Souborné vydání dvaceti příběhů Čtyřlístku.

Obsah:
Bukanýři na Blaťáku
Boj o zlato
Honba za Orlíkem
Tajemství věčného vejce
Emír má zelenou
Pošlete mrak DM 1
Vynález na přání
Chyťte ho!
Popelka v domě
Mlok se vrací
Lev kráčí městem
Dětem vstup volný
Lovci rekordů
Vzpoura robotů
Mistr Šarivari
Muž z láhve
Srnčí stezkou
Ledová plavba
Omyl velkého mága
Mixle v piksle

V tiráži uvedeno "3. vydání, souborné 2.", jedná se ale v podstatě o dotisk vydání z roku 1987 kdy prvním vydáním jsou myšleny jednotlivé sešity.

Scénář
Ljuba Štíplová
Art
Jaroslav Němeček
Obálka
Jaroslav Němeček
Redakce
Jan Endrýs, Josef Paukert
Žánry
dětský
ISBN/ISSN
Panorama
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
163 x 233 mm
Tisk
barevný
Stran
160
Náklad
100000ks
Cena
35 Kčs
Varianty
Haló, tady Čtyřlístek (2. vydání) (1988)
Haló, tady Čtyřlístek (1987)
 • filmator
  filmator28.5.2018 13:02Haló, tady Čtyřlístek
  Přesně, jak píše Kapis - dva nejzásadnější omnibusy mého dětství :-D Druhé best of dobrodružství Čtyřlístku, samé legendární příběhy. Některé hlášky si pamatuji dodnes. Ve své době se i přes vysoký náklad po publikaci jen zaprášilo. Sehnat nová čísla Čtyřlístku býval problém (museli jste být rychlí nebo mít známou trafikantku), natož nějaká starší. Takže pokud jste neměli odrostlejšího kamaráda, který sešitovky sbíral, těžko jste se mohli seznámit s dřívějšími epizodami. Alespoň částečně to splnila tato dvě souborná vydání.
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.7.2017 11:32Haló, tady Čtyřlístek
  S knihou 20x Čtyřlístek je toto nejzásadnější omnibus mého dětství. Výběr z čísel 29-106 je sestaven velmi citlivě a jako malý smrad jsem tuto knihu četl snad stotisíckrát, tudíž ještě dokážu z jednotlivých dílů citovat a v hlavě si dokážu vybavit jednotlivé panely. V tomto prostřihu zlaté doby Čtyřlístku nejsou slabá místa a ani nejsou rušeny jinými příběhy, jež doplňovaly příhody našich hrdinů v klasických sešitech.

  Tohle byly ještě scénáristické lahůdky. Přeju klidné spočinutí paní Štíplová a doufám i za Vás, že se neobjeví angažovaný idiot, který by z toho udělal gender vyrovnaný komiks nové generace. Třeba z Piňdy homosexuála a z Myšpulína transsexuálního černocha, jež bojuje za práva náboženských menšin. V takovém zdravě pokrokovém prostředí by byla i role Fifinky, jež je celou partou nevybíravě zneužívána šovinistickými schématy a sociálními konstrukty, jako hospodyňka (no považte tu hrůzu!!!), velice problematická. Takže angažovaná feministka, jež pořádá gay-prajdy v Třeskoprskách, z čehož ale zase by neměl radost vypasený násilník Bobík, který by nemohl vykořisťovat Fifinku u sporáku. Proto by se z něj stal veganský hipster, bojující proti ruské agresi a za právo masturbovat v kostele. No, tak, i za Vás paní Štíplová doufám, že neeee, když už i tak kvalita tohohle periodika hrozně upadla.

  Když to v dnešních dnech vezmu do ruky a čteme si to s děckama, polívá mě vlna bezstarostné melancholie dětství, kdy jedinou starostí bylo přemluvit mamku, ať mě nechá venku večer ještě chvilu. A kdo si vzpomene na žvýkačky Bajo s obrázky Čtyřlístku? Ach jo, no nic, vracím se zasněn k práci pro ten korporátně nadnárodní fašismus, který mě živí a večer přečtu mojim malým milovaným ze dva tři díly před spaním. To se zase nasmějeme:)
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade3.1.2008 23:05Haló, tady Čtyřlístek
  Tenhle mě moc potěšil, protože v něm byli díly, které jsem do té doby neviděl. MdS
 • Kapis
  Kapis mecenáš25.6.2007 13:28Haló, tady Čtyřlístek
  Klasika, jako děcko přečteno 100 000 000x
 • denny
  denny22.2.2007 09:03Haló, tady Čtyřlístek
  Taky už z toho máte salát? No jo je to lahůdka pro čtyřlístkáře. U všech těhle sbírek mi vadí, že se orientují pouze na čtyřlístek a vynechávají ostatní příběhy. Jinak dětství, puberta - klasika.
1311