Super Komiks #01
Egmont ČR (Albatros Media a.s.)1. vydáníbřezen 2011série Super Komiks (II.) 1/44
4.3
...
Oblíbené příběhy o kamarádech z Kačerova jsou opět tady!
Strýček Skrblík, Donald, Bubík, Kulík a Dulík spolu s dalšími vás provedou dalšími dobrodružstvími v nezapomenutelných příbězích.

V roce 2012 vyšlo souborné vydání prvních šesti dílů v okrasném balení s novým ISBN: ISBN-978-80-252-2068-9 a cenou 499 Kč

Scénář
Michael T. Gilbert, Paul Halas, Per Hedman, Pat McGreal, Carol McGreal, Mark Shaw, Laura Shaw
Art
Flemming Andersen, Massimo Fecchi, Antoni Bancells Pujadas (Toni), Joaquín Cañizares Sanchez, Pasquale Venanzio
Ink
Fecchi Studio
Obálka
Fecchi Studio, Massimo Fecchi, Fernando Güell (Guell)
Překlad
David Litvák
Žánry
dětský, humorný
ISBN/ISSN
ISSN 1212-3994
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
125 x 190 mm
Tisk
barevný
Stran
256
Původní cena
129 Kč
Jeden z mých úplně prvních Superkomiksů, které jsem vůbec četl či dostal, v tý době jsem takové knihy nerad četl, že jsou dlouhé a s příšernou kresbou, zjistil jsem, že to jsou jen předsudky. Dost mně pobavilo tato série, hlavně ta kresba Flemminga Andersena z "Bratr Kačer" a "Zachránář s párky". Takové nadýchané, výrazy emoční, dynamické. Rozhodně lepší díly než ty od čísla 9 a pozdější.
V prvé řadě hip hip hurá, že se po deseti letech vrátil super komiks (škoda že jako dvouměsíčník) a doufám, že dlouho vydrží. Když jsem ho viděl v trafice, udělalo mi to neskutečnou radost. No a teď k obsahu... klasické superkomiksové komiksy, žel krapet kýčovité. Bratr Kačer je další variace na "Coby kdyby Donald...", ale díky narážkám na Orwella to občas i potěší. Tančící vévoda mi sedl asi nejvíc - takové ty honby za pokladem ke Kačerům sedí (i když mravní poučení o napravených rváčích je úsměvné). Zachránář s párky - takové neutrální, opět kýčovité, ale vcelku zábavné. Následuje dvakrát MM - ten obvykle držel laťku, tady tomu žel tak není. Eso v rukávu je pokud udělat z Mickeyho Gambita... ehm a Poprask na pustině je asi to nejslabší co tu je. Závěreční dva Donaldi opět omlívají Xkrát staré téma a jsou spíš podprůměrní. Dle obálky dvojka slibuje navázání na příběh z 36#tky, snad to nezklame.
Fry: Zkus si sehnat něco od Rosy - to je modla ^^
Od Kačera Donalda jsem nečetllepší příběhy už dlouho, takže za 100