Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 2 další ukázky

Koupit
Kniha nám představí komiksy Goro, ochránce makaků, Člověk zvaný Son a Mistr Looping, které vznikly počátkem 90. let za spolupráce Ivo Pechara a Jiřího Petráčka. Zvláštní postavení má v knize Past uprostřed vichrů. Tento komiks se po více než dvaceti letech podařilo dovést do finální podoby. Ztvárnil jej kreslíř Ladislav Říha.

Součástí publikace je bohatý doslov osvětlující osudy vzniku jednotlivých komiksů.

Vyšlo jako 10. kniha v řadě "Galerie českého komiksu"

Z celkového nákladu je 200 výtisků opatřeno 2-stránkovým komiksem Sedm kreslených. Řečený komiks Sedm kreslených je signován kreslířem Jiřím Petráčkem a plně nahrazuje oblíbený Pamětní list.


Scénář
Ivo Pechar
Art
Jiří Petráček (Oskar), Ladislav Říha
Obálka
Jiří Petráček (Oskar)
Žánry
dobrodružný
ISBN/ISSN
978-80-8809-833-1 (Josef Vybíral)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
216 x 303 mm
Tisk
barevný
Váha
998 g
Stran
176
Cena
599 Kč
  • louza
    Tématicky velmi překvapivá sbírka. Autor se zaměřuje na problematická a vcelku dospělá témata jako je obchod se zvířaty, průmyslové a obchodní nekalosti v zahraničním obchodu, nebo rasismus, což je pro seriály v časopisech pro mládež přelomu 80. a 90. let více než překvapivé. Příběhy jsou dobře napsané, nelimitují se jednou stranou a mají pěkný celistvý rozmach. Vrcholem knihy je rozhodně dramatický příběh Člověk zvaný Son, pojednávající o českém soužití s vietnamskou komunitou na sklonku 80. let. Petráček je skvělý řemeslník a knize po formální stránce naprosto nic nechybí. Přímo mistrovský kus to sice není, ale jako reflexe doby je kniha více než zajímavá. 85%
  • Darth Raelchi
    Darth Raelchi mecenáš10.11.2019 18:27Goro, ochránce makaků a další komiksy
    Pro mě slabší sbírka od Vybírala, ale je to dáno tématikou a obsahem. Samotná edice je samozřejmě jako vždy naprosto povedená. Oskar nikdy nebyl můj favorit, ale pár jeho komiksů mám moc rád a ty, které moc nemusím, se mi zase dobře čtou a na dojmu mi to v ničem neubírá. Tady to táhnou první 2 příběhy. Ty jsou luxusní. Goro je takový abíčkovský, i co se rozvržení panelů a narativu týče. Son je zase vidět, že Oskar dostal "volnou ruku" v užití stylu. Je to daleko zralejší, ale o to zase prostší výrazem. Působí to místy snově až jako vyprávění příběhů, který se kdysi stal a já už si pamatuji jen tu kostru příběhu. Mistr Looping je jakýsi pokus o průmyslovou špionáž či sabotáž, prvky thrilleru se nezapřou, ale na můj vkus je tento komiks strašně nahuštěný a působí uspěchaně. Jakoby nám chtěli autoři strašně moc říct v krátkém čase a místy jsem se ztrácel. Hodně situací byly nedořešené a pouze se na ně navazovalo, na které se pak navazovalo. Trochu chaos, ale nějak se v tom zorientovat dalo. Past uprostřed vichrů je pro mě omyl. Je tam asi proto, že to je Pechar a že na tom kdysi dělal s Oskarem. Absolutně nemám páru o čem to bylo a co tím chtěl básník říct. Možná to mít delší rozsah, bylo by to asi lepší, ale pro mě je to jen kuriozita. Suma sumárum dávám 4 hvězdy. Přeci jen jsem byl pořád spokojený.