Oblíbená série komiksových stripů pokračuje dál. I v šestém díle Macanuda Vás rozesmějí svým trefným a jemně vypointovaným humorem postavy, jako jsou Jindřiška a její plyšový medvídek Madariaga, Oliver Oliva, Olga, skřítkové, tučňáci, tajemný muž v černém, Fellini, muž, který překládá názvy filmů, Lorenzo a Terezka či nepochopitelný konceptuál. Nechte svou mysl odpočívat a pobavte se skvělým Liniersem. Vhodné pro čtenáře od 8 do 88 let.

Scénář
Riccardo Liniers
Art
Riccardo Liniers
Obálka
Riccardo Liniers
Lettering
Marek Naglmüller
Překlad
Markéta Pilátová
Redakce
Pavel Kořínek, Dely Serrano
Žánry
humorný, stripy
ISBN/ISSN
978-80-87596-50-0 (Meander)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
190 x 190 mm
Tisk
barevný
Stran
96
Cena
268 Kč
Originál
Macanudo por Liniers 6 (La Editorial Comun, 2006)
 • filmator
  filmator9.10.2016 21:09Macanudo #06
  Přišlo mi, že zde je podstatně méně vaty a více zajímavých stripů, než v několika předchozích dílech. Jinak platí, co jsem psal již dříve.
 • Kapis
  Kapis mecenáš22.1.2015 08:23Macanudo #06
  Opět úžasné, bomba! Miluju tuhle sérii s každým dílem více a více. Má představa, že si to budu dávkovat po malých dílech vzala rychle za své, zhltal jsem vše až po tento díl a chtě nechtě si musím rychle dokoupit zbylé dva. Nejvíc se mi líbily stripy s továrnou na deodaranty a ten o Rolo Rulinim - o velkém současném fotografovi - královi selfie. Zatraceně aktuální a vtipné, zrovna před pár dny jsem zahlédl reklamní banner a tam byl nějaký týpek s květákem na hlavě, který tam tvrdil:

  Já bych si na internetu vystačil asi jen s obrazkáma.
  Tomáš Tesař
  iPhone fotograf

  iPhone fotograf??? Co to jako kurva je? Teď už vím, asi něco jak náš král selfie, ten by si taky asi vystačil jen s obrázkama :D
  P.S.: nemám rád slovo selfie, ale pomyslný stupeň vítězů v této stupidní činnosti nemá Rolo Rulini, ale ti dva Poláci v Portugalsku. Jejich osirotčelé děti určitě taky budou velcí nadšenci v této "disciplíně".
 • kaylin
  kaylin16.9.2014 09:06Macanudo #06
  "Macanudo 6" nepřekvapí. Není to kniha, která oproti ostatní v něčem vyniká. Její krása je v tom, že vyšla po nějaké době, i když nijak dlouho od vydání pátého dílu. Ta pauza ale stačila, abyste se na všechny ty postavy a postavičky začala znovu těšit a byly rádi za každé setkání s nimi. "Macanudo" je tak jedním z těch komiksů, na které se vyplatí počkat, až vyjde, a pak možná ještě počkat, než si ho přečtete, protože právě i odstup, mezera mezi jednotlivými čteními, vám může ten zážitek zpříjemnit. Liniers dál zůstává skvělým, inovativním, hravým, imaginativním a krásně depresivně laskavým. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/09/742-macanudo-6-90.html
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.7.2014 09:41Macanudo #06
  Ničím nevybočující a klasický Liniers, který představí povětšinou známé postavy, několik nových "hrdinů" a v neposlední řadě pár senzačních stripů.

  Celkový dojem: 80%
541