Hovory z rezidence Schlechtfreund
Lipnik - Karolina Voňková1. vydáníprosinec 2013
4.3
...
Koupit
Komiksové stripy s legendární dvojicí Schlechtfreund–Lipnik vycházející v letech 2005-2013 v kulturním magazínu A2 poprvé v souborném knižním vydání!
Kniha obsahuje také nové, nikde nepublikované stripy navíc.

Kniha byla podpořena Ministerstvem kultury a příspěvky na "crowdfundingovém" serveru hithit.com:
http://www.hithit.com/cs/project/255/komiks-hovory-z-rezidence-schlechtfreund


Scénář
Džian Baban, Vojtěch Mašek
Art
Vojtěch Mašek
Lettering
Jan Šiller
Redakce
Jan Šiller
Žánry
stripy
ISBN/ISSN
978-80-904284-7-8
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
260 x 120 mm
Hmotnost
572 g
Tisk
odstíny modré a červené
Stran
240
Původní cena
329 Kč
Dílo vskutku geniální, až genitální.
To je ale svěží dílko, šajze!
To jsem se zas jednou srazil s přílišným intelektuálnem. I když mi nezávislá a trocha obskurní tvorba příjde sympatická, tohle šlo totálně mimo mě. Samozřejmě, občas narazíte na vydařený díl, ale čtení jsem vzdal už někde v polovině.
Vynikající kniha, na kterou jsem se těšil od doby, kdy jsem věděl, že byla vydána. Znal jsem některé střípky ze stránek A2, ale tentokrát takhle pohromadě, to je čtenářské potěšení. Bavil jsem se snad téměř na každé stránce, moje oblíbené výtvarné duo boduje na celé čáře. Je místy až geniální, co se dokáže všechno odehrát na stránkách třípanelového stripu, jehož jeden jediný obrázek se vůbec nezmění.

Celkový dojem: 90%
"Hovory z rezidence Schlechtfreund" je strip, který bych mohl doporučit, což jsem se snažil vyjádřit i tím, že jsem dal tak vysoké hodnocení. Je to do jisté míry experiment, samozřejmě, ale ve stripu není až tak neobvyklé, že je kresba neměnná a mění se pouze text. I v tom je ale výzva, protože pokaždé přijít s nějakým novým scénářem, který má smysl, pobaví anebo něco řekne, to je pořádně náročný úkol. Pánové Baban a Mašek to zvládli dokonale. V případě delších stripů přes dvě stránky (anebo i více) to vyznívá nejvíce. Grafiky, které jsou také součástí knihy, jen vhodně dokreslují tu podivně intelektuálně příjemně přízemní atmosféru této knihy, které napomáhá i velký formát - jeden strip rovná se jedna strana a máte knihu, která se ve vaší knihovně rozhodně neztratí. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/01/476-hovory-z-rezidence-schlechtfreund-90.html