Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 2 další ukázky

Koupit
Tragédie stvořila Batmana. A teď ho další tragédie zničí.

Na počátku tohoto nového příběhu povolá komisař Gordon Temného rytíře, aby prošetřil místo činu bizarního zločinu v gothamském mořském světě… vraždy, která byla nachystaná tak, aby přesně napodobila vraždu Thomase a Marthy Waynových, a to do poslední perly. Zjevně se jedná o vzkaz Bruci Waynovi, ale od koho?

Mezitím Alfréda Pennywortha i Leslie Thompkinsovou napadne tajuplné monstrum! Je tato záhadná stvůra, která útočí na nejbližší Batmanovy spojence, zodpovědná také za tu ohavnou rekonstrukci Batmanova zrodu?

Batman je přinucen vydat se na cestu násilí, na níž jsou ohroženy životy těch, díky kterým je takový, jaký je. Přes veškerá nebezpečenství musí nalézt neznámého nepřítele, který toho tolik ví… a až se pravda konečně odhalí, nebudete věřit tomu, kdo za geniálním plánem celou tu dobu stál!

Obsahuje sešity série Batman Detective Comics (Vol. 3) #994-999 (prosinec 2018 - únor 2019)

Scénář
Peter J. Tomasi
Art
Doug Mahnke
Ink
Christian Alamy, Keith Champagne, Mark John Irwin, Jaime Mendoza
Barvy
David Baron
Obálka
David Baron, Doug Mahnke, Jaime Mendoza
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Pavel Švanda (Ninjer)
Redakce
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7595-626-2 (BBart s.r.o.)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
168 x 258 x 10 mm
Tisk
barevný
Váha
400 g
Stran
144
Cena
399 Kč
Originál
Batman Detective Comics #01: Mythology (DC Comics, 2019)
  • Ivan Kucera
    Ivan Kucera mecenáš9.3. 07:33Batman Detective Comics #01: Mytologie
    Je to fajn, také 3,5*. Na štvrtú to nemá, ale tri by boli málo. Ako mnohé batmanovky, aj problém tejto predstavuje stredná pasáž. Po fakt dobrom, zaujímavom, záhadnom a dynamickom úvode, sa v nej tempo prepadne do samoúčelnej akcie a vyberie sa iným smerom, než som čakal (a tešil sa). Na konci síce zase nájde stratenú niť a ponúkne vcelku uspokojivý a sympaticky komorný (v rámci Batmana) záver, ale vysvetlenie robí z predchádzajúceho deja zbytočnú slepú uličku, takže spod dažďa pod odkvap. Bez debaty je skvelá kresba Douga Mahnkea (Maska) a scenáristova záľuba v používaní menej známych postáv, s ktorými kvalitne pracuje. Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-batman-detective-comics-mytologie-komiks