Ukázka
Ukázka
Ukázka
Koupit
Komiksové zpracování jednoho z nejvýznamnějších románů dvacátého století vypráví příběh tichého úředníka Mersaulta, který v Alžíru krátce po pohřbu své matky nešťastnou náhodou zabije Araba. U soudu hájí svoji pravdu a odmítá nařčení, že je bezcitný a lhostejný. Mersault je nakonec odsouzen, ale nikoliv ani tak za vraždu, ale proto, že podle výpovědi svědků neplakal na pohřbu své matky.

Scénář
Jacques Ferrandez
Kresba
Jacques Ferrandez
Lettering
Marie Himmelová
Překlad
Petr Himmel
Redakce
Petra Zikmundová
Námět
Albert Camus
Žánry
adaptace, existenciální
ISBN/ISSN
978-80-7407-477-6 (Garamond)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
210 x 290
Tisk
barevný
Váha
798 g
Stran
144
Cena
298 Kč
Originál
L'Étranger en bande dessinée (Bayard Jeunesse, 1963)
 • faster86
  faster8628.1. 00:17Cizinec
  jiný kraj, jiný mrav, jiná doba... není tu snad jedimá sympaticka postava. příběh o tom jak "nesprávné truchlení je větší zločin než zabít araba"
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 16:13Cizinec
  Skvělá předloha, nic moc adaptace. Kresba dobrá, proti ní nic, ale způsob vyprávění a zachycení síly smyslu tohoto díla není prostě dostatečné. Nevyznělo a přišlo mi to, jak bulení nějakého chlápka, kterému se pořád něco nelíbí. O tom to právě není, ale působí to tak. Kresba to nějak drží pohromadě.
 • Skot
  Skot mecenáš1.1. 18:58Cizinec
  Návrat do gymnaziálních let. Dobře do komiksu adaptované jedno ze základních děl světové literatury. Adaptace je vždy obtížná a tak měn se naopak zdá rozvleklá druhá polovina, kde se autor snažil co nejvíce zdůraznit v knize zásadní rozhovor v cele smrti. První polovina mi připadá naopak lépe zpracovaná. Autor je i hrdý na město , v kterém prožil dětství a vložené malby a hlavně vysvětlující doslov jsou osvěžující . Rozhodně jsem se nenudil.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.10.2020 23:17Cizinec
  Pro mě velmi mrazivé téma. Přemýšlím, jak může tento komiks působit na člověka, který nečetl předlohu, a troufám si tvrdit, že zpočátku může tápat či se přímo nudit. Ale druhá polovina se s nastoleným problémem popasovala slušně i v grafické podobě.

  Celkový dojem: 70%
4531