2019 21:19 | Pindárna

to George Walker Bush: Skoro jako Walome. Walome je bonusově bojovník proti systému. Což se projevuje tak, že zmíněný tablet od O2 na splátky neplatí, protože píchá na nenažrané korporace, zásadně si nevybírá poštu, protože ta líná kůže pošťačka mu ji nenosí a až po něm půjde svině exekutorská, která žije z neštěstí ostatních, tak ji kurva kopne do prdele. Takhle to teda říká:).

to Hawwwran: Třeba zrovna někdo dvacet booků koupil:).

to Zack: Takže už přečteš deset komiksů za rok:)?

to Fimi: Přestat číst komiksy je za mne stejné, jako přestat číst zcela, přestat sledovat filmy, přestat chodit do divadla nebo si hrát. V kostce jde prostě jen o to, jak moc tě to co děláš baví. Jestliže tě komiks baví méně, dej si pauzu. To, že čteš komiksy tě přeci nedefinuje jako osobnost. S klasickými US superhrdiny jsem skončil před zhruba deseti lety, protože mne z části tebou zmíněných důvodu nebaví a nechybí mi. Komiks nejsou jen superhrdinové:).

DEmnoG
M DEmnoG | 22.11.2019 13:25 | Pindárna

to Ozymandias: Jsem alergický na generalizování ve stylu "všude" a "nikde." Takže jsi se mi včera jevil jako fajn fackovací panák. Jestli ti to pomůže, tak si mne představ jako bědaratého kluka ve věku 22 let, který žije s rodiči v prdelákově (vedle Franty) v panelákovém 2+kk, svoji postýlku má v obýváku, intenzivně studuje vysokou školu života a je na pracáku. Na splátky si koupil od O2 tablet Lenovo (ten platí z dávek), na ploše má usměvavého Tomia a Václav Klaus ml. je jeho kámoš, protože na FB mu dal like na comment:). Nasraný 24/7 jede FB, novinky.cz, parlamentnilisty.cz a někdy omylem comicsdb.cz, kde se vysmívá lidem. Neber mu prosím jeho radost, nic jiného v životě nemá. Ale věří, že SPD a Trikolora v tom konečně udělají v pořádek a on budu NĚKDO!

to Zack: Ani hovno!

to Draco: Ten klučík vypadá jako kombinace mne a tebe. To nic nemění na tom, že jsi odrzlé děvče a budeš hořet v pekle.

DEmnoG
M DEmnoG | 21.11.2019 15:24 | Pindárna

to Ozymandias: Co pro tebe znamená "Providence skoro všude vyprodaná?" Kouknul jsi se u vás v prdelákově do knihkupectví a zjistil jsi, že Franta Providence nemá? A za kopečkem v prdelákově číslo 2 Pepa též nic:)?

www.martinus.cz
/www.nejlevnejsi-knihy.cz
/www.librum.cz
/www.seqoy.cz

DEmnoG
M DEmnoG | 14.9.2018 09:59 | Sběratelský klub

to Draco: abys nehladověla a nečetla jen plky od Kapise, tak ti posílám dobré slovo - čokokoláček. Dobrou chuť:).

DEmnoG
M DEmnoG | 27.7.2018 12:45 | Pindárna

to Kapis: A já si myslím, že každý čtyřicátník v posledních 150 letech má dojem, že za jeho školních let bylo vzdělání kvalitnější, všechno bylo jednodušší, levnější, zelenější a všichni museli víc dřít, než ti dnešní flákači. A přitom to byli stejní hovada, jako dnešní teens. Těším se, až v sedmdesáti budeme sedět v parku a shodneme se na tom, že za našich mladých let ty holky měli kozy plnější a zadky kulatější:).

DEmnoG
M DEmnoG | 17.4.2018 20:38 | Sběratelský klub

to Draco: Pokračuj a budeš muset Heydricha kojit do školních let. Což povede k tomu, že své kozy budeš moci používat jako boa:).

DEmnoG
M DEmnoG | 14.4.2018 11:26 | * Připomínky a návrhy

Zdar Zacku, šlo by do profilu uživatele nahodit, jak v kterém roce volil ve Fabula Rasa (jestliže volil:))?

DEmnoG
M DEmnoG | 20.12.2017 11:07 | Pindárna

to Draco: Precti si konecne Doom Patrol.

DEmnoG
M DEmnoG KOUPÍM9.12.2019

Zdar, koupil bych za 700 Kč v Praze první a druhý díl Zpráva pro Adolfa.

Vím, že na megaknihy.cz mohou oba díly koupit nové za 1.120 Kč, ale to se mi fakt nechce dávat:). Manze jsem stále nepřišel na chuť a krutě se mi nelíbí CZ titulka.

Takže hledám někoho z Prahy, kdo koupil, přečetl, docela se mu to líbilo, rád si v knihovně uvolní místo a za 700 Kč pošle dál.

demnog@seznam.cz

Aktivita

Naposledy přihlášen: 15.11.2020 13:47
Komentáře u comicsů: 616
Hodnocení comicsů: 580
Příspěvků ve foru: 847

Sbírka (z CDB)

Četl: 1121 (cca 347235 Kč)
Má: 1409 (cca 461175 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: 0
Nabízí: neveřejné