Ukázka
Ukázka
Ukázka
Příběhy:
Láska a šílenství
Terorista


Vycházelo v české i slovenské jazykové mutaci.
Obálka: Tarzan The Beckoning #1


Scénář
Henning Kure, Heff Munson, Thomas Yeates
Art
Thomas Yeates
Barvy
Kathryn Mayer
Obálka
Thomas Yeates
Překlad
Katarína Rybková
Žánry
dobrodružný
ISBN/ISSN
80-7147-112-7 (Semic-Slovart)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
48
Cena
29 Kčs
Originál
Tarzan The Beckoning #1-2 (listopad-prosinec 1992) (Malibu)
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš8.12.2020 07:00Tarzan se vrací #01
  Divné (Tarzan premávajúci sa v americkom veľkomeste súčasnosti), ale nebol to blbý koncept. Uvidíme, s čím prídu nasledujúce diely, hoci musím dodať, že prvý ma nezaujal do takej miery, aby som v ich čítaní pokračoval s nejakým veľkým (alebo aspoň malým) nadšením. Kresba fajn, ale zároveň dosť statická a scenár mizerný (ale trochu mu kožu zachraňuje práve atypické umiestnenie tradičného Tarzana do netradičného prostredia a ešte netradičnejšie doby).
 • louza
  louza5.8.2020 13:21Tarzan se vrací #01
  Jeden z totálně zazděných komiksových klenotů devadesátých let. Tarzan se vrací přišel na trh v době, kdy porevoluční trh krátce zažíval Tarzanovskou obrodu. Jen dva roky před ním dorazily pod hlavičkou Magnet Pressu dlouho nereprodukované psané sešity s Burianovými ilustracemi, následované zcela novými příběhy pod Fibigerovou taktovkou. Kometa přinesla Krumův návrat (obarvený?#!$$! - kurňa šopa, Gustave...) a Semic kontroval Thomasem Yeatesem, což je kalibr obřího Tarzanovského formátu. A podle toho komiks vypadá jak po grafické i barevné stránce - samozřejmě bez debat špičkově, tak překvapivě i po stránce scénáře. Malíř a zde i scenárista Yeates je velkým tarzanovcem, takže téma uchopil nanejvýš citlivě, použil striktně všechny (ano - bohužel všechny - i ty nepříliš funkční) mistrovy propriety, převedl hrdinu do současnosti a to beze ztráty kytičky. Tarzan - The Beckoning je poměrně zásadní novodobé dílo, které mi jako malému čtenáři neuniklo, ale pojmul jsem ho bezezbytku až více než dvě dekády poté.

  Důvodů pro pozdní docenění bylo vícero. Jednak to není komiks úplně pro děti, protože ústřední téma s pašováním slonoviny a celkové uchopení příběhu je spíš pro dospělejší čtenáře, kteří navíc ještě mají načteného kompletního Tarzana, cože je metr knížek místy opravdu rozmanité kvality. A pak tady byl Semic se svojí typickou produkční kvalitou. Překlad by ještě šel, operace, která měla být asi lettering, kde se začínající český Todd Klein kolikrát ani netrefil do bubliny je o dost horší. Největší prasárna ale bylo sloučení dvou originálních sešitů do jednoho Semicovského. Stránkově to samozřejmě nevyšlo, takže Semic některé strany úplně vyhodil, jinde přehodil pořadí, aby příběh dával vůbec smysl. Největší jobovkou však je, že původní sérii čítající sedm sešitů Semic vydal ve čtyřech dvojsešitech, tedy celkem na rozsahu osmi standardních sešitů a stejně se mu povedlo sérii nevydat celou!! Sedmý sešit úplně chybí. To je absolutní rekord, kterému nemůže konkurovat ani oblíbené české zařezávání sérií dvě knihy před koncem.

  Přes to všechno byl Tarzan - The Beckoning úkazovou sérií, byť třeba mini, která v čechách vycházela s jen minimálním zpožděním za západním světem. Byla kvalitní a byla z pera už tehdy renomované hvězdy Kuertovy školy. Tehdejším čtenářům se odvíjela před očima komiksová současnost v přímém přenosu a to v nejesenciálnější na lokálním trhu pak už zcela nerealizovatelné sešitové formě. Něco takového se nikdy před tím ani potom nestalo.
 • zdennanek
  zdennanek17.4.2013 16:15Tarzan se vrací #01
  Antikvariát za 20,- v top stavu - rozšíření sbírky :-)
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš9.1.2011 00:02Tarzan se vrací #01
  Už tenkrát mě to moc nebralo, a to je dosti špatná vizitka.
 • matrosh
  matrosh18.3.2009 09:31Tarzan se vrací #01
  kresba je parádní
 • willis
  willis14.2.2008 11:28Tarzan se vrací #01
  O co jde?Tarzan žije se svou ženou Jane v džugli velkoměsta. Bojuje tady proti obchodníkům se slonovinou. Stále častěji se však dostává do stavu podobnému náměsíčnému snu, ve kterém se mu vracejí vzpomínky z divočiny. V takové chvíli je nebezbečný svému okolí, protože si neuvědomuje co dělá. Ukáže se, že je pod vlivem kouzla nějakého afrického šamana který od něj cosi potřebuje a tak ho tímhle způsobem volá k sobě do Afriky.

  Komentář: Jsem tady první, komu se tenhle komiks celkem líbil. Kresba velmi slušná, tisk se tedy moc nepovedl, některé stránky jsou neostré, papír taky není nic moc. Jinak coloring pěkně tlumený, žádné pastelové barvy. Příběh se tady teprve rozjíždí ale nenudil, naopak mě zajímalo jak to bude dál.
 • Kapis
  Kapis mecenáš22.1.2008 08:32Tarzan se vrací #01
  Včera jsem to viděl v antiqošu a nedalo mi to za těch 7 korun na zkoušku nekoupit, i když je trochu politý a v dezolátu. Tarzana jsem nikdy rád neměl - kresba je rozmázlá, tisknout na hajzlák taky není to nejlepší, jestli někde uvidím zbylé díly, taxi je koupím pouze za podobnou cenu jako tento. Semicu ale škoda, měli snahu.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade6.2.2006 13:48Tarzan se vrací #01
  Příběh ani kresba mě neuchvátili a tento titul se řadí spíš k tomu horšímu co Semic vydal. MdS
 • KLAUN_DOMINANT
  KLAUN_DOMINANT mecenáš6.1.2005 08:38Tarzan se vrací #01
  Tarzana nemám rád ani normálně, natož komiks. Slabej scénář. Nedivim se že semic zkrachoval.
2445