Řeky Londýna: Čarojízda

3.5 | Argo | detektivka, městská fantasy

Peter Grant patří k velmi zvláštní londýnské policejní jednotce. Je na plný úvazek policistou, na částečný čarodějem. Pracuje na velmi neobvyklých zločinech – na těch, které zavánějí magií a nejrozmanitějšími podivnostmi, které vyhřezávají z temného londýnského podsvětí. Zatím poslední případ začíná na první pohled dokonale neškodným autem a jeho záhadným vražedným řáděním – bez řidiče. A než se stihnete vzpamatovat, je na scéně bosenský uprchlík, nejstrašidelnější auto v Anglii, partička teenagerů sjetých ketaminem a zejména – prostá dřevěná židle s nepěkně temnou minulostí…

Komiks je pátý příběh série, předchozí díly vyšly v beletristické podobě.

Scénář:
Ben Aaronovitch, Andrew Cartmel
Kresba:
Lee Sullivan
Lettering:
Pavel Mařata
Překlad:
Richard Klíčník
Redakce:
Soňa Benediktová

Rok a měsíc vydání: květen 2017 | ISBN: 978-80-257-2131-5 | Vydání: 1. | Vazba: paperback | Formát: 158 × 232 mm | Počet stran: 128 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 298 Kč | Název originálu: Rivers of London Body Work

Obálka
Kabukiman
Kabukiman 21.9.2017

Téma bylo lákavé. Přiznám se, že romány neznám a tak jsem se s postavami seznámil poprvé a vůbec nevěděl co od toho čekat. Vyskočil na mě černej polda bez špetky charizmatu, jeho muslimská parťačka, které dal v klídku pohlídat svého psa (hahaha) a pár dalších postaviček jako nějaká říční žena o které jsem taky netušil kde se vzala... V podstatě žádné seznámení s postavami a naskočíte do rozjetého rychlíku...no rychlíku...ono to zase tak moc rychle nejede. Neni to žádnej Hellblazer nebo Dylan Dog. Bohužel... Tohle si jede tak po svém a nesympatické postavy prostě řeší případ vraždícího auta, tedy žádné bubáky taky nečekejte a pokud vás dostatečně nevystraší BMW, tak do toho snad ani nejděte :) Na druhou stranu, možná bych si i nějaký další díl přečetl. Pokud se hlavní hrdina trošku rozjede a nebude takovej marnej celou dobu a na jeho muslimskou parťačku spadne cihla, tak by to nemuselo bejt tak uplně špatný :)

George Walker Bush
A George Walker Bush 12.7.2017

Aaronovitch mě vždycky lákal, co se týče jeho románů. Minimálně to mívá hezké obálky a slibný námět. Ale ještě jsem se k němu nedostal, tak proto jsem si nechtěl kazit dojmy nějakou adaptací. Naštěstí mě uklidnilo, že má jít pouze o další příběhy Petera Granta, nikoli převyprávění.

Hned na začátku knihy na čtenáře vyskočí dvě londýnské vyšetřovatelky (ženy!) a k tomu je jedna ošátkovaná (!). A Peter Grant je černoch. Multikulturní propaganda?! Nejen Aquapark Čestlice a Lidl, ale dokonce i Argo?! No nic, dost vtipů. Komiks se hemží mnoha lehce divnými výrazy obličejů postav a pominu-li obecně kresbu, dialogy mi taky nepřijdou zrovna vybroušené. Zápletka s očarovanými auty je pro mě taky lehce "hmmmm...", ale jinak jde o celkem normální detektivku s paranormálními jevy. To je docela trendy. Ale jestli mě to nalákalo na ony knihy, to nevím.

Celkový dojem: 60%

cyboy
M cyboy 16.5.2017

Letosni knizni veletrh byl celkem zajimavy na nove tituly. Aaronovitchovi jsem se v knizni podobe vyhybal, protoze jsem z toho mel dojem, ze se to veze na modni vlne carodeju-detektivu, ktera svym rozjezdem dost pripomina shitstorm upirsko-vlkodlackych kravovin. A moc jsem se nespletl.
Komiks to neni uplne spatny (rozhodne tu v posledni dobe vysly mnohem horsi veci), nicmene ze bych si kvuli tomu sel koupit knihy, tak to taky ne. Dalsi dil si ale ciste ze zvedavosti koupim.
75%

mike731
mike731 23.9.2017

Kabukiman
Kabukiman 21.9.2017

Ricarderon
Ricarderon 26.5.2017

Schramm
Schramm 17.5.2017

cyboy
cyboy 16.5.2017