Liga spravedlnosti: Žádná spravedlnost
CREW1. vydáníříjen 2021
3.4
...
...
...
...
+ 6 dalších ukázek
Koupit
Čtyři nezastavitelní protivníci.
Čtyři úžasné nové týmy.
Jedno neuvěřitelné dobrodružství!

Události zachycené v titulu TEMNÉ NOCI: METAL proměnily vesmír zázračným a děsivým způsobem zároveň... a uvolnily čtyři prastaré entity, které mají moc všechno zničit.

Záhada. Zázrak. Moudrost. Entropie. Tyto čtyři síly řídí veškerou existenci, a nyní se probudily božské bytosti, které jsou jejich zosobněním. V ohrožení je veškerý život, a jediná šance na zastavení nemyslitelného, kterou superhrdinové ze Země mají, spočívá ve vytvoření nových spojenectví, jaká tu ještě nikdy dříve nebyla!

Superman, Starfire a Martian Manhunter pátrají po tajemstvích vesmíru v týmu záhady.
Batman, Beast Boy a Lobo bojují s chaosem v týmu entropie.
Wonder Woman, Zatanna a démon Etrigan odhalují bizarní mimozemskou magii v týmu zázraku.
A Flash, Cyborg a Harley Quinn se dozvídají ohromující pravdu v týmu moudrosti!

Dokáže tahle nová úžasná Liga spravedlnosti držet při sobě a zabránit zničení vesmíru? Někteří z hrdinů se nedožijí toho, aby se to dozvěděli...

Obsahuje sešity série Justice League: No Justice #1-4 (květen 2018 - květen 2018)
Bublina "Zásadní událost" na přední obálce není natištěná, ale jedná se o nálepku (hůře odstranitelná) přímo od nakladatele, viz. náhled obálky s/bez bubliny.


Scénář
Scott Snyder, James Tynion IV, Joshua Williamson
Art
Jorge Jimenez, Francis Manapul, Riley Rossmo, Marcus To
Ink
Jorge Jimenez, Francis Manapul, Riley Rossmo, Marcus To
Barvy
Brian Miller (Hi-Fi Colour Design), Alejandro Sanchez
Obálka
Francis Manapul
Lettering
Petr Schwarz
Překlad
Ľudovít Plata (Turlogh)
Redakce
Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7679-002-5
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
168 x 258 mm
Hmotnost
390 g
Tisk
barevný
Stran
144
Původní cena
349 Kč
Originál
Justice League: No Justice (DC Comics, 2018)
Tohle jsem si šetřil na dobu kdy to vydá Crew, zatímco jsem louskal Snyderův JLA run. Ten byl fenomenální a tohle úplně ne. Super nápad, dobré překlenutí mezi eventy, ale příliš uspěchané a generické. Kdyby to využil přímo v té sérii, udělal by líp.
Tohle ušlo. Sice jsem čekal co tak zásadního se stane a ani nevím jestli jsem se dočkal. Ale jinak jsem se slušně bavil. Lepší průměr.
No já nevím, je to trochu slátanina. DC má spoustu skvělých záporáků, a to i na galaktické úrovni, ale Snyder musí přijít s dalšími bohy/titány požírajícími planety. Nic méně originálního mě už asi nenapadá. První sešit je ještě solidní rozjezd i když složení týmů je pure marketing. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč by proboha Brainiac vybral Harley aby s palicí zachraňovala svět. Co funguje tak jsou bitky a krásná kresba. Tohle si klasicky DC pohlídalo. No ale dialogy a celý koncept na formátu čtyř sešitů, tohle prostě nemohl nikdo ukočírovat. Jsem moc rád že tu DC vychází, ale tenhle kus je bohužel podprůměr a čtením hlavně druhé poloviny jsem se pronudil.
V případě této Ligy spravedlnosti Snyder jasně dokazuje, že mu prostě daleko lépe sedí tyhle větší události, kdy prim hrají týmy a záporáci ničící celé vesmíry. Snyderův Batman z New 52 začínal naprosto skvěle, později však sklounul k megalomanství s Gordonem v robo obleku s netypýřima ušima, kdy mu byl Gotham naprosto malý a prostě to ztratilo ten šmrc Sovího tribunálu.či Roku nula. V případě Žádné spravedlnosti, Snyder může pořádně šlápnout na plyn a opravdu se jedná o velice dobrou týmovku, která má hlavu a patu, neztrácí dech, postavy mají své ododstatnění, avšak je pravdou, že některé jsou využité méně než bych si přál, ale vzhledem k délce tohoto titulu se není čemu divit. Kresba až na jeden sešit hodně povedený mainstream, který k těmto týmovkám skvěle sedí. Liga spravedlnosti ze série Znovuzrození byla opravdu jen průměrná záležitost která ničím nevyčnívala, ale tohle je Liga o třídu lepší a Snyder zde může ukázat své tvůrčí schopnosti na plné obrátky.
Dark Nights tady vyšlo pouze v pevné vazbě…
Já mám Batman (N52) ale na temné noci nemám prachy (800,- za knihu v měkké vazbě, to opravdu ne) tak snad se chytím.
V dalších dílech této série se místy odkazuje např na Batmana New 52 od Snydera, nějaký věci od Hawkmana, hlavně myslím druhý nebo třetí díl této série Hawkworld. Vesměs ale je asi důležité vědět kdo je Batman who laughs, z Dark nights a předpokládám že ještě vyjde přímo Batman who laughs....celkově mi liga od Snydera přijde skvělá. Po dlouhé době fajn Liga, lepší než Rebirth možná i lepší než new 52. Každopádně tahle liga je jeden dlouhý příběh skrze knihy, čili se fakt musí číst postupně. Samostatnějších příběhů je zde minimum. Pláštěnky už nečtu ale tohle bych si dal klidně celé znovu.
Škoda je, že to ve finále sklouzne ke klasickým klišé a superhero průměru.
1. Snyderův Batman (new 52)
2. Temné noci - Metal
3. JL: Žádná spravedlnost

Ale není to “must read”, Batman se dá klidně přeskočit a Temné noci v podstatě taky, a můžeš naskočit až na JL.
Odborníci, ako na seba nadväzujú knihy čo vychádzajú česky? Čo je "must read" z hľadiska kontinuity?
Navazuje to rovnou na Temne noci nebo je neco v cestine ke cteni mezi tim?