Stopa legionáře 2
Argo1. vydáníprosinec 2015série Stopa legionáře 2/2
3.9
...
Na komiksovou knihu Stopa legionáře, která mapuje historii československých legií za první světové války, navazujeme volným pokračováním s podtitulem Osudy. Najdete v ní osudy dvaceti známých legionářů, které jsou vždy popsány ve stručném životopisu a krátkém komiksovém příběhu. Komiksy se zaměřují na klíčové události jejich životů a zdaleka nejsou situovány jenom do období první světové války. Mnoho legionářů bylo zapojeno do odboje za německé okupace, některým později zkřížili životní dráhu komunisté, jiní se zase vydali na cestu zla ať už na straně fašizmu či komunizmu. Dvacet osudů je zkrátka rozprostřených do velké části dvacátého století a živě dokumentují naše divoké novodobé dějiny.

V knize najdete tato jména: Jan Čapek, Antonín Číla, Stanislav Čeček, Emanuel Moravec, František Moravec, Radola Gajda, Otto Gutfreund, Otakar Husák, Sergej Ingr, Vladimír Klecanda, Karel Kutlvašr, Vojtěch Luža, Josef Mašín, Rudolf Medek, Heliodor Píka, Ludvík Svoboda, Jan Syrový, Josef Jiří Švec, Rudolf Viest, Sergej Vojcechovský.

Scénář
Zdeněk Ležák
Art
Michal Kocián
Redakce
Richard Klíčník
Žánry
dobrodružný, historický, válečný
ISBN/ISSN
978-80-257-1684-7
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
230 x 290 mm
Tisk
barevný
Stran
128
Původní cena
398 Kč
Těžko lze na tak krátkém prostoru popsat velmi bohaté osudy tolika legionářů, takže zvolení textového doprovodu ke krátkým komiksům, které vyprávějí pouze jednotlivé životní okamžiky daných jedinců, je asi správná forma. Vážnější tón se mi zamlouvá více než ten lehce infantilní u prvního dílu a je nutno přiznat, že člověk se z komiksu dozví mnoho zajímavého. Doufám jen, že jemné komiksové fabulace mi neutkvějí příliš v paměti a zůstane pouze vzpomínka na skutečné události dle dějinných pramenů, byť i ty samozřejmě nemusí interpretovat historickou realitu přesně či správně.

Celkový dojem: 80%