Radiator & Recyklator: Komiksová trilogie
Labyrint1. vydáníčerven 2021série Radiator & Recyklator 3/3
3.1
...
...
...
...
+ 3 další ukázky
Koupit
Postapokalyptický příběh ve stylu Falloutu, Mad Maxe nebo Avatara přináší originální komiksový svět připravený k prozkoumání. Komiks o konci civilizace, jak ji známe. Inspirativní četba pro každého, komu není budoucnost této planety lhostejná.

Pragmatik Radiator a idealista Recyklator jsou nerozluční přátelé. Po nezdařeném ekologickém happeningu se ocitají ve víru událostí, které je neplánovaně zavedou do tajné podzemní laboratoře, vzdáleného vesmíru i zpátky na Zemi po ničivé katastrofě. Tento nový svět je ovšem ještě nevyzpytatelnější a nebezpečnější než ten starý, za jehož reformu a záchranu oba bojovali. Lidé a zvířata zmutovali v děsivá monstra a ze života se stal dennodenní zápas o naplnění nejzákladnějších potřeb. Navíc se zdá, že mnohem větší hrozbu než nová divočina představuje bezohlednost a domýšlivost civilizace, jíž se podařilo zčásti přežít. Při snaze pochopit, co je v neznámém světě dobré, a co zlé, co je pokrok a co úpadek, oba hrdinové vystavují náročné zkoušce své morální zásady i vlastní životy.

Kniha obsahuje kompletní trilogii R&R včetně úvodních dvou svazků Nic menšího než záchrana lidstva a Restart lidstva.

Scénář
Petr Korunka
Art
Petr Korunka
Obálka
Petr Korunka
Redakce
Joachim Dvořák, Hana Janišová, Ondřej Kavalír
Žánry
dobrodružný, humorný, postapokalyptický, satirický, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-88378-01-3
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
190 x 250 mm
Hmotnost
1262 g
Tisk
černobílý
Stran
360
Původní cena
495 Kč
Zajímavé setkání po deseti letech a dovršení bláznivého dobrodružství. Samozřejmě jsem si téměř nic nepamatoval, takže jsem trilogii přečetl celou. A zatímco i po tolika letech má alespoň první polovina příběhu náznak jakéhosi zajímavého dystopického světa s enviromentálním poselstvím a autor pracuje s vtipnými piktografickými a jinými grafickými nástroji (potud dílo hodnotím kladně), vše se ztratilo a utopilo v plochém a nezajímavém dobrodružném putování a existenčním střetu jakýchsi za vlasy přitažených magorů, které vytváří zvláštní nekonzistentní napětí mezi osudy či nejasnými motivacemi jednotlivců a tím globálním, které je v mnoha ohledech jen lehce naznačeno. Do toho zvláštní ezo-buddhisticko-madmaxovské pasáže, které jako by chtěly naznačovat hlubší smysl, ale dále než za to, že lidstvo si v tomto nadsázkovém sci-fi světě zničilo přírodu, nejdou. Komiks opravdu sice velmi často slouží jako platforma pro sociálně-kritické úvahy a "filozofující" dialogy postav, ale už od počátku se vyznačují jistou plytkostí (lidé chtějí nosit módní značky, "brainstormovat" je ošklivé slovo, masová kultura a bulvár jsou zlo...). A dosti mi to pak ztěžovalo pochopit, kdy je autor humorný a kdy vážný.

V kontrastu s tím, jak jsem se na dovršení této trilogie těšil, je to pro mě tedy velké zklamání. Škoda.

Celkový dojem: 40%
Slušná česká práce na poli komiksovém. Trochu mě mrzelo, že se myšlenky a nápady moc nerozvinuly. Byla to taková naťuknutí, ale pak vyšuměla do ztracena a hodně se kecalo kolem, když se šlo z místa na místo nebo nějakou krajinou. Kresba byla fajn a bavila mě, akorát postavy by mohly být trochu víc zmáknuté a lettering se mi také nelíbil. Každá část má vždycky dobrý nápad, ale ve finále jen probuble. Jako by se autor bál jít do toho naplno a rozbít zaběhlé pořádky. Nicméně se i tak projevil dobře a od srdce. Evidentně ho něco tíží a chtěl to ze sebe dostat ven. Krajina a pozadí byly nádherně nakreslené. Jen mi vadily anglické výrazy v popiscích. Nechápal jsem, proč to tam musí být. To by čeština nezvládla?! Ale co už. Když se na to podívám ve srovnání s českými komiksy poslední doby, tak tohle je ten lepší počin. K tomu si přičtu Nanits a máme krásné české zářezy v komiksu. Poslední dobou bída a nuda. Konečně změna!
farnhajt: Asi tak :-( Docela podpásovka..
chceš třetí díl?

kup si trilogii.