Alternativní obálka
Někdo chce vidět majáky na Rujáně, někdo si chce v Paříži dát dort a někdo chce vidět nejkrásnější železniční stanici u nás. Alois Nebel - výpravčí, který v mlze viděl to, co jiní neviděli, a proto výpravčím přestal být - se v pokračování Bílého Potoku vypraví do Prahy. Budovu nádraží však neopustí. Ví, že kdo jednou odejde, už se nikdy nevrátí. V knize se opět setkáme s tajemnou postavou Němého i někdejším práskačem Wachkem.

V roce 2007 vyšlo v polštině pod názvem Dworzec Główny viz. alternativní obálka.

Scénář
Jaroslav Rudiš, Jaromír Švejdík (Jaromír99)
Art
Jaromír Švejdík (Jaromír99)
Obálka
Juraj Horváth, Jaromír Švejdík (Jaromír99)
Lettering
Joachim Dvořák
Redakce
Joachim Dvořák
Žánry
detektivka, městská fantasy
ISBN/ISSN
80-85935-51-1 (Labyrint)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
165 x 230 mm
Tisk
černobílý
Stran
130
Cena
199 Kč
Originál
- (-)
 • Josh
  Lehce pošahanej nádražák Nebel u mě boduje i napodruhý. Tentokrát jsme si skvěle pokecali na Hlaváku a i když se nic moc nedělo, byl to příjemně strávenej čas.

  Oproti jedničce jsem se víc než textem kochal obrázky, protože to je fakt nádhera. Nejsem z Prahy a nejradši bych na Hlavák hned vyrazil, samozřejmě ideálně vlakem, a třeba den tam strávil, pozoroval lidi, doufal, že někde zachytim záblesky tý nebelovský atmosféry... a snad by na mě nepřišla žádná mlha:))
 • Viking
  Viking mecenáš11.8.2014 11:09Alois Nebel #02: Hlavní nádraží
  Tak tohle jsem už ani nedočetl. Zmatečné, bez příběhu... Snad jen trocha atmosféry, i když nevím jaké. Jaké hodnocení dát komiksu, který člověk nemá sílu dočist? :-/
 • Černá Krysa
  Černá Krysa12.6.2014 10:02Alois Nebel #02: Hlavní nádraží
  Nebavilo mě to. Uznávám, že atmosféru to docela má, ale pro mě to byla nuda.
 • yogi
  Tak v Praze na Hlaváku jsem jako doma a hlavně při čekání na půlnoční rychlík jsem se nikdy nenudil . Nebel patří kresebně i scénáricticky k tomu nejlepšímu ,co u nás vzniklo . Ta postava mi přijde na rozdíl od jiných českých komiks. hrdinů velmi uvěřitelná,je to vlastně příbuzný Hrabalova Hanti a jiných antihrdinů . Jen nevím co by Alois řekl na proměnu ,kterou nádraží nyní prochází . V těch prosklených obchůdcích by zřejmě moc duchů minulosti nepotkal . Hodnotit musím vysoko ,jinak by mě ta moje ,co prodává v kase lupeny přetáhla zarážkou (taková těžká železná věc ,co s ní posunovači zastavují vagony).
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade10.8.2008 21:25Alois Nebel #02: Hlavní nádraží
  První pořádný pokus o novodobý český comics. MdS
 • erzad
  docela zajimavy -neco jako mix gaimana a millera,kdyby se narodili v cechach-"pokud teda mate velkou fantasii"
 • lola007
  Jeste lepsi nez prvni dil. Zrychlila se kresba, mene zbytecneho textu. Nic podobneho na ceske scene neexistuje.
 • maarv
  Výtečný druhý díl se spoustou skvěle atmosférických záležitostí(jízda vlakem atd) méně vykecávání a moc hezká kresba...pro mě to nej z českých luhů a hájů
 • Nakor
  Hodně epozodické, žádný valný příběh, ale to neva. Má to výbornou atmošku a v bublinách je opravdová literatura, žádný blbý kecy :) Kresba jasně inspirovaná Millerem a výborně scénář doplňuje. Jeden z nejlepších českých komiksů vůbec.
 • Zack
  Zack admin6.6.2004 23:59Alois Nebel #02: Hlavní nádraží
  První díl mě docela zaujal způsobem vyprávění a jistým obdivuhodným nadhledem hlavní postavy nad životem i vlastníma historickýma vidinama. Dvojku sem tedy koupil bez váhání a opět nebyl zklamán, příběh zas jen tak plyne od historky k historce. Příběh to vlastně nemá, jen takové lehké náznaky, aby autor mohl ty historky vůbec na čem věšet. Kresba "millerovsky" černobílá, i když jí chybí noirová atmosféra, je precizní a odpovídá scénáři. Řek bych, že Nebel je taková čeká umírněnější Padoucnice... Ale každopádně... nic pro nepřátele železnice :)
9991