Komiksový diář 2011
Albatros (Albatros Media a.s.)1. vydánízáří 2010
3.4
...
...
...
...
Exkluzivní komiksový diář na rok 2011 provede všechny milovníky komiksu celým příštím rokem. Své si zde najde každý. Ti menší veršované vyprávění o vorvaních klucích nebo příhody dobromyslného zajíce a jeho kamarádky veverky. Ti, kteří mají rádi napínavé příběhy, si užijí lovce duchů Fanouše nebo dobrodružství myšek Anči a Pepíka pátrajících po ztraceném bratranci. A mnoho dalších příběhů. Komiksový diář nabízí příběhy českých autorů střední a mladé generace, kteří jsou aktivní na poli komiksu.

Komiksy:
Leden
Adamova dobrodružství - Pavel Čech
Únor
Anča a Pepík: Střelec Robert - Lucie Lomová
Březen
Mourrison - Lukáš Fibrich
Duben
130: Pouštní zahradník - Nikkarin
Květen
Fanouš: Blém východní - Dan Černý
Červen
Veverka a Zajíc - Zuzana Vízková
Červenec
4 malí vorvani - Tzv. Lampa, Youry
Srpen
Kája a Filip: Plautus - Tomáš Chlud
Září
Pán času: Hura - Filip Novák, Hza Bažant
Říjen
Koula a Krychle - Jaromír Plachý
Listopad
Divoká hadice - Jiří Zimčík
Prosinec
Pohádka - Tomáš Kučerovský

Scénář
Nikkarin, Tzv. Lampa, Zuzana Andělová Vízková, Pavel Čech, Dan Černý, Tomáš Chlud, Lukáš Fibrich, Tomáš Kučerovský, Lucie Lomová, Filip Novák, Jaromír Plachý, Jiří Zimčík
Art
Youry, Nikkarin, Zuzana Andělová Vízková, Jan Bažant (Hza), Pavel Čech, Dan Černý, Tomáš Chlud, Lukáš Fibrich, Tomáš Kučerovský, Lucie Lomová, Jaromír Plachý, Jiří Zimčík
Obálka
Tomáš Prokůpek
Redakce
Ondřej Müller
ISBN/ISSN
978-80-00-02678-7
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
150 x 195 mm
Tisk
barevný + černobílý
Stran
196
Původní cena
199 Kč
Koupil jsem za maximální (pro mě) možnou cenu čtyř pětek a jako diář určitě dobré, ale o komiksech to moc není. Sice tam jsou zastoupeni dejme tomu přední současní tvůrci, ale komiksů je málo a spoustu z nich jsem už viděl jinde (jen čeho jsem si všiml já, tak Anča a Pepík, Fanouš, Veverka a zajíc, Divoká hadice).
K tomuhle jsem se dostal jak slepý k houslím - jedinné co mě potěšilo je že jse to dostal zadarmo!!
Um... Rozhodně zajímavý počin, určen patrně pro mladší generaci. s cílem, zavést je do dějin českého komiksu mimo Čtyřlístek. Nevím jak moc se situace změnila, ale coby špunt jsem kupoval diáře na školní rok a ne na kalendářní - teoreticky to může být problém. Formátově/obsahově je to sympatické, škoda že to nepřináší pro znalce nic nového. Taktéž tam mohlo být víc informací o komiksu než jen "vyšel první čtyrlas/abc/muriel", ale chápu, že Albatros nechce dělat třeba Crwi atp. reklamu. Koupil jsem to jako sběratel, osobně mě to moc nezaujalo, ale jakožto diář pro děti je to určitě super.
Třeba jsem úplný kokot, ale tohle bych opravdu nikdy nepoužíval k zaznamenávání kdy kde co mám, vytáhnout to někdo, aby si důležitě poznamenal cokoli, asi bych se složil na zem. Ale je to velmi sympatická záležitost, mít děti už s trochou rozumu, asi jim to koupím hned. A teď se bez vytáček přiznám, že jsme si to koupil jen proto, že se tady o tom psalo a ani nebohé zneuznané přezaměstnané, strašně chytré a veledůležité slečny v jednom nejmenovaném knihkupectví nevěděly, že něco takového se jim nachází v prodejně. Tudíž jsem asi kokot. A tohle sem rozhodně patří.
Vybornej napad, idealni velikost, mily zpracovani, moc rad bych videl Komiksovy diar i v dalsich letech :)... poridil jsem dva - jeden do sbirky, jeden na pouzivani :).
Kapis: pff ja jeden ze svych vytisku pouzivam normalne jako diar, co na tom? Ma to pro me idealni format, zalozku a obrazky me rozveseluji pri vyplnovani neprijemnych povinnosti :-D... nevim co je na tom divnyho. A sesit na slovicka do anglictiny mam s Hello Kitty.
Kazumaki: 50% komiksového obsahu a vydané v čechách jsou prakticky jediné podmínky, na kterých obvykle AZTeck více než málo bazíruje. Jsme všichni nepříjemně překvapeni a konsternováni. Co se děje s AZTeckem? Kdo ho nahradil?!
vasek: nikde jsem nenapsal, že tu chci mít diář jen proto, že se mi líbí :)
A pokud se na databázi neberou věci, které mají málo komiksu oproti zbytkovému obsahu, tak ok a omlouvám se, s tímto postojem jsem se tu setkal poprvé.

Jinak je mi samozřejmě jasné, že už většina z toho někde byla otištěná, ale i tak by mě mrzelo, kdyby tu diář nebyl :)
Kazumaki: Nejde o to, jestli tady chceš mít diář, protože se ti líbí. Mě se taky líbí. Jde o to, že jednou tady existujou nějaký pravidla pro přidávání, který se doposud dodržovaly velmi striktně... Tenhle produkt (říkám produkt, protože o publikaci nejde ani náhodou) sem prostě jednoznačně nepatří. Na vojnu se neberou branci pod metr padesát, na databázi se neberou věci, které mají málo komiksu oproti zbytkovému obsahu. Tečka.

Může to mít ISBN třeba třicet, stejně to není samostatná komiksová publikace. Tímto oficiálně žádám o zařazení těch komunistickejch žvejkaček :)
vasek: kdyby ten diář neměl ISBN tak by patřil mezi obyčejné diáře, ale jelikož ho má přidělený je vedený jako samostatná registrovaná publikace.
kapis: máš samozřejmě pravdu :-)
No tak to bych tu já chtěla taky Nový prostor, protože tam kreslí Hza Bažant a to je můj oblíbený autor. Připomínám, že naprostá většina komiksů už byla otištěná, takže to kromě dvou děl nové věci nepřináší... Nepatří to sem.
Diář sem podle mého názoru určitě patří. Až budu jednou stár a budu hledat, kde všude se ocitla díla mých oblíbených tvůrců a diář by tu chyběl, asi by mě to mrzelo :)
Kluci, zapomněli jste, že tu lůza nemá žádné slovo;-)
Diář Imho do databáze českých komiksů nepatří. Není to samostatná komiksová publikace - to zaprvé. A taky nemá obsah komiksu ani zdaleka 50%, což je tradiční vodítko. Přijde mi to, jako kdyby tu byly i předrevoluční žvejkačky, protože kdysi mívaly takový ty voskový papírky s komiksem Kačer Donald. Sorry :)
Já proti němu nic nemám, doma ho mám a líbí se mi, ale holt se tu jednou nastavili nějaký pravidla co sem patří a co ne. To se sem pak za chvilku budou dávat i trička se Supermanem;-)
Každý, kdo si ho přidá do sbírky si v něm musi povinně zprávy a poznámky zaznamenávat ve formě komiksových stripů. Až po překonání 50-ti procentního poměru stran může pokračovat v psané formě. Toto se ovšem netýká andreho a Draco nobilis. Ti ho budou mít pokreslený celý (a vybarveny pastelkami). Na příštím Crweconu zkontroluju plnění. Vy být zlobiví, já trestat!
Možná to sem nepatří poměrem stran komiksů (vůči celkovému počtu stran), ale byla by velká škoda to tu nemít...
andre: Už jsem to navrhovala, ale AZTeck mi to zamítl.
Nejsem si úplně jist zda tento diář do DB patří. Poměr stran komiksu a stran bez je dost rozdílný. Přimlouval bych se o stáhnutí z DB.