Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Nádherně malovaný příběh o lásce a smrti (ne nutně v tomto pořadí) dobíhá svého velkolepého zakončení. Bizarní, legrační, romantický i hororový příběh vrcholí. Jak? To už si budete muset přečíst tuhle knihu. Vím, jak podivně to zní, ale... Ano, tento starý hřbitov mi byl domovem. O něco déle než šest měsíců. Přes celý podzim, zimu a pak i na jaře. Ale s tím už je konec.

Scénář
Hubertus Rufledt, Helge Vogt
Art
Helge Vogt
Barvy
Helge Vogt
Obálka
Helge Vogt
Lettering
Jakub Škraban
Překlad
Martina Dari Antonínová
Redakce
Filip Gotfrid, Boris Hokr
Žánry
dívčí, fantasy, mytologický, romantický
ISBN/ISSN
978-80-7449-771-1 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
170 x 240 mm
Tisk
barevný
Váha
404 g
Stran
92
Cena
249 Kč
Originál
Alisik #04: La Mort (Le Lombard, 2015)
 • Mr. Baboon
  Mr. Baboon17.8.2021 18:44Alisik #04: Smrt
  Alisik je milá a atmosférická záležitost jak pro mladší, tak i starší čtenáře, která chytne za srdce a nechá vás zavzpomínat na časy, kdy do kin vstoupila Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

  Ano, kresba ve stylu Burtonových animáků je tu nad slunce zřejmá a vypadá naprosto dokonale! Každá jednotlivá stránka je něčím speciální a děsivě a roztomile krásná. Konce a začátky jednotlivých kapitol ve stylu mrtváckých zákonů a paragrafů jsou velmi originální a často i úsměvné.

  Za kresbou určitě nezaostává ani příběh, minimálně alespoň ve 3. a 4. knize. V prvních dvou se může zdát, že příběh lehce stagnuje a i že možná nikam nevede. Nicméně poslední dvě knihy naberou úplně jiné obrátky a finále nakonec i překvapí, dojme a nechá ve vás příjemný pocit z dobře promyšleného, odvyprávěného a ukončeného příběhu. A tak to má být...

  Výhodou je určitě i menší formát a pevná vazba, díky kterým se všechny knížky příjemně drží v rukách. Jsou lehké, nedochází k otravnému samozavírání a když si ji chcete vzít s sebou někam na cestu, ani pomalu nevíte, že ji v batohu máte.

  Alisik můžu rozhodně doporučit všem, kteří si chtějí na chvíli odpočinout od nekonečných sérií s pláštěnkami, a přečíst si něco jednoduchého, atmosférického a milého. Suma sumárum, za mě je to rozhodně jedna z nejlepších sérií, která se mi v posledních měsících dostala do rukou.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5.2021 21:36Alisik #04: Smrt
  Hmm, nebavilo a nudilo. Velký špatný. Nejsem cílovka, ale kdybych to aspoň dokázal nějak ocenit, ale fakt nemůžu. Pro mě je to prostě blbost.
 • Netorack
  Netorack5.2.2020 10:14Alisik #04: Smrt
  Tak je to rozhodně zase něco jiného, určitě nejsem cílovka (naopak si myslím, že se tohle bude za rok za dva líbit mé náctileté neteři), ale některé vtípky či možná spíše šťouchance mířily i na mě. Přečetl jsem celou sérii za jeden večer. Kresba je asi na tomto počinu opravdu to nejzajímavější, k tomu možná plus za námět a rozuzlení celé té postmortem situace v níž naši hrdinové uvázli, které se zrovna mě vcelku libilo, a romantiku jsem tedy holt zkousl s tím, že není určena pro mě :) Dávám slabší čtyři.
 • cyboy
  cyboy mecenáš22.10.2019 20:43Alisik #04: Smrt
  Byl jsem pripraveny na dalsi porci pubertalniho trapenicka, kterou jsem taky dostal a navic korenenou zaverem, ktery vyslovene boli. Jak se nakonec ukazalo, tak jde o zcela zbytecny projekt, ktery doslova tape a ztraci se v zahledenosti sam do sebe.
  Tento dil: 40%
  Cela serie: 40%
34211