Ukázka
Ukázka
Ukázka
Tyto klasické japonské pověsti jsou založeny na příbězích, které napsal slavný autor Lafcadio Hearn mezi lety 1890 až 1904. Oceňovaný komiksový spisovatel Sean Michael, mimo jiné Hearnův velký obdivovatel, se rozhodl některé z nich převyprávět a výsledkem je Jókai Manga! V ní najdete hned sedm nejznámějších klasických pověstí, mezi nimi například:

Tajemství ze záhrobí: Mladá žena vyděsí svoji rodinu, když se vrátí jako duch. Nedokáže najít klid, dokud nebude pryč ono šokující tajemství, které po sobě zanechala.

Nuke-kubi: Samuraj bez pána se rozhodne přečkat noc v domě jednoho laskavého muže, aniž by tušil, že mu brzy půjde o život. Bude mít totiž co dočinění s bezhlavými skřety!

Dívka z obrazu: Mladý muž si pořídí obraz krásné dívky a jeho prvotní zalíbení dosáhne nezdravé posedlosti. Ale copak může dál vést obyčejný život?

Mrtvý jezdec: Mrtvá žena se rozhodne pomstít muži, který se s ní rozvedl. A on velice rychle zjistí, že cena, kterou musí zaplatit, aby se dostal z jejích spárů, je přinejmenším bláznivá!

Atmosféru jednotlivých příběhů dokreslují úžasné ilustrace od japonské umělkyně Inko Ai Takita z Velké Británie. Autentický zážitek umocňuje i tradiční japonský způsob čtení – odzadu dopředu.

Scénář
Sean Michael Wilson
Předloha
Lafcadio Hearn
Art
Inko Ai Takita
Lettering
Petr Bernát
Překlad
Tereza Metyšová
Redakce
Petr Bernát, Eva Pospíšilová, Ivana Vrajová
Žánry
horor
ISBN/ISSN
978-80-7413-529-3 (Zoner Press (ZONER software, a.s.))
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
190 x 248 mm
Tisk
černobílý
Stran
128
Cena
220 Kč
Originál
Manga Yokai Stories: Ghostly Tales from Japan (Tuttle Publishing, 2020)