Temné metro #02
Zoner Press (ZONER software, a.s.)1. vydání 2008série Temné metro 2/3
3.4
...
Na občany Tokia čeká hrůza a děsivé lekce, které mohou učit jen mrtví. V této druhé sbírce podnítí servírka z kavárny žárlivost. Matka, která nedokáže unést zodpovědnost za výchovu dítěte, spáchá strašlivý zločin. Prastarý meč probouzí šíleného samuraje. A nakonec - osamělý průvodce Seiya odhaluje vlastní tragickou minulost a povahu svých darů, které jsou jeho prokletím.

Identický dotisk v březnu 2018 za zvýšenou cenu 249 Kč

Scénář
Tokyo Callen
Art
Yoshiken
Překlad
Jana Tučníková
Žánry
fantasy, horor
ISBN/ISSN
978-80-7413-017-5
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
125 x 190 mm
Hmotnost
177 g
Tisk
černobílý
Stran
168
Původní cena
145 Kč
Originál
Dark Metro #02 ()
Kdyby nekdo mel dvojku a trojku,a chtel se ji zbavit,tak : mttra@seznam.cz
;)
Pobavil jsem se stejně dobře jako u prvního dílu. Spokojenost.
příběhy jsou trochu slabší než v předchhozím díle. minulost hl hrdiny zcela odhalena ale nijak nešokuje, nedojíma, možná to chtělo víc rozvinout
Jen další rozmnělnění původního nápadu, které nepřínáší nic nového, natož objevného.
Další čtyři hororové příběhy. Zápletky podobné jako v prvním dílu. Žádná větší překvapení, mainstreamový horor určený pro teengery, kteří jsou hrdiny i obětmi v příbězích. Přes velký počet stran se komiks rychle čte (prohlíží), nuda nehrozí. Škoda je, že nějak nefuguje ta správná hororová atmosféra, která by se dala s prostředí undergroundu vytěžit. Že by čtenář při čtení něco cítil (pokud tedy nečte zrovna na toaletě), to asi nehrozí. Jak scénáře tak kresba jsou prostě řemeslo, bohužel nic víc.
Tak nevym předešlá kniha byla nasazena perfektně tohle je mírný pád dolů.Za nejlepší považuji první přběh.Naopak nejhorší je dle mého ten s mečem poněkud kostrbatě a rychle ukončeno.Posední příběh s hlavním představitele je dobrej je i trochu k zamyšlení.Jednohubkové vsuvky na konci sou fajn ale sem toho názoru že by byly o nějakej cloupek lepší kdyby se vyskytly mezi jednotlivými povídkami.bylo by to trochu oživující.
Po prvej knihe to už nepôsobí tak sviežo. Dôvodom je najmä nedostatok nápadov v príbehoch. Ako tak znesiteľný je iba posledný, ktorý ukazuje neradostné dospievanie veľkého tajomného (aspoň to tak asi má pôsobiť) borca. Napriek výhradám asi najlepšia vec z tých japonsko-kórejských tuzemských (českých) vecí.