Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 1 další ukázka

Koupit
Jednoho dne najdou pracovníci elektrárny v Pyrenejích mrtvolu koně zavěšenou na lanovce, která je tu jedinou přístupovou cestou. K vyšetřování je povolán Martin Servaz, velitel jednotky v Toulouse. Ten na mrtvole identifikuje DNA patřící jednomu z chovanců nedalekého ústavu pro duševně choré vrahy. Institut má nejvyšší úroveň zabezpečení… brzo se však objeví první lidská oběť. Hluboko v zamrzlém údolí se odvíjí šokující případ šílenství a pomsty, který prověří Servazovy schopnosti jako žádný předtím.

Komiksové zpracování oceňovaného thrilleru Bernarda Miniera.

Scénář
Philippe Thirault
Předloha
Bernard Minier
Art
Mig
Barvy
Mig
Lettering
Grafické a DTP (GDTP) studio Albatros Media
Překlad
Jiří Žák
Redakce
Jana Červená, Petra Jasovská, Barbora Pokorná, Markéta Popková
Žánry
adaptace, thriller
ISBN/ISSN
978-80-7683-464-4 (XYZ (Albatros Media a.s.))
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
210 x 270 x 13 mm
Tisk
barevný
Váha
639 g
Stran
112
Cena
469 Kč
Originál
Glacé (Philéas, 2022)
 • trudoš
  trudoš editor31.1. 19:34Mráz
  Za mne jednoznačně lepší než předloha, už jen kvůli tomu, že byly vypuštěny všechny nudné pasáže, bědující nad stavem moderní společnosti.
  Těch něco málo přes sto stran komiksu dává vyniknout detektivní linii, aniž by byla utopena v balastu odboček, díky čemuž se čtenář v ději tolik neztrácí. Matoucí však nadále zůstane proveditelnost prvních dvou vražd, nemluvě o krapet chaotických motivacích jednotlivých protagonistů – touha po pomstě je jasná, třebaže jsem přesvědčen, že zničit pověst pachatelům oficiální cestou by pro ně bylo mnohem horším trestem. Naprostým tajemstvím však pro mě zůstalo zapojení Juliana Hirtmana, který tu je evidentně pouze proto, aby evokoval mnohem slavnější Mlčení jehňátek a ve finále byl autorovi co k čemu pro další knihy. Příběh jinak dokonale ilustruje tvůrčí styl Bernarda Miniera, pro kterého je podstatnější šokovat čtenáře samoúčelnou morbiditou a kostlivcem ve skříni, než se zabývat logikou. Pravdou ale je, že v komiksové podobě mě to alespoň bavilo číst.
12
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš17.2. 10:44Mráz
 • trudoš
  trudoš editor31.1. 19:34Mráz
 • Palebras
  Palebras29.1. 13:57Mráz