Ukázka
Ukázka
Ukázka
Koupit
Souborné vydání autobiografického příběhu, v němž se s autorkou přenesete do jejího dětství a dospívání, do doby islámské revoluce v Íránu a do doby, kdy její vlast válčila s Irákem.

Persepolis je první íránský komiks všech dob… i když napsaný a nakreslený v Paříži.
Ve Francii žijící, ale v Íránu narozená autorka nás nejdříve provede svým dětstvím stráveným v Teheránu za doby islámské revoluce a války s Irákem a dále líčí svůj pobyt na francouzském gymnáziu ve Vídni, následný návrat do vlasti, poslední pokus sžít se s režimem, který nemůže mít pro samostatné osobnosti jejího typu, navíc ženského pohlaví, pražádné pochopení, a svůj definitivní odchod do Francie. Zatímco hlavním tématem první části byl život v totalitním režimu, ve druhé je jím tedy to, jak se člověk v takovém režimu vychovaný vyrovnává s náhle nabytou svobodou: tedy další téma, které mnozí Češi důvěrně znají.

Třetí vydání v českém jazyce, druhé v souborné podobě

Scénář
Marjane Satrapiová
Art
Marjane Satrapiová
Lettering
Pavel Mařata, Tomáš Vorasický
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Viktor Janiš, Hana Musilová
Žánry
autobiografie, historický, ze života
ISBN/ISSN
978-80-7595-518-0 (BB/art s.r.o.)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
160 x 236 mm
Tisk
černobílý
Váha
779 g
Stran
344
Cena
599 Kč
Originál
Persepolis 1-4 (L'Association, 2001-2003)
Varianty
Persepolis - Souborné vydání (2. vydání) (2021)
Persepolis - Souborné vydání (2013)
 • sala
  Persepolis je moje srdcovka, nakonec i film se povedl. Ta kniha má všechno, nosnej příběh, humor, akce, napětí a jako přidanou hodnotu se čtenář dozví něco
  o Iránu. Marjane je skvělej vypravěč, takže to jede jako po másle.Na její osobitou kresbu jsem si zvykl po pár stránkách a pak už jsem si ani nemohl představit
  že by to vypadalo jinak. Když jsem jí poprvé dočetl, bylo mi jasné že se k ní ještě vrátím. Kniha i dost pomáhá pochopit mentalitu a život lidí v tomto regionu. Jasnejch pět pacek.

 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš5.5.2018 22:36Persepolis - Souborné vydání
  Tak dlouho jsem čekal až si to přečtu a pak i shlédnu, že to konečně přišlo. A víte co, to čekání se vyplatilo. Skvělé a nádherné. Nemám proti tomuto komiksu vůbec žádnou výtku. Perfektní seznámení se s reáliemi tehdejšího Íránu a Islámu. Nádherné introjekce do mysli mladé dospívající dívky. nemám prostě co dodat. Je to výborné a přitom tak procítěné. Tolik podmětů k zamyšlení. Tak procítěný komiks a tolik vjemů a přitom to jde zhltnout. Nenudí to, každou kapitolu jsem dychtivě očekávala, že bude ještě lepší. Prostě skvělé.
212