Smrtonoš
Comics Centrum1. vydáníčerven 2024
4
...
...
...
...
+ 11 dalších ukázek
V roce 1973 namaloval americký výtvarník Frank Frazetta obraz hrozivého bojovníka na koni v brnění a s rohatou přilbou, jehož tvář je zastřena stínem. Postava drží v rukou štít a zakrvácenou sekeru. Postavu a obraz pojmenoval Smrtonoš (Death Dealer).

Frazetta později namaloval dalších pět obrazů se Smrtonošem, které byly použity jako obálky k různým knihám. Na motivy těchto obrazů vniklo několik románů, soch, komiksových sérií, her Dungeon & Dragons a III. armádní sbor USA přijal „Smrtonoše“ za svého maskota a jeho sochu umístil před svými kasárnami.

Tentokrát se nového příběhu Smrtonoše ujal jako hlavní tvůrce uznávaný scenárista komiksů a animovaných filmů Mitch Iverson. Ke spolupráci si přizval výtvarníky Esaua a Isaaca Escorzovy (Želvy ninja: Poslední rónin), Stefana Martina (Stranger Things), Axela Medellina (Elephantmen) a koloristu Luise Delgada (Želvy ninja: Poslední rónin).

Příběh vypráví o prokletém barbaru Kurovi, jehož rohatou přilbu, kterou nikdy nesundává, obývá démon. Kur se náhodně setkává se ženou s dítětem, kterých se, přes varování svých instinktů i démona ve své přilbě, rozhodne ujmout a chránit je. Brzy však svého rozhodnutí hořce lituje.

Obsahuje sešity série Frank Frazetta's Death Dealer #1-15 (květen 2022 - červenec 2023)

Scénář
Rob Bou-Saab, Torunn Grønbekk, Mitch Iverson, Mark McCann, Michael Moreci
Art
Esau Escorza, Isaac Escorza, Diego Galindo, Leonardo Manco, Stefano Martino, Axel Medellin, Diego Yapur
Barvy
Luis Antonio Delgado
Obálka
Frank Frazetta
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Veronika Černá, Radek Chaloupka, Václav Dort, Václav Dort, ml., Eliška Hanzlíčková (Eli), Dita Křišťanová, Tomáš Náprstek, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Veronika Vrbová
Žánry
fantasy
ISBN/ISSN
978-80-7652-144-5
Vazba
šitá v tvrdých deskách (s mechovým potahem a parciálním lakem)
Formát
215 x 325 x 45 mm
Tisk
barevný
Stran
448
Původní cena
2400 Kč
Originál
Frank Frazetta's Death Dealer (Opus Comics, 2022-2023)