Ruthwen Manor je staré, polorozpadlé sídlo, které rozhodně zažilo lepší časy... Nebo možná ne. Možná, že v tomhle domě bylo ukryto odjakživa něco strašného. Něco, co mohlo způsobit zmizení imigrantů bez domova, kteří se mezi zdmi tohoto domu ukrývali. Lidí, kteří jsou všem lhostejní, bez snů a bez ambic, sražených těžým osudem na kolena a nucených otročit nelítostnému kriminálníkovi Stefanu Lakovi. Nazir, Guli, Violeta jsou obětmi riskujícími v domě Lorda Ruthwena vše co jim zbylo... A jediný, kdo jim může pomoci obrátit přízeň osudu na svojí stranu je Dylan Dog...

Originál: Dylan Dog #215: Il pozzo degli inganni (srpen 2004). Vydal: Sergio Bonelli Editore.

Scénář
Pasquale Ruju
Art
Luigi Piccatto
Obálka
Angelo Stano
Lettering
Mario Tachecí
Překlad
Mario Tachecí
Redakce
Mario Tachecí, Alexandr Tachecí
Žánry
detektivka, horor
ISBN/ISSN
ISSN 1214-8172 (A.F.F.L. s.r.o.)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
145 x 208 mm
Tisk
černobílý
Stran
104
Cena
69 Kč
Originál
Dylan Dog #215: Il pozzo degli inganni (Sergio Bonelli Editore, 2004)
 • Kabukiman
  Škoda že už nevyšel další díl. Dylan je v rámci svého žánru pohodové čtení. Škoda, škoda...
 • J.Connor
  Rozhodně se u mě nejedná o nějakou náhodnou šalbu, Dylan Dog naprosto naplňuje mantinely svého formátu a žánru. Navíc jsem zde z úvodníku zjistil, že jej stvořil Tiziano Sclavi, autor románu Dellamorte Dellamore. Stejnojmenný film patří do zlatého fondu nejen italské kinematografie.
 • Kocour
  První Dylan Dog, co jsem četl a byl jsem příjemně překvapen. Námět sice nebyl nikterak originální a navíc mi celý příběh přišel dost jednoduše předvídatelný, ale nějakým zázrakem mě to bavilo, asi díky zručnosti autora. Určitě si přečtu i další díly.
 • DracoAn
  Opravdu výbornej scenař a kresba taky dobrá. Od novýho komiksu se vyplati brát jenom dylana doga a nathana nevera.
 • willis
  k předešlému komentáři nemám co dodat. :)
 • DEmnoG
  Tak opet prekvapeni... Minule me Dylan prekvapil vybornou kresbou, tentokrat je to scenar. Kdyby Mignola napsal tenhle one shot v hlavni roli s (kupodivu:)) Hellboyem, tak bych byl spokojen. Kresebne na stejne urovni, jako druhy dil, tedy kresba prumerna. Ted jenom doufat, ze dalsi dil Dylana byl nakreslenej jako Manila a scenar na urovni Studny:). A abych nezapomel, Groucho opet perli!