Stranger Things: Šestka
CREW1. vydáníčerven 2020série Stranger Things 2/7
2.8
...
...
...
...
+ 5 dalších ukázek
Koupit
PÍŠE SE ROK 1978. AMERIKA SE STÁLE NACHÁZÍ UPROSTŘED STUDENÉ VÁLKY A PROBÁDÁVÁ NEBEZPEČNÉ HRANICE VĚDY.

Jak daleko doktor Brenner, ředitel tajného projektu MK ULTRA, zajde, aby získal moc, po které touží? To zjistíte v tomto prequelu úspěšného netflixovského seriálu Stranger Things.

Nebýt jejích psychických schopností, byla by Francine obyčejná puberťačka ze sedmdesátých let, ale místo aby s kamarády trsala na hustou muziku, je zavřená v Hawkinsově laboratoři. Pod bdělým dohledem doktora Brennera a jeho zaměstnanců má Francine pocit, že je využívána, jako by se z ní pokoušeli udělat zbraň. Vypětí z testů, kterým ji podrobují, odemkne temnou vizi budoucnosti, budoucnosti, na které se nechce podílet, budoucnosti, o které doufá, že ji může změnit.

Obsahuje sešity série Stranger Things: SIX #1-4 (květen 2019 - srpen 2019)

Scénář
Jody Houser
Art
Edgar Salazar
Ink
Keith Champagne
Barvy
Marissa Louise
Obálka
Kyle Lambert
Lettering
Tomáš Neubauer
Překlad
Kateřina Tichá
Redakce
Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová
Žánry
adaptace, fantasy, horor, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-7449-850-3
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
168 x 258 mm
Hmotnost
268 g
Tisk
barevný
Stran
96
Původní cena
249 Kč
Originál
Stranger Things #02: SIX (Dark Horse Comics, 2019)
Tento komiks má jeden zásadní problém a tím je název. Čtenář zajímající se o tento seriál si nadšeně v knihkupectví vyhlídne tento komiks s představou, že se dozví něco nového ze svého oblíbeného světa a že si zároveň svůj oblíbený seriál přenese z obrazovky na papír.
To ještě ovšem netuší, že po dočtení na tom bude úplně stejně jako předtím.
Nic nového se nedozví, zároveň některé věci v tomto komiksu samotný seriál popírá či obchází.
Když bych navíc tento komiks bral jako samostatný příběh bez znalosti seriálu, také mi toho mnoho nepředá.
Děj je až příliš triviální a naivně hloupoučký, postavy se chovají taktéž hloupě. Kresba je taková nemastná neslaná. A ve mě osobně nedokázal tento komiks vyvolat jakoukoliv emoci.
Jediné pozitivum vidím v tom, že se to rychle čte.
Za mě tedy zbytečný komiks...
Něco jako fastfood. Tak nějak na chvíli zažene hlad, ale nějak si nepochutnáte, protože je to rychle udělaný prefabrikát, který byl vytvořen bez jakékoliv invence. Když máte známou značku, tak se stává, že se na ní chce někdo přiživit a bohužel to je i případ fenoménu Stranger Things. Je to hodně zkratkovité a využívající klišé zlého individua manipulujícího s těmi hodnými. Toho zlého už známe ze seriálu a ze své role ani v nejmenším nevystoupí. A pak je potřeba v příběhu odkázat i na Jedenáctku, protože tu má rád každý, ačkoliv pro samotný příběh je to úplně zbytečné. No ještě, že toto jsem měl jen půjčeno z knihovny.