Tarantino o Quentinovi
Garamond (Albatros Media a.s.)1. vydáníříjen 2023
4.3
...
...
...
...
+ 1 další ukázka
Na dvě stě čtyřiceti stranách komiksu objevíte, jak se z mladého muže posedlého filmy stal jeden z největších současných režisérů. V unikátním filmografickém komiksu se dozvíte o Tarantinově mládí, kdy se jmenoval po svém adoptivním otci Jerome Quentin Zastoupil, o jeho filmařských začátcích a režijní filosofii. Komis nabízí mimo jiné zajímavé detaily z natáčení jeho devíti filmů, navždy změnily svět kinematografie. Tarantinovy filmy se staly svébytným žánrem, neustále napodobovaným a nikdy nepřekonaným. Na otázku: Dá se vytvořit velké umění z béčkových a popkulturních filmů, Quentin odpověděl: „Sedni si a dívej se. Já ti to ukážu."


Scénář
Améziane Hammouche (Amazing Améziane)
Art
Améziane Hammouche (Amazing Améziane)
Lettering
Lenka Hilburgerová
Překlad
Petr Himmel
Redakce
Petr Himmel, Viola Urbanová, Marie Urbanová
Žánry
autobiografie
ISBN/ISSN
978-80-7407-515-5
Vazba
šitá v měkkých deskách
Formát
220 x 290 x 17 mm
Hmotnost
1100 g
Tisk
barevný
Stran
240
Původní cena
699 Kč
Originál
Quentin par Tarantino (Éditions du Rocher, 2022)
Hodně zajímavý, Tarantino je sice občas trochu kokot, ale má na to plné právo.

Dal bych 4*, ale ten český překlad je dost děsný - a teď nemluvím o používání anglických frází, ale o špatné gramatice, někdy to bylo dost jako pěst na oko.
Není to úplně povinnost pro fanoušky Tarantina, ale je to fajn pohled do zákulisí jeho filmů. Stejně tak samotný pohled na Tarantina, nicméně počáteční monolog v baru je výborný a Tarantinovský až na půdu.
Ohromné překvapení. Nejen pro povedený portrét tvůrčí cesty kultovního režiséra, ale i pro autorčinu bezprecedentní práci s komiksovým médiem. Při čtení jsem měl pocit, že koukám na Tarantinův film. Skvěle napsané dialogy jejichž informační hodnota a rozsah je právě tak akorát, aby se čtenář dozvěděl celkový rámec autorovy tvůrčí kariéry opentlené pikantními detaily "z natáčení". Stejnou měrou se ovšem vypráví i obrazem, takže na pozadí vyprávění o Quentinově angažmá ve videopůjčovně můžete studovat filmové hity na nichž tenkrát ujížděl. Autorka mění komiksové žánry ze stránky na stránku a střípky z Quentinova dětství podává jako komiksový strip, zatím co jednání z producenty se nesou v noirovém duchu. Reflektuje dobu i žánry filmů o nichž kreslí. Stejně jako v Tarantinových filmech tu najdete hromady chytře uchopených popkulturních referencí dobře doplňujících téma knihy. Celé to působí dojmem, že člověk milující komiksy skládá komiksovou poctu člověku milujícímu komiksy, který občas mezi jejich čtením napíše a natočí film v nezřídka komiksovém duchu. Pokud máte rádi Tarantina, nebo komiks, typicky ovšem obojí, tak tohle byste neměli minout.