Zacpěte si uši, Banshee je tady! Seana Cassidyho, jednoho z členů elitního mutantského týmu X-Menů, rozhodně uslyšíte přilétat z velké dálky.

Původní X-Meni čelí drtivé nové hrozbě. Vrazí mezi ně kvílející přízrak! A pak se tenhle irský mutant stane vůdčí postavou nové
generace hrdinů, které musí pomoct přežít, zatímco celý tým decimuje ničivý technovirus. Vezme sen o generaci X za své dřív,
než vůbec začal? To vám prozradí Phalanxský pakt!

Obsahuje příběhy:
Když kvílí Banshee
Phalanxský pakt: Generace X

Každá kniha obsahuje bonusové materiály, jako jsou soupisky týmů, první výskyty a historii postav, profily tvůrců, shrnutí minulých událostí, náčrtky, seznam zásadních knih a jiné zajímavé informace. Hřbety jednotlivých knih tvoří marvelovskou krajinu, jejímž autorem je výtvarník Adi Granov. Vychází každý druhý týden.

Obsahuje sešity sérií X-Men (Vol. 1) #28, X-Men (Vol. 2) #36–37 a Uncanny X-Men (Vol. 1) #316–317

V tiráži je chybně uveden Ondřej Král, který se na redakci tohoto čísla kompletu nepodílel.


Scénář
Scott Lobdell, Fabian Nicieza, Roy Thomas
Kresba
Andy Kubert, Joe Madureira (Joe Mad), Werner Roth (Jay Gavin)
Ink
Terry Austin, Richard Bache Ayers (Dick), Dan Green, Matt Ryan, Mike Sellers
Lettering
Rui Alves, Petr Schwarz
Barvy
Digital Chameleon, Steve Buccellato (Electric Crayon), Kevin Somers
Překlad
Changer the Elder
Redakce
Karolina Matysová, Alena Mikulíková
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
Hachette Fascicoli
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
175 x 266 mm
Tisk
barevný
Stran
128
Cena
249 Kč
Originál
X-Men: Phalanx Covenant (Marvel Comics, 1967, 1994)
  • Moon
    Povedená knížka, kresba a zápletka fungují dobře a Banshee je sympaťák.
  • hroubek
    Další povedený komiks. Mám k tomu své výhrady, ale bavilo mě to. Rozhodně to bylo lepší, než jsem čekal. Banshee je zde velmi pěkně vykreslený. Funguje zápletka a vedlejší postavy. Problém jsem měl se záporáky, jelikož mi přišly až moc přepálený, ale to je v tomto případě jen můj problém. Celkově mě to sedlo a Banshee je zajímavá postava.
  • Carnage
    Vlastně prequel k výborné Generation X která u nás už vyšla a vzhledem k tomu že se mi hodně líbila jsem byl s touto knihou spokojen. Phalanxové jsou pěkně tuhý a když na to přijde i nechutní bastardi! Banshee jako hrdina moc nikomu asi po filmech a tak nějak dle popisu nemusí připadat jako moc silný nebo zajímavý hrdina, ale vše záleží na autorovi a tady stejně jako v Gen. X se mu to povedlo a když Banshee svojí schopností dokáže pomalu roztrhat budovu to je pak něco.