Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Jednoho dne se Takemiči Hanagaki dozvídá, že jeho přítelkyně z dětství zemřela vinou tokijského gangu. Její smrt ho zasáhne, ale to ještě netuší, co ho čeká. Stačí stisk ruky s dívčiným bratrem – a přesune se do minulosti, kdy ještě chodil na školu. Má šanci všechno změnit. Jen musí vstoupit do gangu.

Série je známá především pod názvem Tokyo Revengers (anglický název), než pod originálním názvem Toukyou卍Revengers.

Scénář
Ken Wakui
Art
Ken Wakui
Obálka
Ken Wakui
Lettering
Violet Kočí (Lelita, Lelita Kočí, Violet), Jakub D. Kočí
Překlad
Vít Ulman
Redakce
Tereza Micková, Marek Mikeš
Žánry
akční, drama, young adult
ISBN/ISSN
978-80-7679-190-9 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
128 x 182 mm
Tisk
černobílý
Váha
245 g
Stran
196
Cena
229 Kč
Originál
Toukyou卍Revengers #01 (Kodansha Ltd., 2017)
 • instageek_cz
  instageek_cz22.7. 13:08Tokyo Revengers #01
  Přiznám se, že jsem Tokyo Revengers napřed bral jen jako takové zpestření. S domněním, že to prostě zkusím, bude to ok, ale nic, co by mě uchvátilo, tak to zas pošlu dál. Jenže se stalo něco, co jsem nečekal – mně se to fakt k*revsky líbilo!:)) V příběhu se mísí spousta prvků, které mám rád. Hlavní hrdina Takemiči je looser. Kdysi možná míval potenciál, ale teď ho v práci komanduje mladší šéfová a jemu nezbývá než se neustále omlouvat. Jednoho dne se dozví, že jeho láska ze základky zemřela, stala se náhodnou obětí útoku gangu. Když se pak večer vrací domů, honí se mu to hlavou a... spadne do kolejiště metra!

  Vlaková souprava se blíží, Takemiči čeká, že jde o konec jeho mizerného života... aby najednou zjistil, že se přemístil o několik let zpátky v čase! Co to znamená? Druhou šanci. Pro něj i pro jeho holku Hinu. Může zařídit, aby v osudný den nebyla na místě, kde jí zabili... Takže v sázce je hodně, což zaručuje čtenářovo napětí. Takemiči má před sebou šíleně těžký úkol. Musí se potýkat se spoustou brutálních, nevyzpytatelných psychopatů, kteří se teprve dávají dohromady, aby vytvořili pozdější vraždící gang. Nezbývá mu, než se dostat mezi ně a tím změnit i jejich budoucnost. Za každou cenu. Jeho odvaha a odhodlání vám budou sympatické.

  Hina je moc milá, kurážná holka. Také mají kamarády, kteří vás stihnou i na nevelkém prostoru zajímat. A záporáci jsou tady násilničtí hajzlové nejhoršího kalibru. Takže jo, tenhle příběh o lásce, bojích gangů mladistvých a cestování v čase mě fakt zaujal. Odehrává se v reálném prostředí, nejsou tam žádné nadpřirozené postavy ani hi-tech vychytávky, čili o to víc vyniká atmosféra běžného Japonska. Super a už aby byl druhý díl!

  Hodnocení: 9/10
521