Batman Detective Comics #09: Gordon ve válce (paperback)
BBart s.r.o.1. vydánílistopad 2020série Batman Detective Comics (New 52) 26/28
3.8
...
...
...
...
+ 2 další ukázky
Koupit
Býval to nejlepší gothamský policajt. Teď je z něj Temný rytíř.

Jima Gordona nikdy nenapadlo, že se ocitne v kůži svého někdejšího spojence i protivníka a že převezme roli Batmana. Nyní, když je sám tváří pod maskou, zjišťuje, že riziko, které to obnáší, je mnohem větší, než si kdy myslel. Větší bude ale i odměna.

Nyní se Gordon nemusí řídit předpisy a nařízeními platnými pro Gothamskou policii, a má tak sílu dořešit své staré případy, pomoct svým starým kamarádům a zaútočit přímo na nepřítele. Ale minulost se umí ozvat, a i když teď Jim zaujímá v boji proti zločinu jinou roli, duchové starých časů se hlásí o slovo. Mučedníci a magoři, mariňáci a magie, mordy a mely – pokud chce být Gordon strážcem Gothamu, musí se s nimi se všemi vypořádat…

Obsahuje sešity série Batman Detective Comics (New 52) #48-52 (leden 2016 - květen 2016)

Vyšlo v brožované, limitovanější pevné vazbě s přebalem a extra limitované pevné vazbě s přebalem na speciálním papíře s černobílou variantou obálky, číslované s certifikátem (52ks).


Scénář
Peter J. Tomasi
Art
Rafael Albuquerque, Chris Burnham, Shawn Crystal, Carmine Di Giandomenico, Scot Eaton, Frazer Irving, Kelley Jones, John Paul Leon, John McCrea, Scott Alan McDaniel, Carlo Pagulayan, Fernando Pasarin, Cameron Stewart, John Timms
Ink
Wayne Faucher, Matt Ryan
Barvy
Hi-Fi (Design), Jim Aparo, Chris Brunner, Nathan Fairbairn, Romulo Fajardo Jr., Frazer Irving, John Kalisz, Michelle Madsen, Dave McCaig, Michael Jason Paz, Chris Sotomayor (Sotocolor), Dean White
Obálka
Andrew Robinson
Lettering
Pavel Mařata
Překlad
Petr Zenkl
Redakce
Mirka Jarotková, Pavel Kořínek
Žánry
akční, superhrdinský
ISBN/ISSN
978-80-7595-408-4
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
168 x 258 mm
Hmotnost
482 g
Tisk
barevný
Stran
152
Původní cena
399 Kč
Originál
Batman Detective Comics #09: Gordon At War (DC Comics, 2016)
Varianty
Batman Detective Comics #09: Gordon ve válce (paperback) (2020)
Batman Detective Comics #09: Gordon ve válce (pevná vazba) (2020)
Batman Detective Comics #09: Gordon ve válce (limitovaná edice 52ks) (2020)
Sice mě může hřát, že mám v knihovně kompletní sérii, ale jinak tento poslední díl hodnotím jako veskrze zbytečný. Gordon jako nový Batman mě bavil v Supertíze i v Krvi hrdinů, ale tady baví jen do té míry, aby se kniha dala dočíst. Ty příběhy nejsou úplně špatné, ale ničím neohromí. Hrdinou této knihy je pro mě detektiv Harvey Bullock, a to jenom proto, jak v prvním příběhu sype z rukávu znalosti z historie kosmonautiky. Potěšila mě také galerie alternativních obálek, která je na konci knihy poskládaná do jednoduchého vyprávění.
Detective Comics #09: Gordon ve válce mi trochu naháněl hrůzu. Pořád mám v živé paměti Supertíhu a Květy zla od Snydera, kdy mi Gordon jako Batman prostě absolutně neseděl. Do jisté míry tomu zcela určitě přispěl svou kresbou Greg Capullo, kdy mi jeho kresba v celkovém dojmu vyloženě nevadí, avšak v případě Jimba aka Batmana jsem to docela těžce rozdýchával. Každopádně tady se ale žádná hrůza a problémy s rozdýcháváním naštěstí nekonají a všechny předsudky byly po pár stránkách rozptýleny. Dokonce si troufnu říci, že se jedná o jeden z nejlepších Detective Comics dílů, které u nás vyšly. Neřeší se zde obrovská apokalypsa s Gotham City na pokraji absolutního zhroucení, nýbrž hodně dobře rozjetá vyšetřovačka s fanatickým záporákem. Tady mi Gordon ve své roli Batmana vyloženě sednul a společně s Bullockem znovu utvořili rozjetý tandem dvou matadorů potírající zločinnost v Gothamu. Co se týče příběhu druhého, zde se s Gordonem podíváme daleko za jeho domovinu a zavzpomínáme na jeden starý průšvih, jehož následky doslova vylezly ze dna na povrch. Celkově celý devátý díl měl mírně jiný nádech než předchůdci z této řady, což však považuji za velké plus, jelikož zde nehrál svou roli Bruce ale Jim, který rozhodně dokázal, že může táhnout kvalitní příběh o Batmanovi zcela sám. Kresba mi rozhodně a bez debat sedla daleko více než v Capullově podání a konečně jsem byl s Gordonem jako Batmanem spokojen. Rozhodně velká spokojenost! Plný počet!
Většina kreslířů zde má komiks jen na jednu stránku ve speciální povídce na konci - každá stránka je zároveň variantou nějaké významnější obálky, ke konci je to uvedeno i s náhledem obálek a přehledem, kterou kdo kreslí. Hlavní příběh dělají jen Peter J. Tomasi, Fernando Pasarin a Matt Ryan.
Koukám že kreslířů je víc než je zdrávo, jinak gratuluji BB artu, že vydal další celou sérii i když hooodně pozdě, ale přece.