Super Komiks #01
Egmont ČR (Albatros Media a.s.)1. vydáníbřezen 2011série Super Komiks (II.) 1/44
4.3
...
Oblíbené příběhy o kamarádech z Kačerova jsou opět tady!
Strýček Skrblík, Donald, Bubík, Kulík a Dulík spolu s dalšími vás provedou dalšími dobrodružstvími v nezapomenutelných příbězích.

V roce 2012 vyšlo souborné vydání prvních šesti dílů v okrasném balení s novým ISBN: ISBN-978-80-252-2068-9 a cenou 499 Kč

Překlad
David Litvák
Žánry
dětský, humorný
ISBN/ISSN
ISSN 1212-3994
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
125 x 190 mm
Tisk
barevný
Stran
256
Původní cena
129 Kč
Jeden z mých úplně prvních Superkomiksů, které jsem vůbec četl či dostal, v tý době jsem takové knihy nerad četl, že jsou dlouhé a s příšernou kresbou, zjistil jsem, že to jsou jen předsudky. Dost mně pobavilo tato série, hlavně ta kresba Flemminga Andersena z "Bratr Kačer" a "Zachránář s párky". Takové nadýchané, výrazy emoční, dynamické. Rozhodně lepší díly než ty od čísla 9 a pozdější.
V prvé řadě hip hip hurá, že se po deseti letech vrátil super komiks (škoda že jako dvouměsíčník) a doufám, že dlouho vydrží. Když jsem ho viděl v trafice, udělalo mi to neskutečnou radost. No a teď k obsahu... klasické superkomiksové komiksy, žel krapet kýčovité. Bratr Kačer je další variace na "Coby kdyby Donald...", ale díky narážkám na Orwella to občas i potěší. Tančící vévoda mi sedl asi nejvíc - takové ty honby za pokladem ke Kačerům sedí (i když mravní poučení o napravených rváčích je úsměvné). Zachránář s párky - takové neutrální, opět kýčovité, ale vcelku zábavné. Následuje dvakrát MM - ten obvykle držel laťku, tady tomu žel tak není. Eso v rukávu je pokud udělat z Mickeyho Gambita... ehm a Poprask na pustině je asi to nejslabší co tu je. Závěreční dva Donaldi opět omlívají Xkrát staré téma a jsou spíš podprůměrní. Dle obálky dvojka slibuje navázání na příběh z 36#tky, snad to nezklame.
Fry: Zkus si sehnat něco od Rosy - to je modla ^^
Od Kačera Donalda jsem nečetllepší příběhy už dlouho, takže za 100