Po dokončení Podivuhodného příběhu Benjamina Buttona v roce 1922 jej F. Scott Fitzgerald označil za „nejzábavnější povídku, jaká byla kdy sepsána" a za „jeden ze svých dvou nejoblíbenějších příběhů".
Je to zvláštní případ muže, který se „narodí" jako sedmdesátiletý a tajemně mládne. Tato úžasná grafická adaptace románu vykresluje nesčetná dobrodružství Benjamina Buttona: zamiluje se; založí rodinu a vede úspěšný podnik. V pozdějších letech odchází do války a navštěvuje Harvardskou univerzitu. Na sklonku života se podobá novorozenému dítěti a vrací se do péče své chůvy.
Toto vydání, doplněné původním Fitzgeraldovým textem, oslnivými akvarelovými ilustracemi a doslovem popisujícím počátky příběhu a jeho vnímání v širším kontextu, nabízí nový svěží pohled na mistrovské literární dílo.
Do grafického komiksového provedení příběh přepracovali Nunzio DeFilippis a Christina Weir a svým osobitým způsobem ilustroval Kevin Cornell.
Příběh Benjamina Buttona byl zfilmován známým americkým režisérem Davidem Fincherem. Film získal 3 Oscary a dalších 10 nominací. Začátkem roku 2009 byla uvedena filmová premiéra v českých kinech pod názvem Podivuhodný případ Benjamina Buttona. Po shlédnutí poutavého a současně velmi citlivě zpracovaného příběhu odcházel z filmového představení nejeden návštěvník dojatý.

Scénář
Nunzio DeFilippis, Christina Weir
Art
Kevin Cornell
Obálka
Kevin Cornell
Překlad
Andrea Bednářová
Žánry
ze života
ISBN/ISSN
978-80-7413-044-1 (Zoner Press (ZONER software, a.s.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
150 x 205 mm
Tisk
barevný
Stran
128
Cena
199 Kč
 • p3tris
  Kdo čeká Fincherovu verzi, nedočká se. Tohle je doslovný přepis krátké Fitzeraldovi povídky, která se odehrává v úplně jiné době a i děj je o hodně přímočařejší. Přesto je to vtipné a líbivě ilustrované.
 • yogi
  Já bych typoval , že tohle dílko pro nás Zoner nakoupil v balíku s některými z mang či manhw pro náctileté . Ben Knoflík není samozřejmě zdaleka tak pitomý ( zdravím Pána démonů ) , ale to je asi tak vše co se o něm dá kladného napsat . Neurazí , nenasere toť vše . A Fincherův biják je samozřejmě úplně jiná liga .
 • doophy
  Kniha i film se mě líbily, ale comicsové zpracování je nepěkné. Knihu jsem přelouskal asi za 30 minut a vůbec me neoslovila. Kresba ucházející, ale obsahově ani zdaleka nedosahuje kvalit románu nebo filmu a plně souhlasím s WOFFCE--->>> PROČ?!?!
 • Woffce
  A je tu další příležitost utrousit na adresu vydavatele malé jízlivé "PROČ ?". Proč ? Protože úplně nerozumím potřebě převyprávět Fitzgeraldovu povídku formou obrázkové knihy. A ne, že by byla nepovedená - jedná se o hezký předmět: pevná vazba, příjemné pastelové barvy, vhodně zvolený a čitelný font, kresba vkusně doprovázející text.... A to je vše.
  A to je málo.
 • flipflop
  Filmové zpracování se mi líbilo daleko víc. Komiks mě pak spíš zklamal