Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Comicsové zpracování denníků Mórice Beňovského, slovenského šlechtice, který se přes Polsko a Sibiř dostal až na Madagaskar, kde umřel jako král.

Scénář
D. Galský, Jaroslav Weigel
Kresba
Gustav Krum
Redakce
Hynek Gregor
Obálka
Gustav Krum
Grafické úpravy
Miroslav Tvrdík
Žánry
autobiografie, dobrodružný, historický
ISBN/ISSN
80-900669-0-9 (Parta)
Vazba
sešit v měkkých deskách
Formát
210 x 295 mm
Tisk
černobílý
Stran
28
Náklad
20000ks
Cena
12 Kčs
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš20.2.2020 09:21Král Madagaskaru
  Skvělá kresba a skvělý příběh, které mu uškodila stylizovaná délka 28 stran a zredukovaný, resp. uspěchaný, závěr. Prostě to nevyznělo, jak mělo. Formát a podoba komiksu je otřes, ale aspoň něco a dlouho mi to strašilo doma, než jsem sehnal Velkou knihu komiksů Gustava Kruma. Skvělý komiksový dějepis, který ani dnes neurazí a má nám pořád co říct o lidském osudu a jeho trudnomyslnosti.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš10.12.2010 08:33Král Madagaskaru
  Gustava Kruma můžu od skvělého Kapitána Blooda, který vyšel v ABC. Král Madagaskaru je na tom co se týče kresby jen o chlup hůře. Nicméně docela děsivá je obálka, jejíž autorem je podle všeho taky Krum, což mi hlava nebere. Pro mě do té doby neznámý příběh Beňovského si o dobrodružné komiksové či filmové zpracování přímo říká, ale hlavně druhá půlka je už vyprávěná neskutečně překotně s tím, že v závěru se džber převrhne a konec jsem tedy moc nepochopil a postrádal logiku (SPOILER-guvernérovi vojáci jej tedy zastřelili ? A jak mohl pak napsat tu knihu ? A proč jí manželka dostala v Londýně, když s ním byla na ostrově v den jeho smrti ?). Jak jsem si vzápětí dohledal, oproti skutečnosti bylo vynecháno několik celkem zajímavých epizod a celá madagaskarská mise došla značného zjednodušení i černobílého vidění věcí. Jinak klasika, 1. číslo slibované nové edice ROMtika A Napětí, další skvělé seriály budou následovat !
 • Woffce
  Tohle zpracování příběhu Mórice Beňovského jsem louskal v 70. letech minulýho století jako pionýr v časopise "Pionýrská stezka", kde vycházel na pokračování. Bavil mě jen o trochu víc než seriál "Vivat Beňovský !", díky kterýmu mě - nevím proč - dodnes po nocích straší představitel hlavní role, slovenský herec Jozef Adamovič... :---) Dnes už ale víc docením kresbu Gustava Kruma a....., a to je vlastně všechno. Osudy Móricovy nasednou na první stránce na horskou dráhu - a po chvílema až legrační jízdě prudce zabrzdí - a vystupovat ! Snaha vtěsnat tu košatou rozvětvenou (a upovídanou) předlohu do osmadvaceti stránek komiksu byla ale už předem zjevně marná. Přesto ji ale oceňuju - a to tím spíš, že a) dle četnosti komentářů vlastním možná unikát, kterej jsem b) nedávno vydražil na Aukro za Kč 30,- - včetně poštovnýho. :---)
112