Elliottovi je 9 let. Ve svém věku ještě věří na strašidla a příšery. Jak by také ne, když je svědkem vraždy svých rodičů právě jednou takovou? Ukrývající se pod postelí, velmi dobře ví, že musí z domu utéct před nebezpečím, hrůzou a krutou realitou. Po čas nadcházející noci však nebude na útěku sám. Jeho nářek a prosby vyslyší nejstarší strašidlo, které do té doby žilo v temných zákoutích chlapcova šatníku.

Obsahuje dvě původně samostatné alba (Croquemitaines Livre I, Croquemitaines Livre II) v jedné knize.

Scénář
Mathieu Salvia
Kresba
Stéphane (Djet)
Lettering
Kristýna Kamlarová, Jan Schejbal
Barvy
Stéphane (Djet)
Překlad
Zuzana Lochmanová
Redakce
Katarzyna Niemiec, Veronika Nováková (Špendla), Jan Schejbal
Obálka
Stéphane (Djet)
Žánry
fantasy, horror
ISBN/ISSN
978-80-907919-1-6 (Zanir)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
183 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
188
Cena
599 Kč
Originál
Croquemitaines Livre I, Croquemitaines Livre II (Glénat, 2017)
Varianty
Strašáci (varianta B) (2021)
Strašáci (varianta A) (2021)
 • trudoš
  Zpočátku jsem byl lehce nejistý v žánrovém rozhraní, lépe řečeno, jaké věkové kategorii je komiks určen. Tváří se to jako hrůzostrašné čtení pro děti, avšak v rámci vyvraždění šťastné rodinky hned z kraje příběhu bych knihu k večernímu předčítání asi nezvolil. Jak ale pomalu zápletka krystalizuje, začíná být čím dál, tím jasnější, že Strašáci budou spíš pro starší publikum a jako takoví fungují skvěle, včetně závěrečné pointy. Dějová osa je přitom jednoduchá, připomínající tolikrát ohranou klasiku o stárnoucím válečníkovi, jenž chrání malého nevinného človíčka. A přestože Mathieu Salvia nepřináší k tématu nic nového, jen to celé okořenil motivem à la Američtí bohové Neila Gaimana, šlape mu výsledný produkt na jedničku, což ještě podtrhuje stylizovaná kresba pana Djeta.
  Třebaže celkový rozsah vyprávění je nějakých sto padesát stran (což na komiks není málo) jedná se spíš o atmosférickou jednohubku, než plnohodnotný hlavní chod. Ovšem vychutnal jsem si ji do posledního písmenka i obrázku.
 • Good Games
  Strašáci sú vydareným hororovým komiksom. Príbeh je o malom chlapcovi, ktorý je svedkom toho, ako mu zabijú rodičov a zabijak chce chytiť aj jeho. Na pomoc mu však príde príšera, ktorá žila roky nepozorovane u nich doma. Ak máte chuť na napínavý temný príbeh s peknou kresbou, Strašáci sú správna voľba. =►Celá recenzia◄=
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.1. 15:38Strašáci (varianta A)
  Velmi zdařile nakreslená záležitost (původně jsem to vůbec nechtěl číst, ale kresba mě zaujala), která pracuje s celkem zajímavou tématikou a umí zahrát na čtenářovy emoce. Velká škoda, že celkový příběh tak rychle uteče a z velké části se skládá pouze z takové akční rubačky.

  Celkový dojem: 50%
 • Norri
  Norri mecenáš20.1. 23:28Strašáci (varianta B)
  Strašáci jsou zajímavý komiks. Zpracovává poměrně běžná témata nevšedním způsobem. Směr vyprávění je docela brzo jasný, ale cesta je klikatá a vy nevíte, co bude za další zatáčkou, natož na konci cesty. Pěkná je i kresba, která dobře pracuje s prostorem a má zajímavé barvy. Je v ní znát určitá inspirace mangou, ale našly by se v ní i jiné vlivy. Jedinou výtku budu směřovat na nepřehlednost kresby v soubojích. Jinak tomu není moc co vytknout. Povedená kniha!