Batman Detective Comics #01: Mytologie
BBart s.r.o.1. vydáníúnor 2023série Batman Detective Comics (DC Universe) 1/1
3.4
...
...
...
...
+ 2 další ukázky
Koupit
Tragédie stvořila Batmana. A teď ho další tragédie zničí.

Na počátku tohoto nového příběhu povolá komisař Gordon Temného rytíře, aby prošetřil místo činu bizarního zločinu v gothamském mořském světě… vraždy, která byla nachystaná tak, aby přesně napodobila vraždu Thomase a Marthy Waynových, a to do poslední perly. Zjevně se jedná o vzkaz Bruci Waynovi, ale od koho?

Mezitím Alfréda Pennywortha i Leslie Thompkinsovou napadne tajuplné monstrum! Je tato záhadná stvůra, která útočí na nejbližší Batmanovy spojence, zodpovědná také za tu ohavnou rekonstrukci Batmanova zrodu?

Batman je přinucen vydat se na cestu násilí, na níž jsou ohroženy životy těch, díky kterým je takový, jaký je. Přes veškerá nebezpečenství musí nalézt neznámého nepřítele, který toho tolik ví… a až se pravda konečně odhalí, nebudete věřit tomu, kdo za geniálním plánem celou tu dobu stál!

Obsahuje sešity série Batman Detective Comics (Vol. 3) #994-999 (prosinec 2018 - únor 2019)

Scénář
Peter J. Tomasi
Art
Doug Mahnke
Ink
Christian Alamy, Keith Champagne, Mark John Irwin, Jaime Mendoza
Barvy
David Baron
Obálka
David Baron, Doug Mahnke, Jaime Mendoza
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Pavel Švanda (Ninjer)
Redakce
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7595-626-2
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
168 x 258 x 10 mm
Hmotnost
400 g
Tisk
barevný
Stran
144
Původní cena
399 Kč
Originál
Batman Detective Comics #01: Mythology (DC Comics, 2019)
Zajímavě pojatý přehled Batmanova pedagogického sboru.

Celkový dojem: 60%
Batman začíná na špinavých ulicích groteskní metropole Gotham, ale rychle se přesouvá na jiná „jeviště“ po celém světě. Všechno to jsou místa, kde se postupně rodil Temný rytíř tak, jak ho dnes známe. Příběh scenáristy Petra J. Tomasiho (Batman: Perla, Rekviem za Damiana) přímo vybízí, abychom se sami pokusili dát dohromady jednotlivé kousky skládačky. O to nečekanější je závěrečné odhalení. Konec šokuje za každou cenu – v dobrém i špatném smyslu.
Ano je to pořád to samé. Ano, pořád se tam vystřídají všichni záporáci. Ano, nemění se status quo. Ale přesně takhle si pamatuju zábavné průměrné mainstreamové čtení. A to myslím kladně. Není tam moc textu, nejsou tam žádné velké koniny, příjemně to plyne. Pointa je sice pitomá, ale aspoň tam nějaká je.

Čte se to dobře ve vlaku, na wc, i vedle ječících dětí. Prostě příjemná odpočinkovka.
Je to fajn, také 3,5*. Na štvrtú to nemá, ale tri by boli málo. Ako mnohé batmanovky, aj problém tejto predstavuje stredná pasáž. Po fakt dobrom, zaujímavom, záhadnom a dynamickom úvode, sa v nej tempo prepadne do samoúčelnej akcie a vyberie sa iným smerom, než som čakal (a tešil sa). Na konci síce zase nájde stratenú niť a ponúkne vcelku uspokojivý a sympaticky komorný (v rámci Batmana) záver, ale vysvetlenie robí z predchádzajúceho deja zbytočnú slepú uličku, takže spod dažďa pod odkvap. Bez debaty je skvelá kresba Douga Mahnkea (Maska) a scenáristova záľuba v používaní menej známych postáv, s ktorými kvalitne pracuje. Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-batman-detective-comics-mytologie-komiks
Fimi: Díky za tip, už na to koukám a vypadá to luxusně!
Dokonalé! Autoři přichází s tématem, které u Batmana ještě nikdo nezpracoval, a to je vražda Wayneových. Tento námět je totiž v netopýřích příbězích zoufale málo využívaný, takže potěší každá letmá zmínka o perlovém náhrdelníku a pistoli v temné uličce, a jaký to mělo vliv na utváření Batmana. Neznáte nějaké další komiksy s Netopýrem, kde by se tento tak okrajový a opomíjený námět vyskytoval?

Boha jeho, tohle zachrání snad jen kreslíř Doug Manhke, jinak se mi z batmaní sebestřednosti a recyklace pořád těch samých stokrát vydojených námětů už obrací kufr.