DC Comics - Legenda o Batmanovi #038: Vzkříšení Ra'se Al Ghula, kniha druhá
BBart s.r.o., De Agostini Publishing S.p.A1. vydáníbřezen 2024série DC Comics - Legenda o Batmanovi 31/68
3.6
...
Koupit
Ra's al Ghul vstal z mrtvých a Liga asasínů zajala Batmanova syna Damiana, aby vůdci jejich tajné organizace posloužil jako hostitelské tělo. Robin (Tim Drake) je také zajatý a zdá se, že se dostává do moci Ra'sových kouzel. Láká ho příslib znovuoživené jeho milovaných. Temný rytíř a Talia al Ghul se mezitím dají dohromady, aby uchránili život svého syna, a vydají se do rozhodujícího boje v tajemném městě Nanda Parbat.

Hřbety jednotlivých svazků pak postupně tvoří ucelený obraz.
V české mutaci vyšel tento svazek jako 58. v pořadí.

Obsahuje sešity série Detective Comics #838-840 (listopad 2007 - leden 2008), Batman #671 (listopad 2007), Robin (Vol. 2) #169 (prosinec 2007) a Nightwing (Vol. 2) #139 (prosinec 2007).


Scénář
Paul Dini, Peter Milligan, Grant Morrison, Fabian Nicieza
Art
David Baldeón (DB), Ryan Benjamin, Tony S. Daniel, Don Kramer, Dustin Nguyen, Carlos Rodriguez
Ink
Bit, Steve Bird, Saleem Crawford, Wayne Faucher, Derek Fridolfs, Jonathan Glapion
Barvy
John Kalisz, Guy Major, Studio F
Obálka
Andy Kubert
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Petr Zenkl
Redakce
Eva Brucknerová, Boris Hokr
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-88-9283-295-4 (BBart s.r.o.)
978-88-9283-295-4 (De Agostini Publishing S.p.A)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 260 x 10 mm
Hmotnost
440 g
Tisk
barevný
Stran
152
Původní cena
329 Kč
Originál
The Resurrection of Ra's al Ghul (DC Comics, 2008)
Dokončení Ra's Al Ghulova vzkříšení je lepší, než jeho začátek, minimálně po dějové stránce má příběh rozhodně co nabídnout – jak zajímavé morální konflikty, tak nápadité akční scény. Do poloviny jsem ani nevěřil, že čtu stejný komiks jako posledně.
Pak se ale redakce DC předvedla a zkazila mi zážitek. Ono, když už chci vyprávění vést napříč sériemi, je snad samozřejmostí pohlídat si detaily, popřípadě vysvětlit objevování a mizení klíčových postav. Protože u DC se to evidentně neděje, je zde standardem roztrhané oblečení, které se v průběhu jednoho sešitu samo zalátá, popřípadě projde kompletní proměnou. A to ani nemluvím o nenadálém objevení Bílého ducha, jehož jsem považoval za mrtvého – asi mi proklouzl někde mezi řádky. Vystoupení I-Ťinga pak už považuji za guilty pleasure Granta Morrisona, protože jiné opodstatnění v ději nemá.
Co naopak kvituji s povděkem, je synchronizace alb v kompletu, protože minimálně pro ty, co čtou vše dosud vydané, nebude role padoucha Senseie překvapením.