Dvanáctý Doctor Who #02: Trhliny
CREW1. vydánízáří 2018série Dvanáctý Doctor Who 2/2
3.4
...
...
...
...
+ 3 další ukázky
Koupit
ZBRUSU NOVÁ DOBRODRUŽSTVÍ DVANÁCTÉHO DOKTORA!

Vstupte do TARDIS a přidejte se k Doktorovi a Claře ve dvou nových ohromujících dobrodružstvích. Nejprve se tahle dvojce střetne s protivníkem, který se dokáže prodírat mezerami mezi vesmíry a ovládnout nedobrovolné lidské hostitele - TRHLINAMI! A pak se přiletou k mimozemské invazi... v šesesátých letech, v Las Vegas! Budou se muset zapojit do boje po boku slavných zpěváků a gangsterů!

Obsahuje sešity série Doctor Who: The Twelfth Doctor #6-10 (březen 2015 - červenec 2015)

Scénář
Colin Bell, Robbie Morrison
Art
Mariano Laclaustra, Neil Slorange, Dave Taylor, Brian Williamson
Barvy
Brian Miller (Hi-Fi Colour Design)
Obálka
Blair Shedd
Lettering
Jakub Škraban
Překlad
Jiří Pavlovský
Redakce
Filip Gotfrid, Jana Jůzlová, Jiří Pavlovský
Žánry
akční, dobrodružný, postapokalyptický, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-7449-583-0
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
170 x 260 mm
Hmotnost
355 g
Tisk
barevný
Stran
128
Původní cena
329 Kč
Originál
Doctor Who: The Twelfth Doctor - Fractures (Titan Comics, 2015)
Jo, tak tohle už je scénaristicky přesně to, co od Doctora čekám a jak by to mělo vypadat. Už první příběh mě vtáhnul...prázdnota mezi realitami (nebo chcete-li mezi paralelními vesmíry) je téma již viděné (Rose by mohla vyprávět) a tak to funguje. A druhý příběh, to je taková příjemná jednohubka s velmi osobitými záporáky.
Druhá kniha dvanáctýho Doctora je lepší. Více mě bavily zápletky, na kresbu jsem si jakž takž zvyknul, a celkově tenhle díl byl stravitelnější. Stále horší než desátý Doctor, ale už to funguje lépe. Škoda, že tuhle sérii Crew utnula. Za mě 3*.
Další povedené dobrodružství posledního z Pánů Času s dvanáctým Doktorem v hlavní roli, které i přes pomalejší rozjezd potěší nejen fanoušky seriálu Doctor Who.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/doctor-who-trhliny/
První kniha s DW se mne líbila více - ani v této sice nechybí vtip a akce, ale tak nějak mi zde oba příběhy přišly méně zajímavé a propracované a při určitém zjednodušen podle stejného formátu, ale to se v případě knihy s DW možná dá očekávat. Fanoušci seriálového fanouška (já seriál neznám) asi ocení knihu více.
Porad to neni nic, k cemu bych se chtel vracet, ale musim priznat, ze se mi ten titulni pribeh celkem libil. Co mi celkove dost vadi, je ze reseni pribehu prakticky vzdy spocivaji v Doktorove hejblatku, ktere vzdycky umi tu spravnou vec a jde tak vlastne o deus ex machina v materialni podobe.
Hodnotime ale celou knihu a druha pulka je vyslovene slabsi, takze ve finale zase hodnotim stejne jako minule.
65%