Temné metro #01
Zoner Press (ZONER software, a.s.)1. vydání 2008série Temné metro 1/3
3.5
...
...
...
...
To, co se nachází pod systémem tokijského metra, je děsivější, než jste si kdy dokázali představit... Hluboko pod Tokiem leží hranice mezi naším světem a zemí mrtvých - po níž vás bude provázet tajemný mladík jménem Seiya. V této sbírce hrůzostrašných povídek sledujte spletité příběhy o smrti a prokletích tohoto strašlivého podsvětí, kde nevinné mládí padá za oběť duchům, číhajícím v podzemí Tokia.

Tato kniha je vytištěna ve stylu „manga“, v autentickém japonském formátu zprava doleva. A protože žádná z kreseb nebyla převrácena nebo nahrazena, čtenáři si příběh vychutnají přesně tak, jak jeho tvůrci zamýšleli.

Identický dotisk v březnu 2018 za zvýšenou cenu 249 Kč

Scénář
Tokyo Callen
Art
Yoshiken
Překlad
Jana Tučníková
Žánry
fantasy, horor
ISBN/ISSN
978-80-7413-007-6
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
125 x 190 mm
Hmotnost
207 g
Tisk
černobílý
Stran
200
Původní cena
149 Kč
Originál
Dark Metro #01 ()
Pět duchařských povídek nemá na omezeném prostoru příliš šanci něco závratného předvést a jejich propojení osobou převaděče do podsvětí Seiyi se teprve začíná rýsovat. Průměrné hororové náměty v ucházející, jednoduché kresbě by se tudíž mohly vyvinout v něco komplexně zajímavého, ale po první knize těžko říct.
Taky hodnotim az po druhym precteni,s odstupem roku,a hvezdu navic sice nedam,ale i mne se to ted libilo vic :) treba sem to predtim cetl v jinym rozpolozeni,ale ted mi to prislo strasidelnejsi.. :D
Hodnotím až po druhém přečtení s odstupem několika let a musím říct,že se mi to líbilo víc než předtím. Mangu načtenou nemám a vlastně jí ani nemám rád, takže jsem k Temnému metru z počátkuá přistupoval dost lhostejně. Povídky jsou sice jednoduché, ale i tak jsem se dobře pobavil a atmošku "strachu" to má...
Taková fádní duchařina, ale zase lokace metra je výborná...Normálka. Další díly si nemusím kupovat...
Sáhl jsem po tom namlsán podobnou Spirálou (také soubor hororových příběhů se společným hrdinou, lokací a zlem), ale ta byla výrazně nápaditější a makabróznější.
Velmi průměrná záležitost těžící ze skutečnosti, že u nás vychází mangy jako šafránu. Pokračování ani náhodou.
hezké příběhy, ale děj jako takový se v podstatě vůbec neposouvá(v podtatě jen sledujeme postupné odkrývání minulosti hl hrdiny). zábavné počtení s průměrnou kresbou
Z toho námětu se dalo vytěžit mnohem víc než jen rádoby horové povídky... škoda škoda škoda, tohle manze u nás v ČR jméno neudělá
je to super...moja prva manga:D:D:D
Jednoduché náměty na hororové povídky z tokijského metra. Duchové procházející z říše mrtvých tunely do našeho světa, aby se pomstili. Celkem zajímavý námět pro "městskou legendu"-metro může na někoho působit dost nepříjemně, klaustrofobicky. Zápletky sice nic převratného nepřinesou, ale hororových komiksů tady zatím bohužel vyšlo zatraceně málo. Navíc cílová skupina pro Temné metro je určitě větší než u Dveří Chaosu. Z těch asijských věcí je tohle pro mě zatím to nejlepší co tady vyšlo, i když stále mluvíme o kategorii B.
Po žiadnom deji v Denníku a obyčajnom tínedžerskom dvernom chaose je tento béčkovohororový poviedkový počin vlastne geniálne dielo. Ak sa autorom podarí z poviedok postupne vytrieskať epický príbeh, dám tomu kľudne aj 80 percent.
Tak a máme tu konečně pravou a nefalšovanou mangu.Schválně sem začal touto knihou(dveře chaosu sem si nechal na pozdějic),hlavním plusem této knihy je že je rozdělená na povídky.Ale je tu hlavní spojnice a tou je jistá postava.Zatím nijak nepůsobí ale postupně se oní dovídáme více.Povídky sou různorodé někdy je táhne trochu strach,jidy zas čtenářova zvědavost co bude dál.Za nejlepší považuji tyto tři povídky:Kapitola3- Stanice Ikeburo fakt zajimavě laděný příběh.Kapitola4-Stanice Shinjuku:Má podle mne fajn příběh a super závěr.A samozřejmně poslední kapitola5 Stanice Meiji-jingumae,tady se trochu dozvíme něco o postavě která se jako jediná oběvuje ve všech povídkách.Ostatně tímdle příběhem bych asi začal jako první.Kresba je tentokrát opravdu vyvedená,postavy dou od sebe bez problémů rozeznat,a sou zde i pěkné detajly.S touto mangou sem spokojen,tedy až na první dvě povídky které mne moc nenadchly.Sem zvědav jakým smněrem se to bude dál ubírat.Těším se na další díly a doufám že nespadnou do jednoduché jednotvárnosti a bude se to nějak pořádně rozvíjet.