Comicsová adaptace televizního seriálu.

Obsah:
Joxer - sc. Tom & Mary Bierbaum, kr. Ron Lim, ink Armando Gil, col. Digital Chameleon
Herkules 1 (sc. Roy Thomas, kr. Jeff Butler, ink Steve Montano, col. Reneé Witterstaetter

Originál:
Xena Warrior Princess and Joxer Warrior Prince: Part One - Xena: Warrior Princess/Joxer: Warrior Prince #1 (listopad 1997)
The Trial of Hercules: Part 1 - Hercules: The Legendary Journeys #1 (červen 1996) - pouze část
Obálka: Xena: Warrior Princess/Joxer: Warrior Prince #3 (leden 1998)


Scénář
Tom Bierbaum, Mary Bierbaum, Roy Thomas
Art
Jeff Butler, Ron Lim
Ink
Armando Gil, Steve Montano
Barvy
Digital Chameleon, Reneé Witterstaetterová
Překlad
Jan Šamal
Žánry
akční, dobrodružný, fantasy
ISBN/ISSN
ISSN 1212-8775 (Barlow Comics)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Tisk
barevný
Váha
84 g
Stran
32
Cena
39 Kč
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš24.8.2011 23:29Xena #04
  Budu shovívavější, než kolegové. Čekal jsem übersrágoru, ale v rámci žánru dobrodružného počtení pro starší děti mi to přišlo v pohodě. Kresba na steriláka, ale neurazí, je to svižný, je tam krev, velmi lehce naznačená erotika. Vím, jak ty slova zní, ale bavíme se tu o brakovém počtení pod lavici. BTW, seriál nesnášim.
 • willis
  willis25.4.2008 14:56Xena #04
  Seriály Xena a Herkules vtrhly v polovině 90.let na obrazovku naší „nejlepší televize“. Slušný rozpočet udělal z téhle Američany překroucené řecké mytologie vizuálně líbivou dobrodružnou podívanou pro mladší generaci.
  Šest sešitů komiksové série, které tady v roce 2000 vydal Barlow, jsou kvalitou někde na úrovni seriálu. Scénáře (na kterých se podílel i tvůrce u nás známých příběhů Conana, které vydal Semic R. Thomas) jsou dá se říct klasické, podobných příběhů existují desítky. Exotická místa, nebezpečný dobroduřství, démoni, bohové, nestvůry a především souboje - obvyklá směs. I když se autoři snažili vnést do příběhů i humor, tak ne vždy se jim to podařilo. Jinak si ale myslím, že pro fanoušky seriálu je komiks adekvátní doplněk.

  Joxer: Třídílný příběh o postavě kterou jsem neměl rád ani v TV seriálu. Taky mohl Sam Raimi jako executive producent dát svému bráchovi nějakou sympatičtější roli (asi ho nemá moc rád :)). Takže zpět k námětu, který je zase velice originální. Joxer se zamiluje do jakési princezny a její otec po něm chce splnit 7 úkolů např. přinést pás Amazonek, hlavu Hydry apod. Při své do nebe volající neschopnosti jsou to ale spíše úkoly pro Xenu, která nad ním, pro mě z nepochopitelných důvodů, drží ochranný meč. Pro militantní feministky jasná kultovka.
  Jako doplněk se v tomhle sešitu rozjíždí komiks Herkules. Hrdina má pomoci nějaké úplně cizí ženě zachránit manžela (později se ukáže, že manžel není jen tak někdo…)
 • krvinka56
  krvinka562.2.2007 17:03Xena #04
  Zde už přidali Herkula,docházející dech jo nebýt toho tak BarlowComics vydržel dýl.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade15.6.2004 11:03Xena #04
  viz. Xena 1. MdS
 • Ogre
  Ogre10.6.2004 10:58Xena #04
  vid Xena 1
2373