Koupit
Publikace obsahuje příběhy lidí, kteří se potýkají s finančními potížemi. Vystupuje zde rovněž prasátko, které se často trefně vyjadřuje k jednání protagonistů. Na závěr dává prasátko cenná ponaučení, jak problém vyřešit.

Kreslený humorný průvodce finanční gramotností. V rámci osvěty rozesíláno zdarma do knihoven a škol. Autorská práva následně koupilo nakladatelství Mladá fronta.

Scénář
Kamil Kavka
Art
Richard Svitalský
Žánry
naučný
ISBN/ISSN
978-80-260-3246-5 (M.B.A. Finance)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
? x 230 mm
Tisk
barevný
Stran
99
Náklad
1000ks
 • kaylin
  Docela mě překvapilo, že komiks, který se jinak prezentuje tím, že chce lidem ukázat, jak to s financemi chodí - a že některé rady jsou skutečně skvělé - dokáže být takhle jednostranný, respektive dokonce i propagační. Banky jsou definovány jako instituce lidumilné, exekutoři jako přátelé, ostatní jsou nepřátelé. Jistě, není to dokument, ale přesto je to publikace, která se snaží pomoct. Měla by být nezaujatá. V případě scénáristy je to ale těžko splnitelné, když on sám na finančním trhu působí. Kdyby byla tato zaujatost odstraněna, bylo by to skutečně skvělé dílo ve svém oboru, který je na poli komiksovém v podstatě v plenkách. Alespoň v České republice ano. Tak co si budeme povídat, někdy mám pocit, že komiks je tu v plenkách stále. Přesto "Čas dluhů! Rozhodně plní svůj účel, dává dobré rady, většinou, a navíc je ještě doplněn o závěrečný slovníček pojmů, který také pomůže při orientaci ve financích. Záměr dobrý, dobře provedený, ale nedotažený k dokonalosti. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/11/368-cas-dluhu-60.html
 • Kapis
  GWB: ááno, banky jsou hodné a když tvrdíš opak je to chucpe-;) Jsem původně myslel, že to je nějaký propagační materiál z Kalouskova ministerstva pro školy zadara - ale oni za to chtějí dokonce prachy?? UFF
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.5.2013 21:57Čas dluhů, aneb, Co byste měli vědět o penězích
  Hrozně zajímavý komiks, který má na první pohled velmi "ušlechtilé" cíle, a to sice vzdělat lidi o základních ekonomických úkonech a vštípit jim nějakou tu základní finanční gramotnost. Pravdy o tom, ať člověk platí upomínky, nekupuje si zbytečnosti, a ať se zbytečně nezadlužuje ("Jsem váš dluh! Mám vás rád a budu u vás bydlet!"), zní velmi banálně, ale jak známe příklady z okolí, mnoho lidí se jimi neřídí. Jenže všechno vyznívá až příliš jednostranně (exekutor přece není zloděj - inu, jak se to vezme) a opakuje takové ty jednoduché mantry rádobyzodpovědného uvědomělého člověka, který volí pravici a rozumí přece tomu, že vše je oukej, laissez-faire. Nezdráhám se tvrdit, že jde tak trochu o "kapitalistickou bankovní propagandu". Bacha na lichváře, ale normální banky jsou fajn... jo a rozhodně se pojistěte! Ještěže je ten komiks místy docela vtipný.

  Celkový dojem: 50%