Comicsová adaptace románu Julese Vernea.

Scénář
Pavel Augusta, František Honzák
Art
Milan Víšek
Obálka
Milan Víšek
Žánry
dobrodružný, sci-fi
ISBN/ISSN
Panorama
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
165 x 235 mm
Tisk
barevný
Stran
32
Náklad
31400ks
Cena
7 Kčs
 • Kapis
  Tak jsem shodou okolností narazil na to, co dohnalo Vernea (nebo Verneho?) k sepsání jeho poslední knihy Dobrodružství výpravy Barsacovy a kdo byl předlohou toho Killera, který měl na Kongu postavené to k domorodcům veskrze přátelské městečko. Bylo to na základě mírumilovného a dnešním mediálním newspeakem by se řeklo vysoce humánního a morálního rošťačení v rámci nejlepších křesťanských tradic moudrého a milostivého belgického krále Leopolda II v Kongu. Něco málo o tomto veselém období v belgických dějinách zde:

  http://magazinuni.cz/ruzne/blackland-%E2%80%93-temnota-s-tlukoucim-sdrdcem/

  UFFF, no a asi si půjdu přečíst Keltův sen, abych si o tom početl podrobněji.
 • Kapis
  Taxem měl takovou chuť na pivo a vůbec nic na čtení, vlezl jsem tedy do antikvariátu a pořídil si do sbírky tohle za 20 korun k pivu a nebylo to špatné, o tomhle Verneho příběběhu jsem neměl ani páru a jako děcku by mi asi nevadila ta šílená zkratkovitost, krásně barevnou Víškovu kresbu jako Křížem krážem Asií mám rád, takže z pohledu toho děcka dávám čtyři hvězdy.
 • Kabukiman
  Tenhle sešit mám doma snad deset let a teprve teď jsem se rozhodl si ho přečíst. Nechápu důvod odkládání,protože jsem fanoušek Milana Víška a vyrostl jsem také na Pánovi vlků. Stejně tak mám rád Julese Vernea a tuhle verneovku jsem do ted ani neznal... Souhlasil bych (jako skoro pokaždé:))) s Connorem. Chtělo to víc prostoru a byl by to super komiks. Takhle mi to připomínalo dobu,kdy jsem dával po stránkách dohromady příběhy z ábíček a musel jsem si vždycky domýšlet co se stalo na stránkách,které jsem ještě nesehnal. Ale dobrý,dobrý... Mám tenhle typ komiksů rád,kresbu také, verneovky také,takže dobrý,dobrý...:))
 • J.Connor
  Milana Víška mám rád, Pána vlků a Osm kulí jsem kdysi četl pořád dokola. Ani tady nezklamal, ale příběh je hrozně překotný, a to působí bohužel v tomto případě rušivě. Škoda, že autoři neměli více prostoru. Harry Killer !
 • matrosh
 • willis
  Určitě jedna z těch lepších 32 stránkových zkratkovitých adaptací z Ilustrovaných sešitů. Dobrá kresba a příběh víc plyne a "neskáče" tolik jako u jiných přepisů v téhle sérii.
 • blackJag
  Pěkná "abíčkovská" kresba, zkratkovitý děj v klasickém dobrodružném stylu Vernea, takže za 10 minut není co číst.
 • AZTeck
  Víšek sice má skvělou kresbu, ale dané téma by si zasloužilo trochu obsáhlejší zpracování.
 • Netorack
  Skvělé. Už to nemám, a chtěl bych to mocmoc :) Ani si moc nepamatuju ten scénář, ale vím, že jsem to četl pořád dokola, a uprostřed je dvoustránkový pohled na to hyperměsto.....