Ukázka
Ukázka
Ukázka
Galaxie žije v míru pod vládou Republiky a ochranou vznešených a moudrých rytířů Jedi. Symbolem naděje pro všechny se má stát velkolepá vesmírná stanice Maják Hvězdosvit. Ale zatímco Republika zažívá úchvatnou renesanci, šíří se v ní děsivý nový nepřítel…

Jedi Keeve Trennis je vyslána s mistrem Sskeerem a dvojčaty Terec a Ceret na záchrannou misi, jejímž cílem je poskytnout pomoc lodi čelící útoku Nihilů. Když na její palubě naleznou mrtvého Hutta, je nezbytné, aby vypátrali okolnosti jeho přítomnosti v republikovém prostoru. Stopy je dovedou až na malou zemědělskou planetu Sedri Minor, na níž nevysvětlitelně zmizelo několik obyvatel.

Strážci míru a spravedlnosti budou čelit smrtelně nebezpečné hrozbě, protože ve stínech procitl další mocný protivník. Jeho kořeny sahají hlouběji, než by kdokoli mohl tušit…

Obsahuje sešity série Star Wars: The High Republic #1-5 (leden 2021 - květen 2021)
Příběh v komiksu volně navazuje na psané romány Vrcholná Republika: Světlo rytířů Jedi a Vrcholná Republika: Do temnoty.


Scénář
Cavan Scott
Art
Ario Anindito
Ink
Mark Morales
Barvy
Annalisa Leoni
Obálka
Phil Noto
Lettering
Art D – Grafický ateliér Černý s.r.o.
Překlad
Lubomír Šebesta
Redakce
Pavel Klimeš, Tereza Nováková Tomášková, Milan Pohl, Barbora Pokorná
Žánry
akční, dobrodružný, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-252-5408-0 (Egmont ČR (Albatros Media a.s.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
174 x 266 x 14 mm
Tisk
barevný
Váha
540 g
Stran
120
Cena
369 Kč
Originál
Star Wars: The High Republic #01: There is No Fear (Marvel Comics, 2021)
  • Alfi
    Komiks je veľmi výrazne prispôsobený mladému “modernému” publiku. Hrdinkou je teda žena, černoška, bez chýb a slabín (hneď v prvej kapitole porazí v súboji svojho majstra a mimochodom zachráni mesto) a je “nad vecou”, takže napríklad hovorï veci ako “Síla je se mnou, ja jsem se sílou bla bla bla”. Nesympatické postavy, nudný dej bez náznaku humoru, je to spotrebný tovar bez pridanej hodnoty. Obe knihy sú neuzavreté, ukončeně cliffhangerom.