Str. 13
Str. 36
Str. 55

+ 3 další ukázky

Bylo nebylo… jednou v Benátkách v dubnu 1921: Corto Maltese ve snaze rozluštit hádanku, kterou mu v dopise zaslal jeho přítel spisovatel Frederick Rolfe, známý pod pseudonymem Baron Corvo, zde pátrá po záhadném talismanu, vzácném smaragdu s magickým nápisem, přičemž se propadne střechou na tajnou schůzi zednářské Velké lóže, zaplete se do šarvátky se skupinkou bojovných fašistů, je obviněn z vraždy, potkává slavného básníka Gabriela D’Annunzia, novoplatónskou filozofku Hypatii a rabína Melchisedecha. Sugestivní atmosféra nočních Benátek s jejich impozantními paláci, tajemnými zastrčenými dvorky, všudypřítomnými kočkami, kamennými lvy, a dokonce i Aladinovou lampou dodává Cortovu dobrodružství snový opar báje, ve které však maltský námořník neztrácí svůj pověstný suchý humor ani všudypřítomnou ironii.

Vyšlo jako 39. svazek velké řady edice Argomiks.
Poprvé vyšlo v nakladatelství L'Europeo v roce 1977, české vydání vychází z upraveného vydání z nakladatelství Casterman z roku 2015.
Písma a černé kontury na obálce vytaženy lakem (emboss). Na internetu se pohybuje chybný náhled obálky s bílým kouřem od cigarety, na finální obálce kouř přechází v červeném lomu na černou barvu viz náhled zde v db.


Scénář
Hugo Pratt
Art
Hugo Pratt
Obálka
Hugo Pratt
Lettering
Jiří Nevěřil
Překlad
Alice Flemrová
Redakce
Eva Brucknerová, Richard Klíčník, Sára Rodová
Žánry
dobrodružný
ISBN/ISSN
978-80-257-4045-3 (Argo)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 310 x 16 mm
Tisk
barevný
Váha
860 g
Stran
128
Cena
788 Kč
Originál
Corto Maltese: Favola di Venezia (L'Europeo, 1977)
Varianty
Corto Maltese: Benátská báje (2023)
Corto Maltese: Benátská báje (limitovaná edice) (2023)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.9. 21:43Corto Maltese: Benátská báje (limitovaná edice)
  No tvl... to bylo škaredý a děsný. Nevím, co na tom lidi viděj. První Corto Maltese mě bavil, ale ve své podstatě to bylo hodně romantické a ukecané, přesto něčím zajímavé. Tohle prostě ne, taková zplácanina všeho možného, postavy nelogické i jejich pohnutky a vše mi přišlo jaksi účelové, aby to dalo uzavřený a kompletní příběh. Do toho ten koloring byl děsnej, jako by tam převládaly 3 barvy a hodně červená. Pratt u mě zatím moc neválí, uvidím co najdu dál od něj, ale tohle už prosím nikdy.
 • J.Connor
  Velmi atmosférické a osobité, se skutečně velmi specifickou poetikou i vizuálem. Mám pak dojem, že si vcelku dovedu představit stopu, kterou to ve své době zanechalo a i vliv na věci budoucí. Celkový dojem pro současného a dosud nepolíbeného čtenáře však není ve výsledku úplně hluboký a člověk se neubrání úvahám o silně působícím zubu času. Čas nevrátím a silný nános žánrově spřízněných tun komiksů ale i jiných děl sice pozdějších, ale z mého pohledu o mnoho kvalitnějších, sráží milého Corta už dnes spíše do vod průměru. Také si nejsme úplně jist, že jsem grafickou osobitost vždy úplně ocenil, např. u ztvárnění některých ženských postav. Jsem rád, že mám tenhle kousek ve sbírce, ale nákup dalších dílů bych velmi, velmi, vážil.
 • radimisko
  Slavný dobrodruh evropské komiksové scény Corto Maltese, který je tak trochu i pirátem, si za všech okolností udržuje svůj pověstný smysl pro humor a nadsázku. Stránky dýchají skoro hmatatelnou atmosférou, kterou vyhlášený scenárista a kreslíř Hugo Pratt uměl vytěžit na maximum. Benátská báje připomínají příhody Rychlých šípů ve Stínadlech.