Ateliér špičatých klobouků #08
CREW1. vydáníkvěten 2022série Ateliér špičatých klobouků 8/11
3.8
...
...
...
...
+ 5 dalších ukázek
Koupit
Po bouřlivých událostech v Auditoriu se dívky navracejí do Ateliéru, ale na odpočinek rozhodně nebude čas. Čeká je totiž slavnost Stříbrného večera, která před ně postaví nové překážky. Kam až lze zajít pro dobro věci a jak pomoci těm, kdo si svůj osud nevybírají? Co vlastně znamená, být pravým kouzelníkem? ​Připravte se s Coco i s postavami z prvních dílů poodhalit další část magického světa Ateliéru.

Série je známá především pod názvem Witch Hat Atelier (anglický název), než pod originálním názvem Tongari Boushi no Atelier.

Scénář
Kamome Širahama
Art
Kamome Širahama
Obálka
Kamome Širahama
Lettering
Martina Bellová
Překlad
Michala Kropáčková
Redakce
Matyáš Anton, Tereza Micková
Žánry
fantasy, pohádka
ISBN/ISSN
978-80-7679-182-4
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
128 x 182 x 11 mm
Hmotnost
200 g
Tisk
černobílý
Stran
160
Původní cena
229 Kč
Originál
Tongari Boushi no Atelier #08 (Kodansha Ltd., 2020)
Zatímco se děj opět neposouvá ani o píď – Coco a Tarta jenom zapáleně vymýšlejí kouzlo, které "změní svět" (tzn. zpřístupní invalidům všechny cesty, ehm), autorka do malých čtenářek hustí jedno prosté moudro (o třídním, nerovnostářském postavení, ne(vy)léčených zraněních, magických omezeních) za druhým, znovu a opakovaně. Hezky napřímo, citově, po lopatě – chudáček dobrotivý sirota, co se špatně narodil, život se s ním nemazlil, nikdy nic neměl a ještě si nohy pochroumal. Protože se (asi/snad už brzy) bude muset laskavá Coco bolestivě rozhodnout, jestli jí zákony omezená magie postačuje k tomu, aby mohla splnit všechny své veskrze šlechetné a bohulibé cíle.